Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Romouš
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2018, 20:51

Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od Romouš »

Při popojíždění v koloně nebo na křižovatkách městem začne stoupat teplota do 3/4, nad 3/4 sepne ventilátor, ale teplota dál stoupá směrem do červeného pole. Mimo semafory a město při plynulé jízdě teplota zase klesne na 1/2. Po dojetí začne z motoru vytékat voda, vždy vyteče cca 1 litr. Kaluž na zemi je vždy vlevo, zhruba v místě tam kde je umístěn klínový řemen, olejový filtr atd. Měl jsem auto zvednuté jen na heveru, ale nepřišel jsem na to, odkud to teče.
Při trase 30 km i přes město s běžným stáním na semaforech /pokud není kolona/ je teplota normálně v polovině. Po dojetí opět kaluž, ale ne moc velká.
Prosím o radu, o jakou závadu se může jednat, popř co je třeba vyměnit a jak je to finančně nákladné. Ať mám aspoň představu, než to dám do servisu. :roll:
Děkuji.
Reklama
 

Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Ak je to na strane rozvodov, malo by sa jednat najskor o vodnu pumpu. Bola menena spolu s rozvodmi? Sprava sa to presne ako pises - pri jazde sa okruh ciastocne chladi naporom vzduchu na chladic a agregat, ale akonahle zastavis, teplota sa zvysi. Cast chladiacej sa odpari na horucom motore, ale ked vypnes motor a stoji to na mieste, tlak v sustave je este zvyseny, motor chladne a kvapka to dole pod auto. Moj prvy tip by bol ta pumpa - jej tesnenie
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Romouš
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2018, 20:51

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od Romouš »

Vodní pumpa ani těsnění s rozvody měněné nebylo. Myslíš, že stačí vyměnit těsnění? V jakém případě je nutno vyměnit celou pumpu?- asi když to jde do varu i při běžném provozu bez kolon?
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Vodna pumpa zvykne hucat v lozisku, to je prvy naznak jej bliziacej sa smrti. Najskor tecie cez tesnenie, ale ked to uz bude rozrobene a auto planujes mat dalsie 2 roky a viac, urcite vymen aj pumpu a bude. Nove tesnenie byva sucastou balenia pumpy
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od Gembler »

Dúfam že používaš chladiacu kvapalinu a nie čisto vodu :lol: . Po výmene pumpy skontroluj aj ventilátor lebo ten musí zapínať hneď nad 1/2.
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od liborko »

tam na straně rozvodů jsou i mrazové pojistky,může být některá prohnitá a může to téct částečně z nich
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Romouš
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2018, 20:51

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od Romouš »

Tak auto jsem odvezl mechanikovi a dal mi prvotní odhady. BUď teda na vodní pumpu a nebo prý hlava motoru, že nějak propouštějí válce a že to pak je auto zralé na vrakáč. :evil: Prý že se podívá do válců kamerou, zda jsou propustné.

Má někdo zkušenost s tou hlavou motoru? jak by byla nákladná oprava? To auto je docela dost pospravované, je v dobrém stavu, takže na vrakáč by ho bylo celkem škoda. :evil: :roll:
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Keby to slo tesnenim do valcov, da sa spravit kontrola tlaku valcov. Ak to nebude pumpa a chladiaca preraza cez tesnenie smerom von na blok motora, da sa vymenit to tesnenie....ale nakladne to bude hlavne kvoli cene prace, to tesnenie samotne je lacne. Odhad pre skuseneho mechanika tak 6 hodin roboty aj s kafickom a cigou
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od liborko »

Romouš píše:Tak auto jsem odvezl mechanikovi a dal mi prvotní odhady. BUď teda na vodní pumpu a nebo prý hlava motoru, že nějak propouštějí válce a že to pak je auto zralé na vrakáč. :evil: Prý že se podívá do válců kamerou, zda jsou propustné.

Má někdo zkušenost s tou hlavou motoru? jak by byla nákladná oprava? To auto je docela dost pospravované, je v dobrém stavu, takže na vrakáč by ho bylo celkem škoda. :evil: :roll:
Prvotní odhady...takže měl vůbec dole ten dekl rozvodů nebo nebo né?
Jako že jsou prohnilé stěny válců? Podle mě nesmysl. Kdyby to mělo vložky tak budiž.
To by ti snad voda musela jit jednak do oleje a zároveň i do výfuku a hulilo by to jako kráva.
Pokud nesundáte dekl rozvodů tak můžete jen hádat,jak jsi psal buď ta pumpa a nebo ty mrazovky
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od Gembler »

Aj my sme mali mrazovku prehnitú.Doma sme rozobrali a dali von cely motor aj zložili a auto bolo ako nové :D
P.s. :aj motor je len súčiastka
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od liborko »

takhle vypadala mrazovka u mě když jsem koupil svoje punto dovezené z IT,a já furt kde se furt ztrácí voda.....
Obrázek
Obrázek
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat PUNTO r.v.99-problém s chlazením-teče voda z motoru

Příspěvek od liborko »

ta druhá fotka ta díra nahoře je jak jsem ji páčil šroubovákem,nicméně to proreznutí dole je vidět dobře :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“