Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
hpite
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2017, 11:18

Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od hpite »

Dobrý Den .. Koupil jsem před 3 měsíci Punto 1.2 8V (kategorie M1,typ 188) rok vyroby 2000 mam zhruba 120 000 km najeto. Jelikož mam 3 měsic řidičák tak me znalosti jsou minimalni .. A proto jsem jse rozhodl že něco počtu ,poptam jse a pak budu konat .. Tak k Problému. Ze začatku jsem neměl žadny problém všechno jelo jak mnělo po neakym měsíci my při nastartovaní rozsíitila kontrolka volantu .. Těžce jse my otačelo a manypulovalo s volantem na palubni desce my však (city) stale svítilo ale neplnilo svou funkci .. Při opetovnem vypnuti a nastartovaní my kontrolka řizeni zmyzla .. Po tydnu jse my uz nepodařilo to aby my kontrolka zmizla ..Stáke svití . Byl jsem u znamyho mechanika a ten my řek že stim nenaděla nicc ze je treba vymenit cele řizeni a ze to bude drahe kolem 20 tisic ..Pak jsem to odvez do Fiat servisu v Přerově a ten jen koukl a poslechl jsi odemne chyby
. a rek to samé. Jenže to je moc peněz oplatí jse my to ? Za ty penize muzu mit druhe ale nechci jse toho vzdat za 3 mesice jsem jsi zvyk .. Jeste pujdu na diagnostiku a snad tam zjistim jestli jse musi vymenit cele to rizeni nebo jestli je jina chyba .. Neco jse tam vypalilo nvm co.. Poradite my co stím a jak ho mam zachranit? Dekuji za info
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od SpiritWolker »

To opravujem. Je tu o tom aj cela tema. Staci mi zavolat alebo napisat spravu. Cenu vidis, je to obrovsky rozdiel oproti tomu co ti ponukli v servise. Keby si byval blizko tak za jednu hodinu to mas opravene a uz sa ti to nikdy nepokazy. Este to upresnim ked budem za pc. Zatial napis cislo chyby. Nech viem presne co je pokazene. Podla toho co si napisal tak sa pokazil servo-motor a rj-posilovaca

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
hpite
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2017, 11:18

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od hpite »

Děkuji za zájem . Ještě jsem stím nebyl na dignostiku ale zítra jse jdu obědnat možná mně vezmě hned a rovnou jsi nechám vytisknout to kde bude znazorněn ten problem, hned jse informuji v servisu a jestli tam vyčtu čislo chyby rád vas kontaktuji ?
hpite
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2017, 11:18

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od hpite »

Vy jste asi z Sk ? Serv.motor + posilovač řizení jse da poslat poštou? A kolik že jse cena pohybuje za oba ? Na ty diagnostice by my měli potvrdit v jakym misteě je chyba ? Nvm co od te diagnostiky očekávat..
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od SpiritWolker »

Odkud si? Teraz ked ti to uz nefunguje vobec tak uz nemusis ist na diagnostiku. Uz som presne povedal co je pokazene. Myslel so ze ked si bol prvykrat tak si si zapametal alebo zapisal cisla chyb. To asi clovek v panike z ceny sa aj zabudne opytat. Teraz uz je zbytocne davat peniaze za diagnostiku. Za usetrene peniaze kupis druhu riadiacu jednotku ak bude pokazena. V prvom rade treba opravit servomotor. Mozes ho aj sam alebo s kamosom vybrat a poslat na opravu. Za 3 alebo 4dni ho mas naspet opraveny. Namontujes a vozis sa dalej. Nemusi platit dalsiemu servisu za montaz, diagnostiku. Za cenu diagnostiky vo fiate možeš mat vlastny kabel na diagnostiku .) oproti tym cenam čo ti ponukali mozes rovno sadnut do auta a prist do Ba ku mne .) diagnostiku k oprave robim gratis a ušetriš nielen vela penazi ale aj vela času riešenim problemu. Každy tyžden chodia ku mne ludia z Brna, oplati sa im.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
hpite
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2017, 11:18

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od hpite »

Jsem z Přerova bylo by super kdyby jste byli někde pobliž?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od panaman1 »

prerov nevidim az taky problem za 2 hodky su v bratislave, zoberies frajerku, urobis si pekny vylet a mas to urobene...v podstate za par korun..servisy to nebudu opravovat, rovno to vymenia...zial za nekrestanske peniaze...
hpite
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2017, 11:18

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od hpite »

To jse bavime o servo motoru.. Jestli zistim ze mam problem i z řidici jednotkou tak mne to bude do hromady kolik peněz stát .. ? A určitě nemam odvahu jet Do Bratislavy z Přerova s autem v takovym stavu ... Přemyšlim jestli finančně stoji za to to davat do opravy. Mužete mne povědět kdyz jse v tom rozumyte .. Kolik zhruba mně bude stat .. Diagnostika + vyběr servomotoru ... + obednani starsiho nebo opravenyho servomotoru + řidici jednotka ..A v servisi my rekl ze kdyz jse tak kouka na auto tak vydi ze pred ni kolo nev pneumatyka je jako kdyby nasazena spatne to kolo neni rovny z pohledu a spojka zabira zhruba v pulce coz mne vyhovuje ale pry muze vydrzet 2 mesice pul roku rok .. Nvm co jsi mam myslet.. Proto bych byl rad ..kdyby jste my rek .. Celkovou cennu ooravy + vaše info ohledně toho co bych mnel delat dal .. Dekuji .
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od SpiritWolker »

Hpite - Len sa čudujem ale chapem ta v akom stave maš auto.

opytaj sa kamaratov či niektory ma malu gola sadu, od vymontovania serva von ta delia
4x imbusovy skrutkovač č3, 3x skrutka gola č.10, a sevomotor 3x skrutka gola č.8
a cesta na poštu .)

