kontrolka oleja stale svieti

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

vlasto222
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 kvě 2012, 11:54

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od vlasto222 »

Čaute páni, tak môj problém s kontrolkou oleja sa akosi záhadne vyriešil sám :), no asi na úkor neho sa vyskytol problém nový: akonáhle prestala kontrolka svietiť, prestalo byť funkčné elektrické sťahovanie okna spolujazdca. (poistky OK - práve po ich vytiahnutí, skontrolovaní a naštartovaní auta prestala kontrolka svietiť, odmontoval som tapacíri z dverí a premeral káble do motorčeka - nejde tam žiadny prúd.
Na problém ktorý má Laco 88: podobný problém som mal aj ja a vyriešilo to nové olejové čerpadlo. To bolo v mojom prípade.
Reklama
 

Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od laco88 »

Bohužel muj problem se nevyřešil :( Po nedávne jízde to začalo zas, kontrolka občas blika pri nizké rýchlosti připadne zastavení. Když pak nešlápnu plynovej pedál v neutrálu nebo se spojkou a zařazenou rychlostí kontrolka prestane svítit a pak se zas po chvilce rozblika, zaleží od toho jak dlouho stojim na jednom míste, ale pravda je že už to nedelá pořád. Co tak stojí nové čerpadlo? A je výmena težká? Bude to asi muset do servisu si myslim, pred domem na sídlišti to neudelam...co sem tedy aspon čedl musím neco delat i s řemenem a do toho se mi nechce. Ješte sem přemýšlel nad výmenou nebo očištením čidla co je u olejového filtru. Výmena filtru a čidla by to nevyřešila?
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od oldoss »

To cidlo by nemalo byt drahe... Osobne by som vyskusal, ci tam je dostatocny tlak oleja, pokial je tak chybu by som hladal prave v tom snimaci. Pokial by ten tlak tam nebol skusil by som zhodit vanu a celu hu vypucovat+ sitko a kontrola cerpadla... Len tieto ukony tazko robit na sidlisku pred panelakom, chcelo by to jamu alebo zdvihak takze servis ta zrejme neminie...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od laco88 »

oldoss píše:To cidlo by nemalo byt drahe... Osobne by som vyskusal, ci tam je dostatocny tlak oleja, pokial je tak chybu by som hladal prave v tom snimaci. Pokial by ten tlak tam nebol skusil by som zhodit vanu a celu hu vypucovat+ sitko a kontrola cerpadla... Len tieto ukony tazko robit na sidlisku pred panelakom, chcelo by to jamu alebo zdvihak takze servis ta zrejme neminie...
Ako skontrolujem tlak? Može to mat niečo spoločné s MAP čidlom? Nedávno som menil hadičku lebo ta original to už mala zasebou, nič menej tá nová hadička neni nič moc. Je to iba improvizacia zatial než zoženiem taku čo tam patrí, teraz je tam tenká,priesvitná zelená akvaristicka hadička o dlžke 30cm :D :D :D

P.S.: prejavuje sa nejako závada na chodu motora? Mne sa zdá že auto ide v celku dobre, tichučké, zrýchlenie také ake bolo vždy. Teda žiadna strata na výkone. A na spotrebe som žial nič nepoznal kedže jazdím len krátke trasi nejako do 30km...
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od oldoss »

No tlak odmeras tlakomerom na to urcenym, okom ani sluchom to veru nepojde. :) Ja osobne som to nikdy nevidel ako sa to robi iba som o tom pocul. S tymto by som radsej behol fakt za nejakym sikovnym mechanikom nech to pozrie bo mazanie to je pre zivot motora to najdolezitejsie... Ona sa ti to nemusi prejavovat ani na vykone ani na spotrebe ale raz sa moze stat, ze zasvieti to na stalo bum a mozes zhanat druhy motor...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
vlasto222
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 kvě 2012, 11:54

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od vlasto222 »

Tak ten tlak odmeráš tak, že odmontuješ čidlo tlaku oleja a na miesto neho namontuješ ten tlakomer. Čidlo som kupoval prednedávnom a stojí cca. 8 €, to olejové čerpadlo ma vyšlo na 1500 Kč (repas).
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od laco88 »

vlasto222 píše:Tak ten tlak odmeráš tak, že odmontuješ čidlo tlaku oleja a na miesto neho namontuješ ten tlakomer. Čidlo som kupoval prednedávnom a stojí cca. 8 €, to olejové čerpadlo ma vyšlo na 1500 Kč (repas).
Tak skusim vymenit najskor čidlo a olejový filter a snád sa niečo zmení, to by som mal vediet urobit i doma na parkovisku. A nevieš ako by sa mohlo nejake poškodenie prejavovat? Je pravda že mi to trošku žerie olej ale to už dlho. Ale dnes som si všimol čo auto už dva dni stoji na mieste že mam olejový flak na pravej strane u strany šofera ale neviem odkial sa tam ten olej berie...
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od PuntoRacer »

