Help - Jde mi špatně řadit

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Graun »

Tak si jeste vyzkousej to razeni pres ctyrku, zda Ti to nepomuze...budes to mit jako takovy ritual :D
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Plecháč Tony »

Jasný, to můžeš vyzkoušet. Já mam zase rituál že občas řadim 1čku přes 2ku. Třeba na semaforu tam nejde dát jednička, tak tam lupnu 2ku a hned zpátky rychle 1ku a jde ;-) Možná by to řazení šlo nějak seřídit, ale bylo by to pokus omil...
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Pepik »

Díváte se při řazení na otáčkoměr?A jaké s tím máte zkušenosti?
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
Syčák
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 22 lis 2008, 10:06
Bydliště: Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Syčák »

Ty jo vůbec, sem ho v prvním špuntu ani neměl a ted ho mám ale nepoužívam...ani hodiny sem nepouzžíval :lol: ....takzže zkušenosti s tim zadne..
Uživatelský avatar
m.a.r.i.o
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2009, 15:20
Bydliště: Horní Suchá, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od m.a.r.i.o »

Jo panove, ve stejne situaci jsem ted taky. Mam PuntoS MK1 1.1 55 rv.96 najeto 85000km. V lete mi zacaly problemy s razenim, prvne to byla jenom zpatecka (R) pres zuby a jenom obcas. Pak to bylo takove divne vrzani jako kdyz prokluzuje klinak pri zarazeni R a seslapnute spojce a potom beem jizdy na 1 a 2. Jelikoz to bylo jenom obcas tak jsem na to nekladl vetsi duraz. No postupne ty hnusne zvuky zmizely, tak jsem si rekl ze to byl asi nejaky bordel. Ale v listopadu uz zacaly problemy s razenim 1, ta nekdy fakt nesla zaradit a R jsem radil radeji s vypnutym motorem, at to nejde pres zuby. V prosinci uz nesla zaradit ani 2, to jsem se musel hooodne modlit na rozjezd do kopce, aby tam alespon 2 skocila a nemusel jsem se do kopce rozjizdet na 3. Jelikoz v lednu hooodne slusne nasnezilo, tak jsem radeji Puntu odstavil a nechal spocnout. Ted jsem mluvil se znamym mechanikem, rikal mi, ze pokud se auto bez problemu rozjizdelo na 3, a v nizkych rychlostech pri zarazeni 4,5 a seslapnuti plynu neprokluzovala spojka, tak ze je spojka OK, ale ze to muze byt zpusobeno spojkovym loziskem, ze je nejspis uz hodne vychozene. Takze tento nebo pristi tyden Punta jde na repair a pak tady napisu zjistene poznatky, co tomu presne bylo. Jen doufam ze fakt to je jen tim spojkovym loziskem, ikdyz budu menit celou spojku komplet, at se do toho pak nemusi lezt znova.
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Plecháč Tony »

Tak pak dej vědět, jak to dopadlo a na kolik tě to vyšlo. Mě to taky čeká a možná to řazení je taky tím ložiskem, protože mě poslední dobou při záběru občas dost hučí....
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od SpiritWolker »

Pre vsetkych ktorym ide radiaca paka velmi ztuha, alebo ide strasne zle zaradit rychlost a musia parkrat preradit iny r.stupen mam navod ako si to opravit :D Punto 2 1,2 8V

kedze mi dnes totalne stuhlo radenie rychlosti a som ledva zatlacil paku napriklad do r3, zacal som kontrolovat kulisu, ta bola nastastie v poriadku a namazana. Pokracoval som dalej a to kde koncia lanka od radiacej paky. Som zistil ze gumeve kryty su uplne dotrhane, teda nema co pred spinou a vodou chranit vychadzajuce tiahlo z bovdena a to hlavne pri zaradeni r4.
som to namazal vazelinou, par krat popreradoval a ide to ako za mlada :lol:
este mi nikdy tak lachko nesla radiaca paka :D

myslim si ze roztrhana guma na kruzky spôsobuje aj zle radenie spiatocky, ze tam zavadza pri dotiahnuti tiahla.

takze musim niekde pozhanat take ochranne gumy a bude vsetko OK 8)

šipkami som označil gumove krytky, treba zaradit r4, roztiahnut od seba gumy a poriadne namazat 8)
Přílohy
Obr-1858_Lanka_radiacej_paky.JPG
Obr-1858_Lanka_radiacej_paky.JPG (44.2 KiB) Zobrazeno 9990 x

