Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
T-peg
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 12 dub 2011, 13:22

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od T-peg »

mne zimne mesiace zdvihli spotrebu o cely liter. a zdalo sa mi to dost
1.2 8V 2000
Reklama
 

MyšákSX
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 02 zář 2012, 14:05
Bydliště: Berounsko

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od MyšákSX »

Heh, mě se asi snížila do 6l místo obvyklích 6,5l za léto 8)
Řekl bych že to bude jízdním stylem že teď jezdím tak do 80ti když je "hezká" silnice kdežto v létě 90-100. Takže docela překvapení čekal sem že poleze nahoru... :D
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od Redycz »

Hehe to já mám za zimu spotřebu 0l/100 :-D ale projevuje se to unavou a nasráním z MHD :-D
jinak když sem párkrát vyjel tak to bylo asi prum. 6,5-7 čistě městského ježdění.
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
Hellboy
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 06 bře 2011, 10:39
Bydliště: Blava, né?

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od Hellboy »

~58k km a 6,3l - prevazne mesto a obchvaty. kedysi krasnych 5,5 cez zimu no teraz uz zacalo papat!
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od Jezdec »

Momentálně práce a domů tam 15, domů taky + nějaké popjíždění po městě a jsem na 6.4l takže dobré :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od SskokK »

Ja momentalne robim spotrebu okolo 6,1 :) ale minule ked som siel zo skoly, tak sa mi podarila (a to som siel cez cely Trencin a potom domov do Novej Dubnice docela pomalou jazdou skrz poobednajsiu spicku) spotreba 5,8 :D takze hovorim parada na tomto Punte 2 (1.2 16V) :) s tymto istym motorom predtym na cabriu som robil spotrebu okolo 7-8 :D
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od peta.smolik »

Cesta na dovču do Itálie cesta tam 1.9. 745km se spotřebou 4,7L/100km jízda piánko do 110km/hod
Cestování kolem a kolem + Dolomity s ultra stoupáním na Monte Cavalo z 300metrů na 1680metrů za 8km + další libůstky celkově 640km se spotřebou 5,3 a cesta zpět opět do 110 745km za 4,9
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od J.Spichal »

Město 8l, mimo město 5l :P
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od peta.smolik »

Jen vsuvka: Chudáci Italové benzín a tím myslím Natural 95 tam kupují v rozmezí 48 až 52kč za jeden litr (přepočet) Je to zajímavý ale na severu Itálie se téměř nekupují nová auta, téměř není vidět např. Fabie ale třeba ani nová Panda není téměř vidět, ale třeba Fiat 500L je celkem častý a téměř jediný z nových aut vůbec. Docela mně překvapilo hlavně v Dolomitech kolik jezdí už Čínských aut a potkal jsem i jednu Čínskou licenční kopii Fiatu Multipla ale většinou jsou Číny jen SUV.. Docela hitem je teď na severu Lancia Y mk1, Punto mk1, Panda do roku výroby 2000, Ford Fiesta do 93, Renault 5 a karbecový Una podle místních je to o spotřebě a pr tyhle auta si Italové jezdí sami kupovat na jih a nebo i na Sicílii kde je jich ještě spousta. Co mně překvapilo si nejvíc, že jsem v Bolzanu potkal 5x Innocenti minidiesel (svoje 1. auto) Letos poprvé bylo i u moře cítit hlubokou ekonomickou krizi která v Itálii je i na maličkostech počínaje téměř absencí letních brigádníků, dražším jídlem, zavřenými benzínkami ale třeba i tím že i Italové v restauracích šetří.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od cinzano »

Naprosto přesně si pamatuju první pohled, který se mi kdysi naskytl, když jsem byl poprvé v Itálii a přejel hranice za Švýcarska. Ital v Lancii Y10, který při řízení držel v jedné ruce cigáro a ve druhé kornout se zmrzlinou.
Nekecám.
Tehdy byl ještě venkov plný Fiatů Uno (takže jsem tam "splynul s okolím"), i když ve městech už moc vidět nebyly. V horách to zas byla samá Panda 4x4.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od peta.smolik »

Momentálně 5,8 ježdění kolem komína :lol: a furt jen krátký vzdálenosti a taky se ochladilo ale v rámci možností spokojenost
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od ScR »

nevim jak jindy ale mě se možná spotřeba o nějaký to deci zvedla, jen subjektivně, protože po instalaci DRL (neříkám že to bylo tímdle způsobený) mi na volnoběh vyskočej otáčky po startu na 1800 ... předtím to bylo 1100 a i když to po zahřátí spadne, prostě je to diuný ;-) a to tady bylo eště teplo ;-)
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od peta.smolik »

Jako fakt se ti zvedaj otáčky po instalaci DRL?? Záleží na tom jak si je instaloval ale se mi to nezdá
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od ScR »

neříkám že je to qůli nim, ale prostě po jejich instalaci, a to je mám zapojený přes vypínač aj dyž sou to ty "inteligentní" co se 11vteřin po zhasnutí motoru samy zhasnou, tak prostě od tý doby co nastartuju tak otáčky na volnoběh cca 1800 ...
######
.ScOrE.
Junior
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2013, 10:57

Re: Jakou máte momentálně spotřebu u svýho Punta????

Příspěvek od Junior »

Ahojte, chcem sa opýtať ani nie tak na spotrebu, ako na štýl jazdy s Puntom. Ako jazdiť s 1.1 40kw na spotrebu? Nevenujme sa teraz tým všeobecným poučkám platným pre každé auto, ale konkrétne tento motor.

Pri akých otáčkach radíte vyššie, kde má tento motor "sweet spot"?
Pri dojazdoch do križovatky vyraďovať alebo brzdiť motorom? (Neviem či pri brzdení motorom RJ dáva palivo alebo nie)
Na ktorom kvalte tak bežne jazdíte po meste 50-60? Mne to vychádza tak na 4 ale viem že sú aj ľudia čo idú na takmer voľnobežné otáčky - oplatí sa silou mocou to tlačiť do 5? Nemá vtedy auto ešte horšiu spotrebu?
Taktiež viem že existovala 6 rýchlostná verzia 1.1 oplatí sa takú prevodovku zháňať a vymeniť? Čo na to orgány?

A napíšte ešte nejaké iné svoje relevantné postrehy. Punto teraz jazdí na 155 gumách, 95% času mestské jazdy, do roboty 8km a nazad + nákupy. Nemá otáčkomer takže idem podľa ucha. Ale plán je taký že vymením budíky za tie s otáčkomerom a prípadne by som tam vedel dorobiť aj nejakú LED diódku blikajúcu pri určitých otáčkach ukazujúcu kedy optimálne radiť. Druhé auto doma je 2.2HDi A/T tak tam som takéto veci neriešil. Diki :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“