Predni brzdy puntp

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Puntini
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2016, 10:31

Predni brzdy puntp

Příspěvek od Puntini »

Prosim o radu.Porad mi pribrzduji predni kola,leve vic,vymeneny kotouce,desticky,trmeny a stale stejny problem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Predni brzdy puntp

Příspěvek od jirka690 »

Můžou to být staré brzdové hadičky,pokud jsou nové,podíval bych se na vůli tlačné tyče u hlavního brzdového válce.Ta je 22,4-22,6.mm
Je možné,že Ti stále brzdí z tohoto důvodu.
Pokud jsi dal nové kotouče , destičky,tak je normální,že chvíli to brzdí než si vše sedne.Trvá to 15-25km,
Puntini
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2016, 10:31

Re: Predni brzdy puntp

Příspěvek od Puntini »

Na tu tlacnou tyc se podivam,ale to pribrzdovani znamena,ze po15 km se uz temer netoci kola,jak jsou disky rozpalene.Nasel jsem nazor,ze je trreba vymezit vuli desticky podlozkou mezi tehlici a trmen.Mohlo by to pomoci?Vypadato,ze dre jen vnitrni desticka.
Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Predni brzdy puntp

Příspěvek od jirka690 »

Pokud to je tak,chyba bude v tom,že to pořád brzdí.Podíval bych se na to jestli se po odbrždění povolí destičky a kolo se volně točí.Poté zkontroluji jestli je volný plovoucí třmen.musí jít volně pohybovat.Stačí vyndat destičky a provést kontrolu. Taky zkontroluji tloušku destiček.Může se stát,že kvůli tomu,je váleček zatlačený na doraz a přesto je kolo přibrdované.Nakonec zjistím,jestli je dobře nastavená vůle tlačné tyče.Pokud tam vůle není,po povolení pedálu se nevrací válec do základní polohy a v okruhu je stále tlak a kolo je brzděno.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Predni brzdy puntp

Příspěvek od rossi »

v 90% případů je to zatuhlýma vodícíma čepama na třmenech.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Predni brzdy puntp

Příspěvek od liborko »

Jo ty vodící čepy musí pěkně klouzat na mazivu a jít lehce vysunovat,stačí když jeden jde na sucho a je problém.
A pístky nemáš přirezlé??
Nějak nechápu tohle co jsi napsal "je trreba vymezit vuli desticky podlozkou mezi tehlici a trmen" můžeš to nějak líp vysvětlit?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
cradleoffilth26
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 črc 2016, 19:09

Re: Predni brzdy puntp

Příspěvek od cradleoffilth26 »

Zarezle pístky (prasatka) nebo širší kotouče (vzduchem chlazene) nebo zkusit odvzdusnit brzdy.
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

Re: Predni brzdy puntp

Příspěvek od nejedly »

Určitě to budou brzdové hadičky,které starobou se zevnitř naleptávají a při zabrždění propustí kapalinu a zpět ji potom nepustí(zůžený profil) a situace se po ujetí několika km a zahřátí brzdového kotouče zhorší a místo přibrzdování dojde k brždění. Sám jsem tuto situaci zažil a pomohla výměna brzdové hadičky.Samozřejmě,že vyměníme obě najednou a neuděláte tu chybu jako já,že jsem vyměnil jen na tom kole,které přibrzdovalo a za krátký čas jsem musel vyměnit i na druhé straně.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“