Chceš riskovat v neakom servise ktory ani netušia poriadne o čo ide? Kupia ti hocičo z vrakaču, daju si na to maržu, zaplatis im za diagnostiku, zinkasuju ta za montaž a dovoz dielu, vo fiate maju normu na montaž 800-1000kčeuro za jednu normohodinu, neviem ako si to učtuju sukromnici, asi z brucha a ver tomu že naučtuju viac lebo chcu zarobit, a netušiš ani v akom stave to bolo predtym alebo či je to poriadne opravene.
A ktohovie kolko to bude trvat atd...

Benzin ta tam a spet bude stat iba cca 800kč, max 1000kč ak budeš tlačit na pedal a ak nepojdes po dialnici, tak ako chodia z Brna, maju čas, neponahlaju sa, pripadne zaplatis najlacnejsiu dialničnu znamku. tie stoja fakt par korun a možeš ich využivat 10dni .)
Posilovač na ceste a na dialnici nepotrebuješ, on sa aj tak uplne vypina pri 50km/h
Posilovač funguje len pri parkovani a pri pomalej jazde,
čim ideš rýchlejšie tym menej pomaha až sa vypne.
Domov už pojdeš s opravenym.
Ked svieti červeny volant tak je posilovač vypnuty a maš plne manualne riadenie ktore ta nijako neobmedzuje.
Volantom sa tažko otača iba pri parkovani a pri pomalej jazde, to už maš vyskušane.

maš kalkulačku? .) tak rataj, 800kč benal, 100percentne zrepasovany servomotor smiešnych 1400kč, 300kč montaž, diagnostika a zmazanie chyb gratis. spolu 2500kč
Maš 90percentnu šancu že riadiaca jednotka posilovača to prežila.
Diagnostikou sa neda zistit či je rj pokazena! Zisti sa to až po namontovani zrepasovaneho servo-motora.
Ak neprežila rj-posilovača serva 1500kč,
pripadne dohodneme nižšiu cenu ak bude naozaj pokazena.

o 11h18 si sa dozvedel že ti to viem opravit na počkanie .)
Keby si hned vyrazil tak by si teraz 17h25 už bol doma s opravenym autom .)

Dnes si to mohol mat hotove .) ponukol som ti vynikajucu možnost - riešenie bez akychkolvek starosti
To plati aj pre ostatnych

Fuhaaaa - nechcem byt zly ale to si si pri kupovany auta nevšimol že je kolo aut?
Ked maš auto v takom stave tak sa ti už nečudujem prečo nechceš ist.
Spojka je jedno kde zabera, je tam hydraulicke ovladanie, spojka sa meni až ked ti začne preklzovat alebo sa ti začne mega tažko stlačat pedal.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od panaman1 »

ja zas chapem ono je to nadsenie z vodicaku a prveho auta, vtedy sa nie vzdy pozera na kupovany kus a ked niesu skusenosti tak sa to da pochopit. skus tu pneu odfotit ci je zla alebo v servise iba vidia lahky zisk...ostatne je ako pise spirit....
hpite
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2017, 11:18

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od hpite »

Teda až my je trapné psát :D mám nové informace ..Auto jsem mněl u odce ktery my právě říkal že jse dival z mechanikem ktery otevrel kapotu a a vedle odstřikovaču cerna krabička kterou otevrel a vytahl pojistky a vratil zpět a při nastartovaní z palubovky jse vypla značka volantu ..Pak řek že jse musi koupit nova řadicí tyč protože ta ktera tam je ted je sedřena a proto my ty kola jsou takove a diky tomu jse my nevypinala ta značka na palubovce .. Co jsi o tom myslíte.. Vyřeším jse my tim problem? Jinak velice děkuji že jse tak zajima te ..je to super ! Věř te že jste mně svym psanim ooravdu presvedčil o tom že víte co delate !! A jestli že nic tak dojedu :0)
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od panaman1 »

nezmysel. mozno vytiahol poistku "resetol" to ale to je oa chvilkove riesenie...odfot pneumatiky a co je udajne problem. mozno staci urobit geometriu, co je cena cca 20E. takze vymenit volantovu tyc ak tomu dobre rozumiem? osobne niesom presvedceny ze sa da kupit samotna tyc bez celeho riadenia, ale to je vysoka cena. takze z mojho pohladu je to nezmysel, daj opravit servo a mas po starostiach. este doplnim predpokladam ze myslis riadiacu tyc a nie radiacu(na ovladanie prevodovky, aj ked tam su lanovody) este ma napada ze mohol mysliet tycku riadenia, ta moze sposobit zodratie pneumatiky, ale to je stale aj vec geometrie, ale s tym servom to nema nic spolocne.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Punto 1.2 8V při nastartovaní my svití kont.řizení

Příspěvek od Vitaml »

Udělej si cestu za spiritem, on ti všechno vysvětlí a servo opraví.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“