DISKUZE - Zimní pneu, alu kola vrs. plecháče

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

DISKUZE - Zimní pneu, alu kola vrs. plecháče

Příspěvek od Bukshi »

Caute, mam original elektrony na Punte II a prave sa rozhodujem ci kupit zimne pneumatiky a dat ich nasadit na ne, alebo hned kupit radsej nove disky aj s pneumatikami? Vela ludi mi vravelo, ze ked sa casto menia pneumatiky na elektronoch, tak im to moc neprospieva ... tak co si o tom myslite?

Bukshi
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Reklama
 

Jirka Hlavina
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 zář 2006, 11:32
Bydliště: Sportovců 1378

Příspěvek od Jirka Hlavina »

Konzultoval jsem tento problém se známým v Pneuservisu. V zimě prý dochází k leptání elektronů solí a jinými posypovými prostředky a může dojít k jejich poškození. Případné opravy prý jsou docela nákladné, já jsem pro jistotu na zimu koupil plecháče.
Jíra
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No casty prezouvani elektronum nevadi, pokud prezouva nekdo, kdo to dela poradne. Ale neprospiva gumam, protoze se natahuje patka. Sul novym elektronum nevadi. Jsou opatreny lakem, kterej snese uz temer vse. Stary elektrony sou na sul haklivy, ale novy ne. Spis bych se bal toho, ze v zime je vsude milion sracek, pisku a vseho, coz muze elektron podrit, atd. A jeste jedno ciste prakticky hledisko - kdyz ti to v zime nekde nahodou ujede na lede a clovek trefi patnik (jakoze se to stat muze), oprava elektronu bude urco nakladnejsi, nez plechaca. Takze rada zni: koupit plechace. A jeste jeden duvod, proc plechace: prezuti + vyvazeni elektronu stoji kolik? Pocitam kolem 6 kil. Po dvou zimach je dvaapul litru pryc. No a na plechac trinactku das 165/70 R13 za 7 kil a jedes. Na tu ctrnactku to bude drazsi...
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já koupil taky raději plecháče,a to z důvodu možného zničení při uklouznutí jak píše Lacin.A vyšli mě použitý na dvojku.Takže neni co řešit
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

Resil sem tohle loni pred zimou. Plechace sou nejmin problemu a i cenove priznivejsi.

Sehnal sem si ale v nemecku jeste jednu stejnou sadu origo alu na Punto. Na jare pri cisteni nebylo poskozeni vice mene zadny, sul se na nich moc nepodepsala a nevidel bych v tom problem. Teda krome lidi ktery musi mit vsechno dokolany bez skrabanecku... :))

Obrázek
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
muWme
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 14 zář 2006, 21:05

Příspěvek od muWme »

mno ja sem pred tim mel Opel Astra a jelikoz najezdim tak 10000kmrocne tak jsem hned po koupi koupil 4x zimni pneu nova a na tech sem jezdil celorocne 4 roky :-) ted jak sem koupil Punto II s elektronama tak jsem k nemu dostal jeste komplet 4 zimni na plechacich tak si asi zvyknu prezouvat :-)
petyrekk
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2006, 10:57
Bydliště: VYSOČINA

Příspěvek od petyrekk »

Kaufik píše:sem zvědavej jak to bude nízky když mám podvozek o 6cm nižší a teď tam mám 16" tak když dám na zimu 15" jaký to budeee ;-p
pokud tam budeš mít správné pneu,tak se Ti výška vozu nezmění.
Musíš přeci zachovat průměr kola,aby Ti seděl rychloměr.Nezáleží,jestli máš třinácky kola nebo patnáctky. :shock:
KAŽDÝ PRACUJE JAK UMÍ.A NĚKDO JEŠTĚ HŮŘ
Tombady
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 29 led 2006, 10:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tombady »

Já svý punto na zimu odkládám do garáže a na Alfě mám ted 17ky a v zimě mám elektrony 16ky.Podle mě je jedno jestli máš plechy nebo elektrony....ale asi plechy sou lepší a elektrony líp vypadají....
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Dyž elektrony na zimu, tak nekupovat široký. Na punto nejlépe 4-4.5" (určitě ne nějaký 7"). Mrkněte na čem se jezdí zimní rally - to jsou skoro galusky - vypadají jako kolo na nouzové dojetí, akorát, že mají hroty :-).

Zimní pneumatika nesmí po sněhu klouzat jako boby, ale musí se do něj pořádně zabořit, v případě břečky nejlépe zabořit se až na pevný asfalt ...
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Jo ja mam zimáky 155/80 takže galusky :lol:
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

JELIKOZ SE NAM BLIZI ZIMA, UPRAVILA JSEM NAZEV TEMA a pripominam, KDYBY CHTEL NEKDO DEBATOVAT... 8)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

Takze zatial to vyzera u mna na 165/70 R13 KLEBER KRISALP 3 a plechace ... tento tyzden to chcem dat hore, takze piste ake mate skusenosti ...
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno ja som prezuval vcera, rozmer 175/65 R14, vpredu Matadory MP58 a vzadu nejake neidentifikovatelne zimne sipove gumy :) Kupil som ich s autom, tak ich este tuto zimu pouzijem.
Punto MK2 1.2 8V ELX
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

Mám plecháče 15" a na nich SAVA S3 ESKIMO 185/55 R15. Měl jsem je již loni a neměl jsem problém, ale to nebyla žádná zima. Tak uvidíme letos, dle testů , jsou to dobré gumy.

Test : http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Wi ... 70_R13QST/

Další testy různých rozměrů jsou zde: http://www.epneu.cz/testy_pneu.php

Můžete porovnávat...
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

Bukshi píše:Takze zatial to vyzera u mna na 165/70 R13 KLEBER KRISALP 3 a plechace ... tento tyzden to chcem dat hore, takze piste ake mate skusenosti ...
No dle testů moc dobře nedopadly: http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Wi ... 70_R13QST/#
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“