Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od Nero4 »

Ahoj, mam dotaz. Kdyz zatahnu za rucni brzdu leve zadni kolo se zabrzdi, ale prave zustava stale volne a toci se. Lanka jsou stejne dlouha, pakny a vsechno dalsi pri brzdeni v pohode, jen ta rucni brzda nic. Zkousel jsem to dotahovat tim sroubem co je pod rucni brzdou, ale vzdy se utahne jen leve zadni nadoraz a prave se stalo protaci.. Pls poradte co s tim, diky :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zřejmě máš velkou vůli mezi čelistmi s obložením a bubnem na tom pravým kole a to táhlo se ti opírá o náboj. Tedy nefunguje SOMOŠTEL,který tu vůli nastavuje a nebo ti vázne lanko.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od Matto »

tak tak, tiež si myslím že chyba bude v samoštele, tipol by som si, že máš tie zložitejšie samoštely čo sa používali pri systéme Bendix, tie sú podľa mňa dosť neštastne riešené, pokial sa tomu aspoň trošku nerozumieš, radšej zajdi za nejakým automechanikom, nech ti to pozrie.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od slavek311 »

mně to začlo brzdit stejnoměrně,až když jsem vyměnil obě lanka.To jedno se sice hýbalo,ale né tak lehce jak to druhé.
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od Jezdec »

Buď lanko nebo samostav, měl jsem ten samý problém.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od zokot »

Vyměň lano a je klid.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od skybar »

No ja som napríklad vymenil brzdové lanká za nové a nezmenilo sa nič,teda treba najprv pozrieť tie samoštely a pri tom aj lanká či sa pohybujú v tom boudene,ja som ich mal hrdzavé,ale fungovali no aj tak som ich vymenil a nepomohlo to.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
lettro
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2011, 21:40
Bydliště: Ostrava

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od lettro »

Prosím o radu týkající se brzdových čelistí : Auto Kelly nabízí hned tři za rozdílné ceny. Jedny Bendix, dva Lockheed (s pákou a bez páky). Jsou zaměnitelné nebo se liší konstrukčně a musím dát odpovídající typ ? Díky
Stilo MW 1,4 16V. MY 2007
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od cinzano »

Liší se konstrukčně, u systémů Bendix a Lockheed je jinak vyřešený samostav. Systém Bendix je u starších Fiatů, Lockheed u novějších (tuším stejný jako na Bravě). V Auto Kelly doporučuju nekupovat ani leštěnku, kvalita dílů je tragická. Nakupují u nejlevnějších dodavatelů bez ohledu na kvalitu.
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od Jezdec »

kupuji v automatejcek.cz a zatím naprostá spokojenost
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od Jaroslav1 »

cinzano píše:Liší se konstrukčně, u systémů Bendix a Lockheed je jinak vyřešený samostav. Systém Bendix je u starších Fiatů, Lockheed u novějších (tuším stejný jako na Bravě). V Auto Kelly doporučuju nekupovat ani leštěnku, kvalita dílů je tragická. Nakupují u nejlevnějších dodavatelů bez ohledu na kvalitu.
Souhlasím,dávají stálým odběratelům až 40% slevy ale ve srovnání s jinými prodejci mají až o 50% vyšší ceny a to potom vychází sleva jenom 10%. Nakupuji v Autodíly HAPSA s.r.o. a pohoda.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
lettro
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2011, 21:40
Bydliště: Ostrava

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od lettro »

cinzano píše:Liší se konstrukčně, u systémů Bendix a Lockheed je jinak vyřešený samostav. Systém Bendix je u starších Fiatů, Lockheed u novějších (tuším stejný jako na Bravě). V Auto Kelly doporučuju nekupovat ani leštěnku, kvalita dílů je tragická. Nakupují u nejlevnějších dodavatelů bez ohledu na kvalitu.
Díky za přesvědčivé info. Budu se tedy muset nejdříve podívat co tam mám a pak koupit.
Stilo MW 1,4 16V. MY 2007
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od laco88 »

Zdravim pani,

mam na vas odbornikov otazocku, ako vymenim lanka od ručky na oboch staranach? Návod som nikde nenašiel alebo som len zle hladal...vopred dakujem....
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od straki »

Tohlensto jsem jednou už měnil a je to celkem jednoduchý rozděláš u ruční brzdy kryt, sundáš závlačku odšroubuješ od "kolýbky" vytáhneš to ven a v bubnu to také odpojíš a vytáneš jen mám takový tušení že jsem musel shazovat i výfuk něboť to vode nad něj a nad ochranu spodku od výfuku (takovej plechovej bazmek v místě ruční brzdy zespod auta)
Jen nevím jaký máš lanka ale já když jsem je kupoval tak na jedný straně bylo kratší a na druhý delší a ještě ten konec na jedný straně v bubnu neseděl resp. jsem ho tam nemohl dostat tak jsem musel hodit čelisti do frézy a zbrousit to.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Nebrzdi rucni brzda - prava strana

Příspěvek od laco88 »

straki píše:Tohlensto jsem jednou už měnil a je to celkem jednoduchý rozděláš u ruční brzdy kryt, sundáš závlačku odšroubuješ od "kolýbky" vytáhneš to ven a v bubnu to také odpojíš a vytáneš jen mám takový tušení že jsem musel shazovat i výfuk něboť to vode nad něj a nad ochranu spodku od výfuku (takovej plechovej bazmek v místě ruční brzdy zespod auta)
Jen nevím jaký máš lanka ale já když jsem je kupoval tak na jedný straně bylo kratší a na druhý delší a ještě ten konec na jedný straně v bubnu neseděl resp. jsem ho tam nemohl dostat tak jsem musel hodit čelisti do frézy a zbrousit to.
Dekuji, takže vlastne nic složiteho, jenom to protahnout boudenama ke koncum a upevnit to, jenom sem se bal a nevedel jak to udelat u bubnu, zda to budu muset rozdelat anebo se to tam jenom nejako pripoji....lanka jeste nemám žádna, ja na ne koukal v autokelly tak jsem svazoval jejich odber...myslim že to delší lanko jde na pravou a kratší na levou stranu že?
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“