Vrzganie spojkoveho pedalu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Ferrarino
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 06 čer 2010, 18:54
Bydliště: BA

Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Ferrarino »

Zdravim uz asi rok pocuvam vrzgotanie spojkoveho pedalu na mojom aute. Ked ho stlacim a pomalicky dam hore tak to zavrzga ako dvere na starych stodolach. Uz som to striekal barz cim a furt je to iste. Viete mi stym helfnut???
Fiat Punto MK2 1.2 16v
Reklama
 

netSensk1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 443
Registrován: 10 led 2009, 10:29
Bydliště: brat1slava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od netSensk1 »

mne to tiez vrzga tak isto ...

pomoze ked si dam hlasnejsie radio :)
Fiat Punto 1.2 8v 44kw ELX rv. 2002
Fiat Punto 1.8 16v 96kw HGT rv. 2001
Chevrolet CRUZE LS+ rv. 2010
Skoda Octavia L&K 1.9 TDI 81kw
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od scarfer99 »

na niektorych autach sa to odstranuje ovzdusnenim spojky. Neviem ci je to u tvojho punta mozne.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od oldoss »

Mal som tiez ten isty problem nastastie prestal. Problem tam je v tom "uchyteni" toho pedalu ak by si chcel aby to prestalo tak to treba tam cele rozobrat precistit, a opat zlozit. Pytal som sa na to vo fiate a vraveli, ze da sa to opravit ale ked to nejaky mechanik ma robit tak si radsej dovolenku berie, bo strasna piplacka to je.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Ferrarino
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 06 čer 2010, 18:54
Bydliště: BA

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Ferrarino »

scarfer99 píše:na niektorych autach sa to odstranuje ovzdusnenim spojky. Neviem ci je to u tvojho punta mozne.
ano je to mozne lebo MK2 maju nie klasicke spojky na lanko ale tam je hydraulicky valec
Fiat Punto MK2 1.2 16v
Ferrarino
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 06 čer 2010, 18:54
Bydliště: BA

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Ferrarino »

oldoss píše:Mal som tiez ten isty problem nastastie prestal. Problem tam je v tom "uchyteni" toho pedalu ak by si chcel aby to prestalo tak to treba tam cele rozobrat precistit, a opat zlozit. Pytal som sa na to vo fiate a vraveli, ze da sa to opravit ale ked to nejaky mechanik ma robit tak si radsej dovolenku berie, bo strasna piplacka to je.
Hmmm asi sa do toho pustim lebo mi to uz leze na nervyyyy :evil:
Fiat Punto MK2 1.2 16v
charon
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2010, 14:03

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od charon »

mne ten pedál vŕzga iba v lete
pýtal som sa môjho automechanika na to, a ten mi povedal, že je to kvoli vydratej lamele, pretože presne nedopada na pritlačny tanier a preto to vrzga
Fiat Punto 1,9 JTD 2001
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Mě to taky vrzalo v létě a tak jsem zjistil že je to v té tyčce co tlačí na váleček v místě spojení s pedálem je ta tyčka zakulacena.Zmáčkl jsem spojkový pedál levou rukou a do toho místa co to tlačí na tu tyčku jsem ruční vrtačkou provrtal dírku 3 mm , jde to lechce provrtat protože je to plastový, potom injekční stříkačkou s jehlou jsem tam natlačíl trochu mot.oleje a už to nevrže. :wink:
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
majomix
Fiaťák
Příspěvky: 93
Registrován: 14 led 2010, 04:39

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od majomix »

Jaroslav1 píše:Mě to taky vrzalo v létě a tak jsem zjistil že je to v té tyčce co tlačí na váleček v místě spojení s pedálem je ta tyčka zakulacena.Zmáčkl jsem spojkový pedál levou rukou a do toho místa co to tlačí na tu tyčku jsem ruční vrtačkou provrtal dírku 3 mm , jde to lechce provrtat protože je to plastový, potom injekční stříkačkou s jehlou jsem tam natlačíl trochu mot.oleje a už to nevrže. :wink:
hod sem niaky detajlnejsi postup aj s foto až to tam nerozvrtam cele
Punto 1.9 JTD 59kw 2OOO
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Banshee »

Oteplilo sa a zasa to zacalo. Je to hrozny zvuk a ked niekoho veziem v aute az sa hanbim. Mechanik mi povedal,ze pomoze jedine vymena spojky,ze to nemam riesit. Striekol som do klbov pedalu trochu silikonu,je tam malinkate zlepsenie,ale stale to robi.
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od SpiritWolker »

v bratislave to niekto opravoval na pockanie za 15e, mal na bazosi inzerat. Ale uz je zmazany a cislo som si nezapisal. Tusim tam nieco menil. Skuste vyguglit v pameti guglu sa to niekedy zobrazi, ja som na nete cez mobil

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Pepik »

Jaroslav1 píše:Mě to taky vrzalo v létě a tak jsem zjistil že je to v té tyčce co tlačí na váleček v místě spojení s pedálem je ta tyčka zakulacena.Zmáčkl jsem spojkový pedál levou rukou a do toho místa co to tlačí na tu tyčku jsem ruční vrtačkou provrtal dírku 3 mm , jde to lechce provrtat protože je to plastový, potom injekční stříkačkou s jehlou jsem tam natlačíl trochu mot.oleje a už to nevrže. :wink:
Tohle je jediný rozumný způsob jak to odstranit.Ale ty rady těch automechaniků jsou neskutečné hovadiny.Je vidět,že to jsou většínou nemyslící výměnkáři.A přitom stačí jednu ruku položit nad osu pedálu a druhou rukou s ním zahýbat.V položené ruce krásně ucítíte ty vibrace vrzajícího pedálu.Tímto způsobem také zjšťuju i vůle např. na kulových čepech,které okem jsou neviditelné.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Banshee »

Nó ja som tam do tych vsetkych pohyblivych miest nastriekal znacne mnozstvo silikonu a ejhla prestalo to 8)
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Banshee píše:Nó ja som tam do tych vsetkych pohyblivych miest nastriekal znacne mnozstvo silikonu a ejhla prestalo to 8)
ano do míst kde se to pohybuje na čepu to jde promazat ale je potřeba to namazat na tom pedálu v místě co tlačí na tu tyčku a tam to jde nastříknout jenom ze zadu a nebo navrtat ze předu dírku a namazat.
To Pepík : přesně jak píšeš , od takových mechaniků že to dělá spojka jsou fakt hovadiny. :)
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
slt
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011, 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od slt »

Vrzání odstraněno následovně:

1) namazat vazelínou gumové těsnění v místech kde ten čep zajíždí do toho pístu (žlutá šipka)
2) zezadu zespoda pedálu lze šáhnout a prstem namačkat vazelínu do míst kde čep dosedá na pedál (oranžové šipky).

4lověk si k tomu musí pomalu lehnout pod pedály, ale dle mě lepší než tam něco vrtat.
Celý to chce několikrát zopakovat, vždy namazat, párkrát máčknout na spojkový padál a znovu namazat, aby se vazelína dostala všude.
A je klid...jsem zvědavej na jak dlouho 8)

Obrázek
FIAT Punto 1.2 16V 5D HLX r.v.2001 (mk2)
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“