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
punto6s97
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2009, 16:46

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od punto6s97 »

Ja som to tiez navazelinoval a ide to ako nove,predtym som mal problemy s radenim z trojky do dvojky,teraz je vsetko neporovnatelne lepsie,no kde zohnat vhodnu ochrannu gumicku,asi to budem musiet pravidelne premastovat....
inak super rada,moc to pomohlo,diky
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Plecháč Tony »

Mě to taky pomohlo to promazat, pročistit a dát nový gumy. To byla 1. věc co mě napadla, ale na tu spátečku a 1ku to nemá vliv. Celkově to možná jde líp, takže význam to má asi jako výměna oleje v převodovce, jak jsem psal výš...Ale pokud tam má někdo třeba písek, tak je jasný, že asi nezařadí ;-)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od SpiritWolker »

kde si kupil nove gumy?
Plecháč Tony píše:Mě to taky pomohlo to promazat, pročistit a dát nový gumy. To byla 1. věc co mě napadla, ale na tu spátečku a 1ku to nemá vliv. Celkově to možná jde líp, takže význam to má asi jako výměna oleje v převodovce, jak jsem psal výš...Ale pokud tam má někdo třeba písek, tak je jasný, že asi nezařadí ;-)

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Plecháč Tony »

Nekupoval jsem nové, jen jsem doma vyštrachal nějaký hodně podobný z úplně jinýho auta ;-) Tohle asi nový neseženeš samostatně...
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Narayen »

mě taky nejde v zimě moc řadit, teda do té doby než se to ohřeje :lol:
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Graun »

Narayen píše:mě taky nejde v zimě moc řadit, teda do té doby než se to ohřeje :lol:
A ten olej si zkousel vymenit? Toto vypada prave na zatuhly olej v prevodovce.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od Narayen »

zatuhlý bude, to jo.. ale zatuhne ti i novej když je venku brutál minus.. ted už se oteplilo a problémy nedělá..
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Uživatelský avatar
m.a.r.i.o
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2009, 15:20
Bydliště: Horní Suchá, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - Jde mi špatně řadit

Příspěvek od m.a.r.i.o »

m.a.r.i.o píše:Jo panove, ve stejne situaci jsem ted taky. Mam PuntoS MK1 1.1 55 rv.96 najeto 85000km. V lete mi zacaly problemy s razenim, prvne to byla jenom zpatecka (R) pres zuby a jenom obcas. Pak to bylo takove divne vrzani jako kdyz prokluzuje klinak pri zarazeni R a seslapnute spojce a potom beem jizdy na 1 a 2. Jelikoz to bylo jenom obcas tak jsem na to nekladl vetsi duraz. No postupne ty hnusne zvuky zmizely, tak jsem si rekl ze to byl asi nejaky bordel. Ale v listopadu uz zacaly problemy s razenim 1, ta nekdy fakt nesla zaradit a R jsem radil radeji s vypnutym motorem, at to nejde pres zuby. V prosinci uz nesla zaradit ani 2, to jsem se musel hooodne modlit na rozjezd do kopce, aby tam alespon 2 skocila a nemusel jsem se do kopce rozjizdet na 3. Jelikoz v lednu hooodne slusne nasnezilo, tak jsem radeji Puntu odstavil a nechal spocnout. Ted jsem mluvil se znamym mechanikem, rikal mi, ze pokud se auto bez problemu rozjizdelo na 3, a v nizkych rychlostech pri zarazeni 4,5 a seslapnuti plynu neprokluzovala spojka, tak ze je spojka OK, ale ze to muze byt zpusobeno spojkovym loziskem, ze je nejspis uz hodne vychozene. Takze tento nebo pristi tyden Punta jde na repair a pak tady napisu zjistene poznatky, co tomu presne bylo. Jen doufam ze fakt to je jen tim spojkovym loziskem, ikdyz budu menit celou spojku komplet, at se do toho pak nemusi lezt znova.
Tak panove, jak jsem slibil tak pisu. Auto je po vymene spojkove sady, kterou mi znamy sehnal za 2300,- a Punto jezdi jak zavodak ;) Uplne nadherne jde radit a spojka taky chodi lehounce. Takze kdo ma podobne problemy, radim se zamerit na tu spojku. Praci cest!!!
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“