punto málo brzdí

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Mr.pilot »

ty destičky si jen nemusí sednout s kotoučem.proto se vyplatí mít destičky a kotouče stejného výrobce
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Reklama
 

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Smrťák »

Brzdilo to vlažně i na ty staré. Neměřil jsem tloušťku kotoučů,ale viditelně dost ubylo. Proto ta otázka na životnost kotoučů. Kdo si připlatí,ten brzdí. http://fiat.autodoplnky.cz/fiat-punto-i ... t-s2343228" onclick="window.open(this.href);return false; http://fiat.autodoplnky.cz/fiat-punto-i ... i-s2367016" onclick="window.open(this.href);return false; A na další Fiaty http://www.zbozi.cz/items?q=Kotou%C4%8D ... T0s0G7lBwQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Sbohem. :-)
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od cinzano »

Kotouče vřele doporučuju Brembo. Jsou dobré, nedrahé a navíc jsou na nich důlky, podle kterých se dá na první pohled poznat, jak jsou sjeté (má to nějaký potroublý název, tuším EasyCheck nebo tak nějak). Teď na nich mám najeto asi 50 000 km a vydrží dál.
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Mr.pilot »

asi tak ,brembo ferodo a jiné ověřené a vyzkoušené značky.brzdy jsou to poslední místo kde ušetřit pár stovek
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Reno »

Prepáčte,že to píšem sem,ale mne brydí perfektne, no aj vtedy,keď nemá.Neviem si poradiť,ale na pravom prednom kolese mi brzda pemanentne šucha a keď prejdem cez nerovnosť,tak zaškrípe.Presnejšie som zistil,že Mi šucha vnutorna platnička,ale neviem prečo.Prosim,kto má skusenosti- poradte. Ďakujem.
Punto 1,2 8V 5dv
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od cinzano »

Všechny možnosti jsou tu už uvedené. Z křišťálové koule vidím sjeté destičky a příliš vysunutý pístek ze třmenu.
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od racer »

to nejvíc sedí na nepohyblivej vodící čep a nebo naopak velká vůle způsobená vymlácenym futrem ve třmenu, pak to tam všeljak plandá a škrtá to o kotouč, měl jsem to taky, futrem jsem se nechtěl zabejvat a třmen je drahej, byly tam sjetý kotouče pod míru a destičky už taky měly něco za sebou i když míru ještě měly, tak jsem dal oboje nový a dost se to tim vykompenzovalo, tak o 90% lepší, a už asi 25 tis. km se to chová stejně slušně.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Pun-to »

Vyndej ty destičky ven a pořádně vyčisti jejich uložení ve třmenu. Mělo by to pomoct.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od paaulooss »

Hele ja mel taky problem, blbe to brzdilo.. Zepredu predni kotouce ok ale rikal jsem si, jso utam uz dlouho tak je vymenim aj s deskama.. Koupil jsem STARLINE, mimochodem se 3 lidi schodli, ze ma tato znacka brzdy dobre. Koupil jsem je i s destickama asi za 1200,- . Vymenil jsem to a zlepsilo se to tak o 1000% ani jsem skoro nevyvinul silu na pedal a uz to skoro stalo. Jinak stare kotouce zevnitr uplne na s*acku a vnitrni desky polamane.
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Reno »

Tak som vymenil kotuce a dosticky (ferodo) ,vycistil a rozbehal piestik a je to lepsie. Dík za rady :-)
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od intel_sk »

caute chalani napisem tu do tohto vlakna
mne vakuovka vobec nevytvara podtlak dal som dole hadicku a ziaden podtlak...kupil som cez bazos druhu pumpu majitel tvrdí ze fungovala pumpa na 100%
Obrázek
ja som vybral moju pumpu a mal som tam rozdiel v casti co ide na vačku foto su tam take lopatky
Obrázek
a este nieco moze to byt aj s tym ze nemam spravny predvstrek alebo mierka oleja nie je na fest vo vani a pri starte auta mi stamade sere vonku olej...proste mam medzeru medzi mierkou oleja a olejovou vanou
Obrázek
tu je moja stara pumpa oznacene cervenou tie lopatky a su dost zodrete a bojim sa aj vo vnutri pri vačke bude
Obrázek

za kazdu radu budem len vdacny vsetko vyskusam
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“