kontrolka oleja stale svieti

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od liborko »

nevíš,škoda,uvidíme v čem byl problem až to Vlasto vyřeší
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Reklama
 

Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od Danny Mk2 »

hawtin píše:no tak nevěř no, smutnej z toho nebudu... me jde o to pomoct tazateli, ne te tady vzdelavat
Uznávám že u dvojky je možné vše,divím se že mi elektronika nekecá do toho jestli se nehrbím na sedadle :( No jestli to je přes elektroniku,v tom případě by se to mělo po několika startech vymazat samo,za předpokladu že porucha netrvá.
Lancia Y 1.1.....
Uživatelský avatar
hawtin
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 27 zář 2009, 21:14

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od hawtin »

liborko píše:nevíš,škoda,uvidíme v čem byl problem až to Vlasto vyřeší
nevím? :wink: připadá mi, že jiní panové toho tady moc neví. :? ukaž mi diagram, kde čidlo talku oleje nevede pře ecu, když to teda tak mají akorát auta za mega a bla bla.. já tedy vidím něco jiného.

Vlastův problém je v tom, že ještě nemá kabel za sto korun a notebook s nainstalovaným FESem (který je, dle mého názoru, pro ty naše starý křápy holt nutnost mít).

A ano, pokud kontrolka bude opakovaně svítit, pak může Vlasta vydělávat přístrojovku, měřit žárovičkama apod.
FIAT PUNTO II 1.2 16V HLX 5d
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od OndraK »

liborko píše:Jak je to čidlo tlaku oleje napojeno přes ecu když tam vedou jen dva kable z čidla rovnou do přístrojovky na kontrolku? a jak to ta jednotka tím pádem pozná? když mi to v el. schématu ukážeš tak uvěřím
Pravdu má hawtin, tohle je z knížky F. Punto II jak na to, M10 je řídící jednotka motoru, K30 je snímač tlaku a E50 je přístrojový štít.
Přílohy
Capture.gif
Capture.gif (62.32 KiB) Zobrazeno 5254 x
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od Danny Mk2 »

Tak to je síla.Omlouvám se za dezinformaci.Čím dál víc začínám uvažovat o navrácení se k Mk1,tenhle dvojkový elektronický sráč mně začíná docela děsit.........
Lancia Y 1.1.....
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od hanzs »

zase přes FES je možný si tu kontrolku v testu akčních členů vypínat a zapínat, aby si člověk vyzkoušel, že palubka funguje jak má.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od liborko »

Tak jestli je to opravdu tak dle toho schématu tak se omlouvám,já jsem koukal známému na punto nedávno a rozdíly oproti 8V jsem nepostřehl skoro žádné,ale má MKI tak je možné že MKII už má na 1.2 16V "vymakanější" elektroniku i na takové čidla jako je tlak oleje nebo teplota vody na budíku
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od OndraK »

MkII 8V a 16V má ve své podstatě tu elektriku hodně podobnou, rozdíly tam jsou jen v detailech
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od straki »

Já toho moc o MKII (vlastním MKI) nevím proto jsem radil jít po káblech a hold jsem ze "staré školy" :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od laco88 »

Pánove tak ja vás opět zdravim z dalším problémem mého Puntika.

Letos se rozhodlo me asi poradne potrapit. Dnes sem jel po dálnici asi 300km a žádna závada se neprojevila, no jak sem zastavil na prvním semaforu ve meste mi začala blikat kontrolaka oleje. Když se rozjedu tak to přestane ale když zas zastavim problikava. Vědel sem že mam trochu vadnou hadičku k MAP čidlu tak sem ji vymenil s pocitem co kdyby. Asi po 4hodinach sem zas nasednul do auta a nastartoval, nechal sem ho bežet asi 10min v neutralu a bežel motor v pohode. Rozjel sem se a voala, zas kontrolka problikavala.

Nevíte v čem muže byt chyba, hladinu oleje sem kontroloval a byla kousek nad max, je ale pravda že auto nebylo zcela rovne a asi ani ne pravě vychlazenej(kontrola byla asi cca 15min po vypnutí motoru).
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od Matto »

no ak si na stopro istý, že oleja tam máš dosť, tak podľa mňa jednoznačne problém v olejovom čerpadle, kukni sem: http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/fiat.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , najdi si tam: mazání motoru, a je tam aj tabulka porúch
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od rossi »

v čerpadle bych chybu nehladal.Bez mazání by neujel ani 10 km natož 300. chyba bude nejspíš v čidle tlaku,nebo se někde prodřela izolace na kablíku od čidla a dotýká se to někde kostry.čidlo ozn.červeně
čidlo tlaku.JPG
čidlo tlaku.JPG (52.23 KiB) Zobrazeno 5168 x
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od laco88 »

Prave že ked je auto v pohybe tak kontrolka nesvieti, v tu chvilu zhasne, ale ked už spomalujem popripade zastavim tak začne tak nepravidelne blikat. Ale ked ho naštartujem a necham v neutrali nič sa nedeje, rozbehnem to nič, až potom jak spomínam po zastaveni to začne. Ja neviem či by sa važne poškodenie malo nejako extra prejavovat smradom alebo tak nejak. Ale žiadny smrad som si nevšimol, ani z výfuku žiaden smrad či dym. Ale spotreba je o niečo vyžšia a výkon neni nejako to čo bol. Ma s tym niečo spoločného napríklad vymenaná hadička k MAP čidlu ale je dlhšia (má 30cm)?
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od OndraK »

laco88 píše:...Nevíte v čem muže byt chyba, hladinu oleje sem kontroloval a byla kousek nad max, je ale pravda že auto nebylo zcela rovne a asi ani ne pravě vychlazenej(kontrola byla asi cca 15min po vypnutí motoru).
Já bych se bál toho, že je olej nad max..odpovídala by tomu i ta vyšší spotřeba - motor se pere s tlakem, na který není konstruovaný. Postav to rovně, počkej až vychladne a olej steče do vany a mrkni na to...
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: kontrolka oleja stale svieti

Příspěvek od laco88 »

OndraK píše:
laco88 píše:...Nevíte v čem muže byt chyba, hladinu oleje sem kontroloval a byla kousek nad max, je ale pravda že auto nebylo zcela rovne a asi ani ne pravě vychlazenej(kontrola byla asi cca 15min po vypnutí motoru).
Já bych se bál toho, že je olej nad max..odpovídala by tomu i ta vyšší spotřeba - motor se pere s tlakem, na který není konstruovaný. Postav to rovně, počkej až vychladne a olej steče do vany a mrkni na to...

:D Promin, moje chyba...je kousek od maxima...je ho tam tak akorat :D preklep. No nic mene mi to nedalo spat tak sem se jel na to dnes zas podivat, samozrejme sem zustal jenom u divani na motor protoze sem nevedel co muzu a nemuzu udelat a kde vlastne hledat chybu. Ale skontroloval jsem zas olej (celou noc stalo auto) a hladina byla asi ta sama jak včera. Odpojil sem baterku na 20min, zapojil nastartoval (start v pohode). Nechal sem ho chvíli v neutralu a pak sem se rozjel (kontrolka nesvitila), dal sem si tedy jenom kolečko kolem baraku co neni ani 1km ale chyba se neukazala, ani po zastaveni na semaforech, po vytočení do vyžších otaček. Proste pohoda. Otazka je co to udela na delší trase a po řádnem zahřáti motoru. I když je pravda že včera stačilo zaradit spatečku, vycouvat s parkovacího místa a chyba se ukazala.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“