FIAT PUNTO 1996 60 HP bohatá směs

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Aldamir
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 kvě 2017, 09:41

FIAT PUNTO 1996 60 HP bohatá směs

Příspěvek od Aldamir »

Dobrý den všem
Po různých peripetiích jsem sehnal, nechal odblokovat a namontoval jinou řídící jednotku. Když byla jednotka byla špatná,
tak motor ani neblafnul. Nyní ano, ale je asi moc bohatá směs, smrdí to benzinem z výfuku a kolem něj mám nárazník
očouzenej. Ví někdo čím by to mohlo být? Lambda nebo je jednotka nastavena na jiný typ motoru (jestli to vůbec jde).
Pro úplnost: typ motoru 176B4.000

Díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: FIAT PUNTO 1996 60 HP bohatá směs

Příspěvek od liborko »

A jednotku si sehnal stejnou se stejným označením? Mě na seicento 1.1 borec dával jednotku z punta 1.1,jednotka má jiné označení.Přehrával tam údajně data v čipu (seicento pak jelo o poznání lépe) původní čip mám ještě doma. Ale nevím co v čipu konkrétně přehrával a co upravoval,ale nejspíš lze přidat či ubrat na palivu.
Kouknul bych nejprv přes diagnostiku jak pracuje lambda a vstřikovač,nebo sundej airbox a koukni na vstřik jestli neteče
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Aldamir
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 09 kvě 2017, 09:41

Re: FIAT PUNTO 1996 60 HP bohatá směs

Příspěvek od Aldamir »

Díky za odpověď. Ano jednotku mám úplně stejnou obě dvě čísla, co jsou na jednotce jsou stejný jako na té starší. Kouknu na ten vstřik. Asi to dám jednomu známému co se vyzná. Se to sešlo, napřed mně odešel startér, pak první díl výfuku, posléze jednotka a pořád se s tím nedá jezdit. Ještě že mám AR 166, ale provoz je za jiný peníze :-).
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“