Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od 6speed »

Bowdenama se nic neprotahuje :D .Musíš to vyměnit celý.Ani si nedovedu dost dobře představit ja bys to lanko chtěl tym lanovodem procpat :lol: .
A nový bowden je většinou zabalenej v igelitu a na něm je napsaný na kterou stranu patří.
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Reklama
 

Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od laco88 »

6speed píše:Bowdenama se nic neprotahuje :D .Musíš to vyměnit celý.Ani si nedovedu dost dobře představit ja bys to lanko chtěl tym lanovodem procpat :lol: .
A nový bowden je většinou zabalenej v igelitu a na něm je napsaný na kterou stranu patří.
Aha...takže to se meni cele...ja že pri koupe dostanu jenom lanko a tod vše...ja to docela prirovnaval k výmene brzdového lanka na jizdnim kole :D
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od straki »

přesně jak píše 6speed.
V kely jsem to kupoval a dostaneš to smotaný v igelitovým sáčku a tam se dozvíš kterej je na kterou stranu a je to i s bowdenem :D .
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od liborko »

Chlapi mám problém s ruční brzdou na mojem puntě, už nevim kde hrabnout aby to fungovalo.O co jde: zjistil jsem teď před technickou,že mi málo brzdí pravé zadní kolo tak sundám plasty kolem ručky a že došponuju lanko,a ejhle matice je dotáhnutá až nadoraz,přesto páka ručky jde až nahoru,levé kolo brzdí jako ďas a pravým jde protočit. Celé jsem to na pravé straně rozebral (mám systém Lockhead,loni dávané nové bubny, obložení je TRW a je jako nové) a zjistil jsem,že mi nejspíš nefunguje ten samoštel na tom ozubení,zoubky nejsou omleté tak by to mělo normálně chodit ale nechodí. Když zoubky nastavím na základní polohu,nasadím buben tak při zatažení ručky by se to mělo na zoubcích nastavit,jenomže vono né,musel jsem to udělat ručně aby to jakš takš brzdilo,stejně to není ono. Mám podezření,že lanko na pravé straně ( mimichodem před časem jsem je taky měnil obadva) je o něco delší než levé a v tom může být hlavní problém. Nezkoušel někdo dát místo pravého lanka kratší lanko z levé strany? Posílám i fotku na které je vidět delší pravé lanko než levé. Vevnitř jsem trošku promazal místa kde by to mohlo drhnout,ale stejně to nepomohlo. Vůbec nechápu proč nefachčí to samonastavování na tom ozubení :roll:
Obrázek
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od Vitaml »

V lankách samotných není rozdíl, rozdíl je v celé délce bowdenu i s lankem.
Taky jsem měl problém s ruční brzdou na jednom kole a byl to problém s konstrukcí druhovýroby mechanismu čelistí. Samoštel mi taky špatně fungoval (ten jsem si spravil), ten se nenastavuje ruční brzdou, ale šlapáním na pedál. Po výměně se musí hodněkrát šlápnout na brzdu s nastartovaným motorem, aby se to seřídilo.
Dej si pozor, aby ti to nedřelo magnetický kroužek, který je pro snímač otáček, ABS.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od liborko »

Necvaka to ani když seslapnu pedál, teď mě napadlo že ještě může být mírně zavzdusneny brzd.valecek. Jinak ABS nemám,naštěstí....
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od jirka690 »

Jestli ti funguje samostav nebo ne,zjistíš jednoduše.Sundej buben a zapři si pakny o štít brzdy aby byly stlačené na doraz.Já používán kombinačky nebo 2 kladiva.Pak at ti někdo šlápne na brzdu.Uvidíš jednak jestli ti to brzdí,a pak jestli se ti pohnul samostav. Jinak je rozdílná délka bovdenů pro pravou a levou stranu.O 1 cm.
Právě tento systém brzdy není nijak háklivý oproti Bendix,tam ten samostav je neštastné řešení.
joki65
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 19 črc 2015, 08:58

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od joki65 »

čo je štit brzdy,?
Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od jirka690 »

Ten plech na kterém jsou přichycené pakny
joki65
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 19 črc 2015, 08:58

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od joki65 »

aha ---dik
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“