POPISEM VAM AJ JA SVOJ TROSICKU ODLISNY ALE SUVISIACI PROBLEM...

cez weeekend som absolvoval 800km dlhu trasu bez problemov. a dnes rano startujem auto, otocim klucik, necham nech nataha benzin, kontrolky zhasnu, ostane svietit dobijanie a mazanie. ZATIAL VSETKO OK..otocim klucikom zasa, idem startovat, naskoci ako inak hned, dobijanie zhasne, ostava svietit mazanie. Po chvilkie zhasne aj to, lenze otazka znie, preco ostalo svietit takto dlho?...skusim startovat neskor, opat ten isty problem, akurat ze kontrolka ostava svetit zas o nieco dlhsie
Samozrejme, hned ma napadlo skontrolovat hladinu oleja, vody a vicko oleja. Hodinku som vyckal, kym olej stecie.oleja dostatok, vody tiez, vsetko ok, vicko bez emulzie. Mechanik mi poradil najprv vymenit cidlo tlaku, ale rad by som pocul aj nazory inych...
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od intel_sk »

Peto moj nazor je ze slaby tlak oleja....ale ak po chvilke zhasne tak dobre
PS:ja mam podobny problem tiez...po vymene budikov nesvietia kontrolky mazania a dobijania ....pred vsetko fachalo ako malo...tak neviem co do frasa je s tym...(preto chcem s5 zohnat stare budiky).preco sa nedostane z konektora stava na kontrolku...po prepojení(amaterskom)to islo....ale ja tam nechcem tahat kabliky vselijake co tam nepatria...
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Shoryuken
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2016, 19:59

Re: kontrolka oleja po studenom štarte svieti

Příspěvek od Shoryuken »

Ahojte, mám podobný problém s olejom, len mie kontrolka po chvíli zhasne Keď auto stojí cca 8 a viac hodín, tak keď naštartujem svieti približne 20 až 30 sekúnd kontrolka tlaku oleja (slabý tlak oleja vypnite motor) potom zhasne, dĺžka rozsvietenia kontrolky závisí od toho ako dlho auto stálo. Takže keď auto stojí hodiny a naštartujem kontrolka tlaku oleja vypne ihneď po naštartovaní. Kontrolka dobíjania pre istotu nesvieti vôbec. Auto má 8 rokov a najazdené 215 000 km. Auto som kúpil len nedávno neviem ako tam bol menený olej(servisná kniha je, olej menený každých 30 000 :(, ale nemusí tam byť písaná pravda). Zatiaľ som vymenil olej selénia 5w 40 c3 a vložku (bosch) olejového filtra to nepomohlo. Ide o benzín. Je to 1.4 t-jet. Snažil som si prejsť príspevky v ktorých boli riešené podobné problémy. V jednom príspevku bolo popísané, že môže byť problém s nekvalitným olejovým filtrom v ktorom je nejaký spätný ventil. Vo vložke olejového filtra som nič podobné nevidel. V servise mi odporučili najprv pozrieť sitko v olejovej vani na olejovom čerpadle či nieje zanesené. Ak máte nejakú radu, prosím poradte. Budem Vám vdačný.

PS, zmeny zvuku motora počas svietenia kontrolky a po jej vypnutí neregistrujem.
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od tatko Tom »

Mám iný motor (aj auto) no zvažujem:
Vadné čidlo.
Palivom nariedený olej.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Shoryuken
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2016, 19:59

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od Shoryuken »

Ahojte, zistil som, že keď auto stojí 24 hodín a potom odmontujem olejoví filter vytečie z neho možno 0,5 dcl oleja. Preto prikladám fotku na ktorej je miesto kam sa inštaluje olejový filter. Nechýba tam nejaký spätný ventil alebo ventil ktorý sa otvorí keď sa upchá filter? Ako je vlastne pri olejových filtroch kde sa mení len vložka filtru zabezpečený spätný ventil, aby olej nestiekol späť do vane?
20200113_154400 olej.jpg
20200113_154400 olej.jpg (57.04 KiB) Zobrazeno 6648 x
ďakujem za radu. :?:
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“