Brzdy Fiat Punto 55

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Brzdy Fiat Punto 55

Příspěvek od panaman1 »

odvzdusni komplet vsetky brzdy a poriadne skontroluj co si menil, ci netaha odniekial vzduch, resp ci sa ti nestraca kvapalina.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krupp
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 04 lis 2017, 18:39
Bydliště: Těšín

Re: Brzdy Fiat Punto 55

Příspěvek od Krupp »

Dělám komplet brzdy, pokud neva přidám pár otázek do tohodle tématu:

1 - Mám tento čep: Obrázek.
Má smysl měnit i pouzdra? Vypadají ok a nechtěl bych něco poškodit kdyby to šlo ven ztěžka. Koupil bych jen čep a prachovky.

2 - Do třmenu se mi komplet zapekla prachovka pístku. Zkoušel jsem do toho rýpat nožíkem ale nic moc, hrubší silou bych mohl poškodit plochy kde chodí pístek. Máte nějakou radu čím by to šlo dolů, nejlépe rozpustit? :)

dík
Uživatelský avatar
Krupp
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 04 lis 2017, 18:39
Bydliště: Těšín

Re: Brzdy Fiat Punto 55

Příspěvek od Krupp »

Hola hej,

komplet repas třmenů proveden, dány nové pístky, přední hadice, přední trubky jsem si udělal sám nové z mědi, zadní trubky až po hadice jsou dělané dřív. Konec a celé zadní kolo je ještě původní.
Destičky a kotouče jsou dva roky staré a ještě ok (cca 15tis).
Ty přítlačné plíšky na destičky jsem chtěl dát nové ale nevím co s nimi bylo, nemohl jsem zajistit třmen, moc pružily a když jsem víc zatlačil tak vystřelily. Tak jsem dal ty staré.
Dal jsem novou brzdovku (Texaco), odvzdušnil myslím dobře a jel zajet. Dal jsem tomu co proto, furt brzda, plyn, dýl z kopce.. brzdilo bez problémů ale vždy při brždění zatáhlo (docela fest) na jednu stranu. Až kdzž jsem přijel tak jsem si všiml že mi jde od brzd slabý bílý dým :oops: sem to asi trochu přehnal.

Dnes to chci projet a brzda sice brzdí ale zabírá až úplně dole a říkám si že takhle teda ne.

-Už to to netáhlo na stranu (aspoň ne tolik)
-Mrknul jsem na to teda zběžně ale netěšnosti potrubí jsem si nevšiml.
-Je možný že jsem uvařil novou brzdovku?
-Může teoreticky natáhnout vzduch třeba kolem odvzdušňováku jak to chladlo?
-Co s tím teď? Stačí odvzdušnit a dát tam zpátky starou nebo to musím komplet vyměnit?
-Kde ještě může být problém?
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Brzdy Fiat Punto 55

Příspěvek od liborko »

Uvařit snad ne,dal si DOT4? Pokud ti to táhne do strany a pokud si měnil celou náplň kapaliny tak bych to ještě zkusil po projetí znovu cele odvzdusnit. Odvzdušňovaky máš též nové? Může prolínat kapalina a tedy táhnout vzduch přes tu dosedací plochu odvzdusnovaku pokud je tam řez či bordel.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“