HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Vitaml »

Ahoj SpiritWolker,
mohl bys mi taky poslat tu zprávu? Zajímalo by mě to taky a jak se to kalibruje. Mám FES.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Reklama
 

turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od turbom »

Hlasim se do klubu nefunkcnich serv. Mechanik mi dodelaval dalkove ovladani na central. Pry s tim v pohode zaparkoval na city rezim. Dnes jsem nasedl a servo nefunguje ani v jednom rezimu. Uz se mi to nekolikrat stalo, doted vzdy pomohlo znovu zapnout a vypnout klicek. Dnes jsme si s tim hrali a nic. Proste jezdim jak s tatrovkou. :?

Volal jsem spiritovi na cislo 421 905 642 805, je vypnute. Pisu mu email. Kdyby nekdo vedel jak se s nim spojit, prosim napiste mi. Diky
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Adamek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2015, 23:11

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Adamek »

SpiritWolkera můžu doporučit. Měnil mi spínač na Puntu před více jak půl rokem a od té doby funguje posilovač řízení naprosto bez problémů. Díval jsem se do kontaktů v telefonu a mám ho tam uloženého pod číslem +420 739 929 544 tak snad ti to pomůže...
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od turbom »

Ahoj, diky moc, zkusim zitra zavolat. Potiz je, ze musim jezdit denne. Tak budu jezdit bez posilovace. Vadi necemu jezdit delsi dobu bez serva?


Diky
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od twistedTSD »

Nerad se do této diskuse pouštím, ale...když mi tedy čas od času po startu servo vypadne, asi si mám to číslo pomalu uložit taky, že?
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od turbom »

Tak telefonni cislo od Adamka je zrusene
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
mpavelka87
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 05 dub 2016, 15:14

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od mpavelka87 »

Zdravím Vás, jsem tady nový, ale Punto mám jíž delší dobu. Prosím máte někdo nějaké funkční spojení na Spirita? Vypadává mi posilovač řízení, teď dva dny nešel, teď zase jde a občas vypadne. Chtěl bych se domluvit na případné opravě, ale po napsání SMS na slovensko ani obraz ani zvuk. Děkuji Vám moc
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od turbom »

Podle me spirit s touto cinnosti skoncil nebo ma jine duvody neozyvat se. Alespon to mohl napsat na forum, kdyz tady ma porad inzeraty.
Take ho nemuzu dohonit. Psal jsem mu email, sz, volal, ale ani jedno cislo neexistuje.
Pripadne kdo zna nekoho jineho, kdo opravy serva dela, tak prosim o kontakt.

Rano mi posilovac jednou naskocil, ale pak jsem potreboval zhasnout motor a uz nenabehl. Odpoledne jsem jel domu s posilovacem. To je snad zavisle na teplote :lol:

twistedTSD : me vypadava uz 2 roky. Ted vypadl na delsi dobu :?

Cekame na vyjadreni Spirita nebo nekoho...
Naposledy upravil(a) turbom dne 07 dub 2016, 21:11, celkem upraveno 1 x.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Adamek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2015, 23:11

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Adamek »

Tak jsem se ještě díval na Facebook a pod přezdívkou SpiritWolker jsem ho našel. Má tam i fotku a je to na 100% ten Slovák, který mi tehdy posilovač na Puntu opravoval. Tak jsem mu tam poslal vzkaz, že se po něm sháníte.

Jinak jestli to přestal dělat, tak mám vážně z prdele kliku, že jsem si to tenkrát nechal od něj opravit. Přijel až k nám domů a na místě to opravdil. Bylo vidět, že to má v malíku, protože mu to šlo jak po másle a už je to možná půl roku nebo déle a zatím všechno funguje zcela bez problémů. Jinak i ten přístup byl super, neznám jiného automechanika, který by k někomu přijel až domů a tam vám něco opravil.

Jinak posilovač ještě opravují v nějakém Hifilandu Plzeň: http://www.hifiland.net/katalog/vymena- ... 20188.html" onclick="window.open(this.href);return false;

SpiritWolker mi tehdy říkal, že to jsou nějací jeho kamarádi a že je naučil, jak se to opravuje. A oni na oplátku zase naučili něco jeho. Jenomože mezi nimi a Spiritem je jeden zásadní rozdíl - oni za vámi nepřijedou k vám domů, takže jestli budete chtít posilovač vyměnit, budete muset holt jet vy do Plzně.
Uživatelský avatar
mpavelka87
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 05 dub 2016, 15:14

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od mpavelka87 »

Děkuji Ti za snahu o kontaktování Spirita. Jestli je to opravdu tak, jak říkáš a nemám důvod nevěřit, tak to teda klobouček dolů.

No do té Plzně to já osobně mám hodně z ruky, to mám blíže dojed na Slovensko.

Snad se tedy ozve.

PS: Nemáte někdo případně nějaký ověřený zdroj na ty relátka do serva, co je třeba vyměnit? Já našel jen něco na ebay, ale nikde jinde nic ověřeného.

Díky moc :)
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Vitaml »

Relátka jsou v SOS tady:

http://www.soselectronic.cz/?str=371&ar ... -1393273-0" onclick="window.open(this.href);return false;
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
mpavelka87
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 05 dub 2016, 15:14

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od mpavelka87 »

Vitaml píše:Relátka jsou v SOS tady:

http://www.soselectronic.cz/?str=371&ar ... -1393273-0" onclick="window.open(this.href);return false;
Děkuji moc :wink:
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Vitaml »

Ale chce to šikovného a pečlivého elektronika. Jo a v SOS si berou peníze za malou objednávku.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od twistedTSD »

Jestli je oprava posilovače fakt tak těžce nedostatková služba...na jiném fóru jsem se nedávno bavil s týpkem, který si prý našel někoho v Hradci Králové, kdo mu to opraví za 1600-2200 kč...kdyby někdo chtěl tak mu můžu zkusit napsat zprávu, ale nic nezaručuji.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od turbom »

U me to budou take ty relatka. Kazdopadne ted uz jezdim 3. den bez problemu s posilovacem.

Delaj to v tom Hifilandu a jeste nekde v Hradci, jak tu pise kolega.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“