Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
macosx
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2010, 21:53
Bydliště: Uh.Hradiště

Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od macosx »

Zrravím všechny fiaťáky

Nemohl by někdo prosím změřit odpor snímače tlaku u Fiat Panda r.v.2004 1.1 nebo 1.2 nebo Brava 1,2, nebo Stilo 1.2?
Potřebuji vědět, kolik Vám ukazuje odpor při 20 stupních celsia ? Mě ukazuje 5,73 kOhmů ale někde jsem našel že má vykazoval 2085 ohmů. Měřil jsem na vývodech 3 a 4. Nevím jestli je špatné, auto špatně startuje paradoxně za tepla !
..Nechce se mi vyhazovat 1700 za čidlo, které je možná v cajku. Ve 3 servisech mě vždy řekli, že diagnostika auta je v pořádku a že závada je v benzínu...nebo jiná blbost :shock: (svíčky) zkouším už 6 měsíců jezdit na OMV,Shell Vpower, svíčky nové, paliv. pumpa ok, auto má najeto jen 35.000km !!!....Vždycky zaplatím 700 za diagnostiku ve které nic nezjistí, už do origo nejedu !!! Jsou to měniči ne opraváři. :oops:

Demontáž snímače je jeden samořezný šroubek a pak jen vysunout žlutou pojistku snímače a vypojit a změřit na vývodech 3,4 ohmmetrem. Snímač je na sání zespod pod boxem vzduch.filtru vpravo.

Díky
Přílohy
snimac.jpg
snimac.jpg (33.17 KiB) Zobrazeno 5672 x
Punto 00 1.2 8V sx, Panda 1.2 8V dynamic
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od mad mike »

při 20stC má mít snímač 2,5kOhm. se vzrůstající teplotou vzduchu musí odpor klesat. vem si fén, teploměr a měř. 5,7 kilo by odpovídalo 0stC. zkoušel bych měřit na všech vývodech dokud nenajdeš ty správné. nevím ted jistě jestli je snímač tlaku solo ale ten by měl myslím vykazovat změnu napětí podle otáček(sání) 0-5V. piny by myslím měly být kostra, napětí zŘJ(12v), signál teploty, signál tlaku
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
hawtin
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 27 zář 2009, 21:14

Re: Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od hawtin »

Stejny cidlo by melo byt v mnoha fiatech viz. dole na http://cgi.ebay.co.uk/NEW-MAP-AIR-PRESS ... 2558826b32

lepsi ale merit to, co cidlo rika ridici jednotce, nez to, co ukazuje multimetr.

jinak me to rano ukazuje tak, jak ma, ale jak je motor zahraty, i kdyz par hodin stoji, tak ted kolem 35st. (na ohmy si to preved:))

edit: jinak muze byt treba cidlo pri mereni multimetrem ok, ale kabl muze byt nakej vadnej, tim padem dava jiny ohmy jednotce.
FIAT PUNTO II 1.2 16V HLX 5d
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od mad mike »

otázka ještě je jestli je to čidlo řešeno 1: NTC termistorem-měření odporu nebo za 2: (jako mám já) pomocí odporového vyhřívaného drátku-měření napětí.
pokud 1: čidlo posílá jednotce hodnotu odporu 2,5 kohm tak ta ví že to odpovídá 20stC,
2: pokud posílá napětí 1,5V tak jednotka ví že motor jede na volnoběh a saje tolik a tolik vzduchu.
takže na jednom pinu proti kostře musí být měřitelný odpor klesající s vyšší teplotou a na dalším musí být měřitelné napětí 0 - 5V - zvyšující se s přidáním plynu. na třetím opravuji by mělo být konstantních 5V

multimetr měří to samé co dostává ŘJ z čidel
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
macosx
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2010, 21:53
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od macosx »

díky moc, měřeno na vývodech 3,4 (měly by to být vývody NTC) to dává pořád 5,7 Kohmů ať je zahřáté na 25 nebo vytáhlé z mražáku :cry: takže vypadá na výměnu. Díkes všem
Punto 00 1.2 8V sx, Panda 1.2 8V dynamic
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od mad mike »

zkus to namontovat zpátky a za běhu motoru na tech vývodech měřit to napětí.anebo přeměřit všechny mezi sebou- měří to tlak a teplotu. já jsem se taky hned vylekal že je v tahu, jenže pak jsem zjistil že to čidlo("váha vzduchu") funguje na jiném principu. viz výše.
jinak ten NTC samotný seženeš za cca 10kč
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
dio-x
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 kvě 2012, 20:35

Re: Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od dio-x »

no vcera som vymontoval MAP senzor a vyzeral asi takto, na obr. je aj teplotny senzor chladiacej kvapaliny avsak MAP senzor ma zaujal nakolko bol celkom od oleja a to asi neni dobre, ci? tak isto som nevedel medzi ktorymi PIN-mi mu premeriat odpor s ohladom ci snima dobre teplotu. lebo motor mi bezi po nastartovani vo volnobehnu nepravidelne a sem-tam s nim cukne aj pri jazde.

dik za kazdu radu

[URL]https://picasaweb.google.com/lh/photo/9 ... ctlink[URL]
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Snímač tlaku a teploty - Fiat Panda Hodnoty prosím ?

Příspěvek od hanzs »

Že byl od oleje, jako na fotce je celkem normální... co jsem kdy vyndaval, byly vždycky více nebo méně od oleje.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“