Vycistenie skrtiacej klapky

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

Zdravicko,

mam Špunto Sporting 1.2 16v, sklbe mi motorom, ked pridavam plyn, tak mi to tiez cuka ako keby som mal skakaci benzin. Obzeral som forum, tak podla priznakov som to ja ako "odbornik" zhrnul tak, ze by bolo treba vycistit skrtiacu klapku a pripadne keby to nepomohlo, tak by som vyskusal zopar dalsich osvedcenych rad, ktore sa tu objavili. Problem je, ze nemozem vymontovat tu skrtiacu klapku - utiahnute to tam je nenormalne. Uz som pisal v jednom topicu, ze zhanam pomoc, ale neviem, ci tam niekto este chodi, tak to napisem tu. Hladam niekoho z Bratislavy a okolia, kto by mi s tym pomohol - vymontovat, vycistit, namontovat a tak, aby som to videl aj ja, aby som v buducnosti takuto vec vedel osetrit aj sam. Na cene by sme sa isto vedeli dohodnut, ale nechcem to davat do nejakeho servisu, kde to sice spravia akurat tak, ze to vystriekaju sprejom a opytaju odo mna prachy. Kedze fanusikov Punta je tu isto dost, mohol by sa najst niekto ochotny.

Jano
Reklama
 

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Smrťák »

Kup si šroubovák. Nebo pujč. Nevím jaký tam je ,ale že by TORX? http://www.bmshop.eu/obrazky/18648/bit- ... efault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Sbohem. :-)
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

Smrťák píše:Kup si šroubovák. Nebo pujč. Nevím jaký tam je ,ale že by TORX? http://www.bmshop.eu/obrazky/18648/bit- ... efault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
dik za pomoc, jaky srubovak tam ide to viem. ale nebavil som sa o srubovaku.
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Smrťák »

I tak je o tomto na foru více. Tohle už je navíc. :wink:
Sbohem. :-)
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

Smrťák píše:I tak je o tomto na foru více. Tohle už je navíc. :wink:
ale ja nehladam navod, uz som si ich zopar presiel. hladam niekoho, kto mi s tym helfne skratka
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Karol »

Nechcem byt hnusny, ale to sklbanie moze sposobovat aj zapalovacia cievka, sviecky, kable, atd vsetko co suvisi so zapalovanim. Ale samozrejme, moze to byt aj klapka, i ked zasvinena klapka by dala o sebe vediet v prvom rade kolisavym volnobehom (zasvineny by bol volnobezny ventil). Ale OK, vycistenim nic nepokazis a ak to neprestane hladaj dalej. Napriklad odpalene kable casto je pocut take praskanie vysokeho napatia, v noci svetielkuju.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Maťo »

Čaute mne to tak slabo šklbe na volnobehu môže to biť špinavá klapka?Sviečky,káble aj cievky mám nové!Ďík za odpovede :D
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

Karol píše:Nechcem byt hnusny, ale to sklbanie moze sposobovat aj zapalovacia cievka, sviecky, kable, atd vsetko co suvisi so zapalovanim. Ale samozrejme, moze to byt aj klapka, i ked zasvinena klapka by dala o sebe vediet v prvom rade kolisavym volnobehom (zasvineny by bol volnobezny ventil). Ale OK, vycistenim nic nepokazis a ak to neprestane hladaj dalej. Napriklad odpalene kable casto je pocut take praskanie vysokeho napatia, v noci svetielkuju.
vyskusame postupne :) mne sa lubi hrabat v aute, pokial to nesu prilis zlozite veci.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od mad mike »

kromě vnitřku motoru bych řekl, že tam není nic moc tak složitého, co by průměrně zručný člověk s pomocí tohoto fóra, běžného nářadí a trochy hrubého násilí nezvládl opravit či vyměnit :D :wink:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
R.J.
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 15 říj 2008, 09:58
Bydliště: Trenčín

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od R.J. »

určite by som pozrel aj tie indučky káble a sviečky mal som tento istý motor a tiez som to menil všetko ale sviečky jedine NGK žiadne iné tam nedávaj
Sporting 1.2 16V - ex
Bravo 1.9 TD100 - ex
Lancia Lybra SW 2.4JTD
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Maťo »

Prosím vás keď mi to šklbe len na voľnobehu a sú nové cievky,káble,sviečky-na benzín+plyn tak to robí tá škrtiaca klapka? Neviem si s tým dať rady ako ďalej.Prosím poradte mi. Ďakujem
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od RadekHGT »

Vycistenim skrtiacej klapky nic nepokazis,bolo to tu riesene vela krat.Budes mat plinulejsi chod motora a lepsie otacky.Popripade ked to nemoze,tak by som a obzrel po novej lamdesonde.
HGT
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

vymontoval som to, vycistil, namontoval a ide to horsie ako to slo. nastartujem v pohode, ked pridam plyn a dam nohu z plynu dole, tak mi to samovolne pridava a ubera plyn - otacky 1500 az 2000. som zvedavy, co som pokazil. teraz to uz mozem dat do servisu definitivne... :?
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od mad mike »

špatně vyčištěný krokomotorek volnoběhu?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Lizzy
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 19 srp 2010, 18:57

Re: Vycistenie skrtiacej klapky

Příspěvek od Lizzy »

mad mike píše:špatně vyčištěný krokomotorek volnoběhu?
ja som ziadny krokomotorek necistil :D co to je, to je ta cast pri skrtiacej klapke? ked som ju cistil, tak som na nu tlacil, aby som sa dostal ku spine, asi som to pekne opravil...omg
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“