Sjeta hrana na pneumatice u leve zadni napravy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
pavelchat
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2018, 14:45

Sjeta hrana na pneumatice u leve zadni napravy

Příspěvek od pavelchat »

Dobry den pri vymene pneumatik, jsme zjistily. Ze mam na leve zadni pneumatice sjetou vic, vnitrni hranu kola. A u praveho kola nic takoveho nei. Zaroven jsem v pruzine u praveho kola nasel, vypadenou gumovou zarazku odpruzeni. Muze mi nekdo poradit, zda jde jen o vymenu ty zarazky, nebo bude slozitejsi problem, u zadni napravy?

Dekuji predem za zpravy. Pavel
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Sjeta hrana na pneumatice u leve zadni napravy

Příspěvek od liborko »

Podstatná otázka,o jaké punto jde? Pokud jde o punto první generace tak tam bývá problém v ložiskovém uložení zadních ramen,pokud je tam moc velká vůle tak jednak jdou s tama bouchavé rány při přejezdu nerovností,a hlavně kolo je vychýlené do A a sjíždí se pak vnitřní strana pneu,stačí kolem pořádně zabrat a zahýbat do stran a uvidíš zda je tam vůle či né. Pokud jde o punto druhé generace tak tam si myslím je naprava už řešena jinak (lépe) má to vlečnou nápravu bez ramen,a ty podle mě nemají problémy s vychýlením a sjížděním kol, ale to ti poradí jiní, kde tam konkrétně může být problém :) A tu zarážku vyfoť,nějak nevím co máš konkrétně na mysli
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
pavelchat
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2018, 14:45

Re: Sjeta hrana na pneumatice u leve zadni napravy

Příspěvek od pavelchat »

jedna se o tento dil, ale vsimly jsme si ze na leve strane je mensi mezera mezi kolem a blatnikem. Nez na prave. Rok vyroby je 2003.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“