HELP - Jde špatně řadit

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

Kdy(nebo po kolika km) se mění náplň v převodovce ? :?: :? :?:
6speed
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
Reklama
 

palo.c
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 bře 2007, 15:46
Bydliště: Hliník nad Váhom

Příspěvek od palo.c »

možno mi poradíťe, zdá sa mi, že radenie ide nejak ľahko a hlasnejšie, je možné, že mi s prevodovky vytiekol olej? ale kadiaľ? kde sa dá skontrolovať stav oleja v prevodovke?
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

palo.c píše:možno mi poradíťe, zdá sa mi, že radenie ide nejak ľahko a hlasnejšie, je možné, že mi s prevodovky vytiekol olej? ale kadiaľ? kde sa dá skontrolovať stav oleja v prevodovke?
No podla mna ak ti ide lahko, tak tam olej mas :) Keby si ho tam nemal tak potom to lahko urcite nepojde a bude to skrkat.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Kulisa řazení?

Příspěvek od proch »

Zdravím, mě jde řazení zatím dobře, kvalty tam jdou v pohodě...OVŠEM když se auto zahřeje, po nějakých 10-20 km, stane se, že se řadící páka nevrací do středu kulisy. Zůstává vlevo, takže tam potom lovím...Hlavně ze dvojky na trojku. Už sem tam párkrát narval i jedničku. Dělá to jenom když je to zahřátý, studený se vrací páka uplně normálně. Zatím jsem to nějak nerozebíral, sundal jsem jenom ten hadr co je na páce a do kulisy jsem nastříkal nějakej mazací sprej, ale zdá se, že to nepomohlo. Už jste to někdo řešil? Díky za reakce.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno mne ide radenie rychlosti dost tazko.. dnes som prebehol fabiu, tie rychlosti tam viacmenej idu same.. co na punte musim vynalozit o dost vacsiu silu.. :???: Takze co poradite? Skontrolovat olej v prevodovke? Namazat tiahla od paky k prevodovke (toto pomohlo v lete - ale nie na dlho), vymenit celu kulisu riadiacej paky (vyzera, ze uz to ma zasebou).
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Mno mne ide radenie rychlosti dost tazko.. dnes som prebehol fabiu, tie rychlosti tam viacmenej idu same.. co na punte musim vynalozit o dost vacsiu silu.. :???: Takze co poradite? Skontrolovat olej v prevodovke? Namazat tiahla od paky k prevodovke (toto pomohlo v lete - ale nie na dlho), vymenit celu kulisu riadiacej paky (vyzera, ze uz to ma zasebou).
Nerob vobec nic. Nepomozes tomu aj tak. Jazdim na fabiach casto (mame ich v praci) a tie prevodovky sa nedaju s puntackymi porovnat, proste fabia ma co sa komfortu radenia tyka super prevodovku. Jedine co sa mi na fabiackom radeni nepaci je ta spiatocka, ze sa musi paka stlacat - je to podla mna nemotorne.

Ked porovnam svoje punto a fabiu, tak mne ide radenie tazsie, ale nie je to chyba. To je uplne normal a je to dane konstrukciou + teraz v zime ide radenie tazsie lebo je tuhsi olej v prevodovke.

O problemoch s radenim u punta sa tu docitas veeeelmi mnoho, je to proste tak ze oni sa prevodovkami chvalit nemozu :) Ale pokial tam tie rychlosti vyslovene nerves silou, tak to neries. Fabia ma v tomto proste naviac.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Kulisa řazení?

Příspěvek od stonepet »

