punto málo brzdí

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

dom Beer
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 říj 2009, 11:57

punto málo brzdí

Příspěvek od dom Beer »

chlapi mám punto delší dobu já už sem si zvykl... ale připadámi jak kdyby málo brzdilo když na to dupnu uplně nadoraz tak to zabrzdí.. ale každý kdo dotoho sedne říká že to nebrzdí a de to težko ...myslíte že je posilovač v háji?
Reklama
 

Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od OndraK »

Zkus do toho sednout, s vypnutym motorem několikrát sešlápnout brzdovej pedál,až bude fakt tvrdej. A pak nastartuj s nohou na brzdě. Když znatelně pod nohou povolí, tak by měl být posilovač OK. Jinak: Jak starou máš brzdovku? Odvzdušňoval jsi? Co pístky u brzdičů? Nejsou špinavý a neklouzavý?
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od cinzano »

Když vynecháme sjeté kotouče a destičky, další možnosti jsou zarezlé vodorovné tyčky, po kterých se posouvá třmen, nebo ucpaná hadička.
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od bobas »

A co podtlak do brzd? me se vysolichala na tdecku ale ta oska,co tam jde do vacky,a mel jsem stejny problem, muselo se dupnout...nebo to zkus odvzdusnit poradne a je,mam doma tdecko a to brzdi jaks taks,ale 1,1 i se sjetyma kotoucema brzdi a davkuje se upne jinak,brzdi dobre....
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Karol »

Ak je v hydraulickom okruhu vzduch tak by pedal peroval. Peruje ?

Ak neperuje, je to nieco z vyssie popisanych poruch, tipoval by som to na posilovac, takze bud podtlakova hadica, falosny vzduch, membrana v haji, v pripade dieslu system vyrabajuci podtlak so vsetkymi suciastkami schopnymi sa pokazit. Doporucujem ten test napumpovat pedal ci stvrdne pri vypnutom motore, potom so stlacenym pedalom nastartovat ci klesne (zmakne). Ak neklesne, resp. nestuhne pri vypnutom motore, tak tam zjavne nieje tlak vzduchu (tlak, podtlak - ono je to jedno z fyzikalneho hladiska podstatny je rozdiel tlakov na oboch stranach membrany).

Zapchata hadicka to nebude, ono ten tlak v hydraulike pocas brzdenia je obrovsky, takze nejaka zapchata hadicka by sa urcite stlacenim pedalu brzdy odpchala, resp kvapalina by nejako pretiekla k valcekom. Ine to je s navratom kvapaliny do nadobky, to tlacia len pruziny /(u bubnov) a hadzavost kotuca (u kotucovych). Takze v pripade zapchatej hadicky by to skor pribrzdovalo stale.

Vidim to na 90% nieco so vzduchovou castou, tak hydraulicka bude OK.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od racer »

taky to vidim na vzduch. když je netěsnost na podtlakový hadici, tak velmi často je slyšet syčení za běhu motoru
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
dom Beer
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 říj 2009, 11:57

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od dom Beer »

brzdy sem měl komplet rozdělané.... nová kapalina ovzdušněné.. když je vyplý motor tak na to pořádně šlápnout ani nejde... Kotouče sou Ok ...desky mají tak 6 mm obložení.... zadyk byli taky ok....tak nevím
dom Beer
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 říj 2009, 11:57

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od dom Beer »

ješte Jeto Punto 1.6 Elx 90 :) benzín :)
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Karol »

Co znamena ze na to nejde slapnut ked je vypnuty motor ? Ze je ten pedal tak tvrdy ako kamen ? Ako mas to na mysli, tak potom je to dobre odvzdusnene v hydraulickej casti, avsak sucasne to znamena, ze vo vzduchovej casti to netesni. Niekade sa tam dostava falosny vzduch. Cize podtlakova hadica, membrana posilovaca, alebo spoje na hadici. Skus tu podtlakovu hadicu a jej spoje od sacieho potrubia az po posilovac potret benzinom ze ci sa dvihnu otacky. V pripade preplnovaneho turbomotoru hadica vedie od vyvevy po posilovac (v sacom potrubi je pretlak a nie podtlak). Netesnost potom treba opravit, nahradit hadicu, utesnit a pod.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
dom Beer
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 říj 2009, 11:57

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od dom Beer »

když je motor vyplý tak první šlápnutí de uplně normálně potom to postupně tvrdne... mizí podtlak v posilovači to dělá každé auto....ale mám na myslí že to prostě málo posiluje ty brzdy :D
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Karol »

Co to spravi ked po vypnuti motora neslapes na brzdu, nechas to povedzme do dalsieho dna a az druhy den naslapnes ? Je tam este podtlak alebo to uz nafucaloi niekade ? Ak je tam podtlak do druheho dna, tak je podtlakova cast v poriadku a chybu treba hladat inde, avsak potom netusim kde. Este keby islo o preplnovany motor alebo diesel, tak by som upodozrieval vakuovu pumpu ze malo taha. Ale u atmosferaku benzinoveho take nieje, taha to podtlak priamo zo sania.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
dom Beer
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 říj 2009, 11:57

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od dom Beer »

podtlak v posilovači je i za 4 dny ...a právě už nevím kam sáhnout...
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Mr.pilot »

co na tom máš za kotouče a destičky??
Já jsem měl podobný problém a po výměně brzd za brzdy z GT a nový brzdový pumpy je to lepší,ale tou pumpou to neni tu jsem měnill jen pro to že propouštěla,mě to auto brzdilo blbě už od počátku(mám ho 3 roky),a pokud ty brzdy ohřeješ tak už to nebrzdí skoro vůbec,prostě na to musíš pořádně šlápnout.Jednou jsem to měřil(sice velmi oběktivně,ale bylo to jen tak pro porovnání) a vyšlo mi že po zahřátí brzd jsem pro plný brzdný účinek musel sešlápnout pedál silou více jak 100kg.Teď je to lepší hlavně z toho důvodu že tyhle brzdy se tak rychle neohřejí.
Já bych zkusil vyměnit destičky jestli to bude lepší,třeba jsou z nějakého tvrdšího materiálu a prostě hůř brzdí.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Mr.pilot »

napiš do si do profilu odkud jsi třeba se můžeš domluvit s někým a porovnat to.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: punto málo brzdí

Příspěvek od Smrťák »

Vyměnil bych kotouče. Když mělo moje Punto najeto 6500km(koupeno) tak brzdy byly ostré jako břitva. Teď mám nové destičky(žádný aušus) a brzdí to o dost hůř. 42000. Jaká je životnost kotoučů na Puntu? Při mírně ostřejší jízdě? Myslím,že ještě rok a půjdou na výměnu.Koupím ty dražší co nereznou a s drážkami.
Sbohem. :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“