Blikajuca kontrolka motora+trhanie

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Azri
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 29 led 2012, 22:07

Re: Blikajuca kontrolka motora+trhanie

Příspěvek od Azri »

popisem situaciu. tankoval som na benzinke tesco. otec tam tankuje do 2 aut a nikdy nemal problem ALE obe auta stoja vo vyhrievanej garazi. moje auto vsak stoji cely cas vonku. vo februari boli dost mrazy (ked to zacalo blbnut). mal som asi stvrtku nadrze tesco benzinu a dotankoval som do plna OMV MAXX Motion, to som vybehal a zase dotankoval OMV. subjektivne mam pocit ze auto ide lepsie takze neviem aky vplyv ma to palivo. Medzitym totiz otec vybral aj vstrekovace a ten z valca na ktory hlasila diagnostika chybu bol trosku skorodovany. To sa ocistilo a odvtedy jazdim uz 2 tyzdne a nic neblika, auto sa netrasie na volnobeh a nehuci ako traktor. takisto akceleracia je OK. takze to chce dlhsie testovanie ale zatial je to "OK" a nerobi to take problemy ako predtym
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Blikajuca kontrolka motora+trhanie

Příspěvek od oldoss »

Na 99 percent by som to povedal, ze to bolo tym palivom. Ono v kazdom benzine je trosku vody a ked to zamrzne tak to robi neplechu. Tak nech to jazdi bez problemov aj nadalej...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Azri
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 29 led 2012, 22:07

Re: Blikajuca kontrolka motora+trhanie

Příspěvek od Azri »

len tak na okraj. ked pridavam plyn tak sa ozyva taky cvakavy zvuk. ked ho pustim tak tak prestane. tusite co by to mohlo byt? cvaka to len pocas drzania stlacania/drzania plynu
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Blikajuca kontrolka motora+trhanie

Příspěvek od Karol »

Aj keby to bola RJ (akoze tipujem ze snad nieje), tak riesenie typu draha vymena RJ je tak riesenie servisnych technikov, ktori o elektronike nemaju ani paru a taketo veci ktorym nerozumeju opravuju vymenou kus za kus. Vadny koncovy stupen RJ a tym budenie cievok signalom nespravneho priebehu sa da odhalit osciloskopom na vstupnej strane cievok. Som si isty, ze nejaky elektrotechnik by si s tym mal bez problemov poradit a RJ prenho nieje blackboxom, ale normalnym elektronickym zariadenim, rovnako pochopitelnym ako akekolvek ine elektrotechnicke zariadenie od mikrovlnnej rury po casovu zakladnu preletoveho hmotnostneho spektrometra. Staci najst odbornika na elektroniku.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
WaleskaW
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2019, 22:13

Re: Blikajuca kontrolka motora+trhanie

Příspěvek od WaleskaW »

Zdravím já měl a mám podobný problém. Svitila kontrolka motoru, diagnostika ukázala že nepálí 1 valec. Pro jistotu jsem vyměnil cívku, kabel , svíčky mám nové. A po 100km při nastartování motor zní jak kdyby měl zhasnout a když se trháním rozjedu, rozblika se kontrolka motoru a škube jak blázen, cca po 500m motor chytí a už jede dokud nevypnu motor.

Panda 1.1 169
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“