proch píše:Zdravím, mě jde řazení zatím dobře, kvalty tam jdou v pohodě...OVŠEM když se auto zahřeje, po nějakých 10-20 km, stane se, že se řadící páka nevrací do středu kulisy. Zůstává vlevo, takže tam potom lovím...Hlavně ze dvojky na trojku. Už sem tam párkrát narval i jedničku. Dělá to jenom když je to zahřátý, studený se vrací páka uplně normálně. Zatím jsem to nějak nerozebíral, sundal jsem jenom ten hadr co je na páce a do kulisy jsem nastříkal nějakej mazací sprej, ale zdá se, že to nepomohlo. Už jste to někdo řešil? Díky za reakce.
No u mne je to zase tak, že když zapnu klimu, tak mi to řazení trochu zatuhne a také páka zůstává více vlevo a pak trojka jde hůře. No a když pak jedu 1x-2x bez klimy, tak je to zase OK. Tak budu muset prohlédnout lanovody. Není to vůbec řadící pákou , ale těmi lanovody.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No, tie lanovody su sice dobry napad, neprenasaju sa vibracie od motora do paky, ale inzinieri z talianska mohli lepsie vymysliet kvalitu pouzitych tesneni na konci lanovodov v motore. Ja osobne mam tie gumicky rozflakane, tak som ich odtial odtrhol uplne, raz za mesiac poriadne premazem vazelinou a je pokoj, radit ide ok ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
newman
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 31 led 2008, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Jde špatně řadit

Příspěvek od newman »

No ja mam tiez problem s radenim rychlosti nekedy to ide tahzsie niekedy lahsie ale skor len tahzsie ako kedysi. Chystam sa vymenit tie tiahla tak dufam ze to pomoze.
Punto mk2 / 1,2 L / 8V
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulisa řazení?

Příspěvek od peetan »

proch píše:Zdravím, mě jde řazení zatím dobře, kvalty tam jdou v pohodě...OVŠEM když se auto zahřeje, po nějakých 10-20 km, stane se, že se řadící páka nevrací do středu kulisy. Zůstává vlevo, takže tam potom lovím...Hlavně ze dvojky na trojku. Už sem tam párkrát narval i jedničku. Dělá to jenom když je to zahřátý, studený se vrací páka uplně normálně. Zatím jsem to nějak nerozebíral, sundal jsem jenom ten hadr co je na páce a do kulisy jsem nastříkal nějakej mazací sprej, ale zdá se, že to nepomohlo. Už jste to někdo řešil? Díky za reakce.
Podařilo se nějak vyřešit ? Mám přesně ty samé symptomy, řadit jde dobře, ale nevrací se do neutrální polohy. Taktéž se mi zdá, že za větší teploty - i okolní to jde hůře. Kulisu jsem promazal i zespodu, lanovody se zdají promazané a OK. Nedělá to ta samotná kulisa ? Je v ní nějaká pružina nebo ten "neutrál" -střední polohu - kulisy dělají nějaké pružiny na mechanismu řazení v převodovce ??

Fakt je to vopruz, připadám si nějdy jako začátečník, ne a ne tam 3 dostat :-)

Díky za reakci
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: HELP - Jde špatně řadit

Příspěvek od Plecháč Tony »

Uvnitř převodovky (mechanizmu řazení) jsou pružiny, který by to měly vracet do původní polohy...Ale jestli je závada v nich, to ti neporadim takhle...
http://autaky.rajce.idnes.cz/Prevodovka/#P6020048.JPG
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Jde špatně řadit

Příspěvek od SpiritWolker »

Dakujem za info.

A pokud szale ide tažko radit a nvraca paku tak za to mozu aj lanovody,
tu je postup ako ich trochu očistot a namazat aby šlo radenie lachšie, alebo kupit nove
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... =15#p86045"

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Jde špatně řadit

Příspěvek od peetan »

stačí pohledat https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 88#p101388"

tak problém s "zatuhlým" řazením identifikován - pro ostatní co mají podobný problém. Mechanismus řazení na skříni - osička páky se pohybuje v nějakých silonových pouzdrech, ty nevím proč nějak "nabobtnaly" ??, takž osička šla ztuha, zvláště za tepla. Pomohlo jejich vystružení na větší průměr, nyní řazení chodí lehce.
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Jde špatně řadit

Příspěvek od peetan »

SpiritWolker píše:Dakujem za info.

A pokud szale ide tažko radit a nvraca paku tak za to mozu aj lanovody,
tu je postup ako ich trochu očistot a namazat aby šlo radenie lachšie, alebo kupit nove
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... =15#p86045"

lanovody stačí na skříni odpojit a vyzkoušet jak běhá řadička :-)
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Jde špatně řadit

Příspěvek od SpiritWolker »

Ja viem :-) len toto polske forum som videl volakedy, a je tam pekne zobrazene ako nastavit paku :-)

a som rad že som ho dnes znova objavil tak som sem hned pridal link :-)

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“