Start až napodruhé (Punto 176 1,1 benzín)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Dosa
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2022, 16:11

Start až napodruhé (Punto 176 1,1 benzín)

Příspěvek od Dosa »

Zdravím,

chci se zeptat zda by někdo netušil proč mě Punto nastartuje až napodruhé poprvé točí a nic, takže většinou přijdu 1-2s. startuji vypnu poté znovu otočím klíčkem a bezproblému naskočí. Měněny svíčky + kabely ke svíčkám (Bosh) dále olej a filtry. Když např. dojedu k obchodu nakoupím a jdu k autu 5-..20 min nastartuje napoprvé.

Auto jsem koupil za směšný peníz s tím že předchozí majitel říkal že ho používal jen občas a nic na něm nedělal krom oleje (tuším).

Na internetu jsem četl mnoho závad Ventil, Krokový motorek pro volnoběh, lambda sonda... nevím moc co s čím souvisí proto raději píšu zde.

Díky moc za rady !
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Start až napodruhé (Punto 176 1,1 benzín)

Příspěvek od tatko Tom »

To mi robilo tiež, presnejšie dlho točilo, než chytlo a to sme ho vtedy získali, ako dvojročné v lete roku 1997. Vyrobené bolo v januári 1995. V lete som ho predal... Naučil som sa štartovať tak, že som prvý krát len brnkol, na druhý chytilo okamžite. Skús do benzínu preliať VIF a poriadne ho popreháňať, no opatrne a dobre si odkontroluj podlahu po obvode, skoro som z neho vypadol, než to kamarát vyvaril...
Ono to vôbec nebolo vidieť a po odstrojení to vyzeralo takto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

...zrejme si tomu nevidel crashtest...
http://www.autorubik.sk/clanky/fiat-pun ... kusenosti/
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Start až napodruhé (Punto 176 1,1 benzín)

Příspěvek od Vladka1 »

Palivový čerpadlo resp. regulátor tlaku... Nejlíp změřit tlak paliva na liště včetně poklesu při startu..
Nebo to brát jako vlastnost a startovat 2x, poprvý jen protočit a ne to trápit dvě vteřiny..
Na baterce změř pokles napětí při startu., při prvním protočení může padat napětí až do kolapsu ŘJ, odběr baterku "nakopne" a při druhým točení už napětí nepadá tolik..
Dosa
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2022, 16:11

Re: Start až napodruhé (Punto 176 1,1 benzín)

Příspěvek od Dosa »

S povoleným víčkem nádrže už nastartuji napoprvé :D takže asi špatnej ventil u nádrže a vznikal podtlak ? :cry:
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“