Silentbloky - Zadna naprava

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

jj je to porod vymenit to ... hlavne ked poodtrhas sroby ...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Reklama
 

OJE
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2010, 23:15

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od OJE »

Mozno trochu blba otazka, ale naco je dobra ta opravna sada zadneho ramena? Mam totiz rozcaptane zadne kolesa (do tvaru A) a potrebujem to dostat do normalneho stavu. Len koli tomu treba udajne menit ramena a tie nie su najlacnejsie. diki za radu
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od Pun-to »

Jestli to je starý Punto tak ramena měnit nemusíš. Stačí ti ta opravná sada. Jsou to v podstatě ložiska na kterejch ty ramena držej.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

ano opravna sada zadneho ramena je tyc, dve loziska, konusy, podlozky, zavitnica, plastove puzdro, matky
je to zrvona klb, ten ze ked si sadnes do kufra tak sa ti zohnu ramena na zadnej naprave zrovna na tomto klbe ... casto byva rozhegany a loziska uplne na prach ...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

Ahoj
Na výměnu silentbloků na zadní nápravě existuje fígl jak obejít sundání nápravy
Auto se zvedne za prahy do vejšky tak 2 metry vysoko a pak se podloží-zapře zadní náprava a auto se pak pomaličku spouští dolu až do tý doby než se zadní náprava odlehčí pak jdou ty silentbloky v pohodě povolit a vyměnit
Celý to netrvá víc než půl hodky
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
iqlogic
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 23 dub 2010, 11:12

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od iqlogic »

na to treba uz ale servis lebo v domacich podmienkach auto len tak lahko do 2metrov nezdvines :D
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od liborko »

kde se tedy dávají ty "puky"? furt nevim kam s nima,potřebuju to taky poměnit,...a na autokelly.cz mají dva typy puků :roll:
1.jpg
1.jpg (123.31 KiB) Zobrazeno 9060 x
2.jpg
2.jpg (109.73 KiB) Zobrazeno 9060 x
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od Mr.pilot »

servis na to potřeba neni.zvedneš zadek auta povolíš nápravu ale nesundáš ji celou pak povolíš půlku nápravy aby jsi mohl vyndat silenbloky dáš tam nový tu půlku tam přišroubeješ a to samý uděláš na druhý straně a pak to celý utahneš.Na celej postup ti stačí jeden hever pár cihel nebo něčeho na podložení auta.A navíc máš práci z velký části příjemě v leže :lol: :lol:
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

druhy obrazok ... tam ide puk
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
nilmo
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 říj 2009, 20:14

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od nilmo »

tyhle puky od autokelly....to je drahota :D .....já tam mam ten nejmenší hokejovej puk za 15 korun a nemůžu si stěžovat :D
Uživatelský avatar
nilmo
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 říj 2009, 20:14

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od nilmo »

tady je moje oprava pomocí hokejového puku 8) :D
Přílohy
silenblok.JPG
silenblok.JPG (70.72 KiB) Zobrazeno 9009 x
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

Mr.pilot píše:servis na to potřeba neni.zvedneš zadek auta povolíš nápravu ale nesundáš ji celou pak povolíš půlku nápravy aby jsi mohl vyndat silenbloky dáš tam nový tu půlku tam přišroubeješ a to samý uděláš na druhý straně a pak to celý utahneš.Na celej postup ti stačí jeden hever pár cihel nebo něčeho na podložení auta.A navíc máš práci z velký části příjemě v leže :lol: :lol:
No tak samozřejmě že to tak jde taky ale uplně nejlepší je to na montážní jámě( ono to občas nejde povolit i když se odlehčí náprava a já když ležím tak takovou páku nemám)))))
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od robec »

jj tiez som sa dobre potrapil pri povolovani srobov na silentblokoch
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od liborko »

Je tu někdo kdo měnil všechny čtyři silentbloky na zadní nápravě?? Potřebuju radu :) já dneska povolil pravou stranu oba dva šrouby,pravou stranu nápravy jsem si popustil na zvedáku dolů a ty silentbloky dostal ven po cca třičtvrtě hodině námahy a klepání,a teď mi nastal problem jak tam dostat ty nové silentbloky.Jsou tam nalisované a zaboha je tam nemůžu dostat,kladivem z vrchu naklepnout tam kvůli malo místa nejdou,zkoušel jsem je tam tedy natlačit tak,že jsem si ty silentbloky přišrouboval na místo do kastle tak jak mají být a napravu jsem tam zkoušel natlačit zvedákem,jakoby vtlačit ,taky bez šance, takže teď mě napadá jen poslední možnost a to sundat nápravu úplně dolů a ty silentbloky tam prostě kladivem naklepat,ale to se mi moc nechce sundávat celou nápravu. Kdo s tím dělal,měli jste nějaké udělátko jak ty silentbloky tam vlisovat vrchem aniž by bylo nutné dát dolů celou nápravu???
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

liborko píše:Je tu někdo kdo měnil všechny čtyři silentbloky na zadní nápravě?? Potřebuju radu :) já dneska povolil pravou stranu oba dva šrouby,pravou stranu nápravy jsem si popustil na zvedáku dolů a ty silentbloky dostal ven po cca třičtvrtě hodině námahy a klepání,a teď mi nastal problem jak tam dostat ty nové silentbloky.Jsou tam nalisované a zaboha je tam nemůžu dostat,kladivem z vrchu naklepnout tam kvůli malo místa nejdou,zkoušel jsem je tam tedy natlačit tak,že jsem si ty silentbloky přišrouboval na místo do kastle tak jak mají být a napravu jsem tam zkoušel natlačit zvedákem,jakoby vtlačit ,taky bez šance, takže teď mě napadá jen poslední možnost a to sundat nápravu úplně dolů a ty silentbloky tam prostě kladivem naklepat,ale to se mi moc nechce sundávat celou nápravu. Kdo s tím dělal,měli jste nějaké udělátko jak ty silentbloky tam vlisovat vrchem aniž by bylo nutné dát dolů celou nápravu???
No v zásadě byla chyba to sundávat jen z jedný strany já to dělám do kříže vždycky levá zadní+pravá přední myslím samo obě na zadní nápravě
Jak to odlehčíš tak to jen pomalu povol zlehka pak to odlehči ještě víc a vyměň a zas stejně na druhý straně a dotáhneš to na tvrdo až pustíš auto na kola
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“