HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Milangb
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2013, 10:37

HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od Milangb »

Ahoj,
mám dost velký problém s puntem MK1, dozadu jsem sehnal nápravu z GT, tedy kotoučovou a s tím začali všechny problémy, pomocí odsávačky odvzdušním všechny okruhy bez problémů. Problém je v tom, že štělovací tyčinkou v posilovači brzd jsem schopen nastavit pouze to že tlak z brzd se po sešlápnutí pedálu nikam nevytratí a auto neustále brzdí nebo naopak do brzd natlačím dostatek kapaliny až tak při čtvrtém sešlápnutí pedálu.

Výměny na autě:
Zadní bubnová náprava za kotoučovou
Přední kotouče a brzdič z fiatu marea
Posilovač a hlavní brzdový válec také z marei s vrtáním 22,2mm

Nicméně výše uvedené dva stavy problému jsou i s hlavním brzdovým válcem s vrtáním 23,81 a také 20,64mm, také jsem vyzkoušel už více posilovačů, různých třmenů na přední i zadní nápravě, zkoušel jsem taky s origo punto brzdami na přední nápravě a bez výsledku. Když by docházelo k zaseknutí pouze jedné brzdy, problém by nejspíše byl někde v potrubí nebo onom třmenu, tady se ale vždy jedná o celou brzdovou soustavu.

Ještě snad dodám, že se jedná o vozidlo bez abs a taky už jsem odpojil omezováky tlaku na zadní nápravu, prostě už jsem bezradný a asi budu muset zadní nápravu opět přehodit na bubny a doufat, že auto konečně začne brzdit.
Fiat punto 1,6 90Hp
Fiat punto 1,2 43kW
Reklama
 

Milangb
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2013, 10:37

Re: HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od Milangb »

Jen pro dopřesnění problému uvedu vrtání jednotlivých pístů brzdového systému:

- původní verze punto s bubnovou zadní nápravou
předek 54mm
zadek 20,64mm
hlavní brzdový válec 20,64mm

- verze GT s kotoučovou zadní nápravou
předek 54mm
zadek 33,89mm
hlavní brzdový válec 22,22mm
Tuhle sestavu mám nahozenou na autě a je výše uvedený problém s pracovním tlakem brzdového systému
Fiat punto 1,6 90Hp
Fiat punto 1,2 43kW
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od liborko »

Hm zajímavé.... To ti dělá předek i zadek nebo jen zadek? V jakém stavu maš brzdové trubky? náhoda je blbec,ale můžou být zarostlé pak to dělá takovouhle neplechu.
Taky jsem měnil na svém puntu přední brzdy z GT a HBV jsem nechával původní. A pístky zadních brzdičů si měl venku? Všude nové těsnění?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Milangb
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2013, 10:37

Re: HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od Milangb »

Dělají to všechny brzdy najednou.

Zadní brzdy
Vzadu nové kotouče a desky, vyměněny všechny gumičky na třmenech (vzal jsem aj druhé z vrakáče a bez zásahu do nich stále stejný problém). Když to vezmu odzadu... Repasované brzdiče, nové hadičky, pak nová trubka do hadičky u nápravy a pak zase nová trubka až ho hlavního brzdového válce.

Přední brzdy
Pouze výměna za téměř nové kotouče a desky (z bourané Marei 1,8 16V), taktéž brzdiče, zde jsem pouze zkoušel jestli chodí lehce. Hadička od brzdiče nová, trubka taky nová.

Hlavní brzdový válec... původně vrtání 20,64 ... nefungovalo... koupě nového brzdového válce s vrtáním 20,64.... nefungovalo... přenastavením ovládací tyčinky v posilovači jsem docílil toho, že naopak auto brzdilo stále. Z vrakáče jsem vzal celou sestavu (posilovač + hlavní brzdový válec) v fiata bravo 1,8 16V, vrtání 22,22mm, nicméně, teď je brzdový pedál o cca 1cm výš než spojka (to se ale doladí).... opět ale pouze výše uvedené dva stavy, i když jejich projev je díky většímu vrtání mnohem rychlejší.

Nicméně, jsem včera vzal na vrakáči kompletní téměř nový zadek (bubnové brzdy), další posilovač a hlavní brzdový válec (už jich mám doma cca 5ks, tady u toho už nebudu přestavoval ovládací tyčku), včera jsem stihl přehodit zadek na bubny, taky přehodil sestavu válec-posilovač, ale už jsem nestihl odvzvušnit, jestli to bude brzdit tak to asi na chvíli nechám, auto už musí na stk.
Fiat punto 1,6 90Hp
Fiat punto 1,2 43kW
Milangb
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2013, 10:37

Re: HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od Milangb »

Nahozeny bubnové brzdy a posilovač a HBV s vrtání 20,64... odvzdušněno a všechno funguje jak má.

Nicméně to pro mě není řešení, chci kotoučovou nápravu, mám na to vše doma.... Zkusím ten aparát postavit na stole, jelikož mám všechny díly vícekrát a trubky nejsou problém, zkusím samostatně zadní třmeny, předek atd. musí se to rozjet, vždyť by to mělo samo o sobě fungovat
Fiat punto 1,6 90Hp
Fiat punto 1,2 43kW
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od liborko »

tak to nechápu v čem může být problem :? to bude nějaká prkotinka,ale přijít na ní.....
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Milangb
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2013, 10:37

Re: HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od Milangb »

Jo prkotina.... Ale uz dva mesice ne a ne na ni prijit.... V brzdach mam doma 2*gt a 2*klasicke punto .... Brzdovych trmenu aj z marei, brava, alfy 145 atd.... Proste stale se zkousely ruzne moznosti a nic
Fiat punto 1,6 90Hp
Fiat punto 1,2 43kW
Milangb
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2013, 10:37

Re: HELP: Brzdy - stále brzdí, nebo naopak vůbec nebrzdí

Příspěvek od Milangb »

Jedna rada z tuning-fora...

Odšroubovat brzdiče, natočit je tak, aby odvzušňovák byl co nejvýš a pak děj se vůle boží...
Fiat punto 1,6 90Hp
Fiat punto 1,2 43kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“