Dialkove ovladanie k cenralu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Zdravim, mozno tu uz je takato tema, ale chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti so zapajanim dialkoveho modulu k centralu.. konkretne ide o tip od Carpointu - 02.600.52..
Niesom nejaky super elektrikar, ale ani total lama na kabliky, ale vie mi niekto povedat KDE to mam zapojit??? :shock:
Prosiiiiiiiiiiiiim, poradte mi niekto, lebo z toho zosaliem.. :cry: Velmi dakujem za kazdu duchaplnu odpoved..

prikladam aj schemu: (a mimochodom, ktoru z verzii zapojenia si mam pre mk1 vybrat??)


Obrázek
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Reklama
 

punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od punťas hgt »

No jak ti to vysvětlit. Motorek ve předu má 5drátů-čili ovládací motorek, motorek v zadu má 2-tedy ovládaný motorek. Máš 2 možnosti. Buď si uděláš zapojení POSITIVE/NEGATIVE TRIGGER a white a white/black napojíš na dráty elektromotorku (musel by si měřit odpor a najít 2 vodiče od motorku) a pak budeš jednotkou centrálu střídavě přepínat na vodiče motorku +- a -+, tím se bude měnit směr otáčení motorku a jenou se odemkne a pak zase zamkne. Nebo z těch 5-ti drátů vyřadíš 2 dráty, který je to vinutí motorku a zbydou ti 3 dráty-to jsou vodiče, který jsou v motoku napojeny na spínač a tím jednotka pozná, jestli je motorek zamklý, nebo odemklý. Funkce je v podstatě jako přepínací relé-řekněme prostřední drát a levý drát je spínačem spojem při zamknutým motorku a prostřední a pravý drát je spojen při odemknutým motorku. Ty musíš zjistit, jestli do jednoto z těch drátů jde +, nebo jestli je ukostřeny-podle toho si vybereš negative trigger (tedy ovládání kostrou) nebo positive trigger (ovládání plusem) teoreticky pokud na jednom ze 3 drátů naměříš + tak zapojení jednotky uděláš na pozitive trigger a pak dráty z jednotky napojíš na 2 vývody z těch 3 drátů a tím pádem budeš obcházet ten spínač v tom motorku....
Uživatelský avatar
linomaniac
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 03 pro 2010, 14:24

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od linomaniac »

univerzálne servomotory by mali mať farby zrejme zelená/modrá na vinutie, čierna zem, biela a hnedá na ovládanie. Takže na bielu a hnedú pluskové impulzy a malo by to ísť. Farby káblov sa bohužiaľ mnohokrát líšia, pozri farby káblov zadných serv (dvojkáblové)
Punto Cabrio S60
Fix
It
Again
Tomorrow
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od Dj_Sedativee »

VYRIESENEEEEE.. a dokonca svojpomocne :P
Pre buducnost, ak by nahodou niekto nieco take montoval, popisem postup montaze..

Ak beriem do uvahy obrazok vyssie, potrebujem zapojenie "NEGATIVE TRIGGER".. Otvorim priehradku pred spolujazdcom a potom este jednu tajnu priehradku navrchu.. Su tam dva relatka, sive (mensie) sluzi na stahovanie okien a zlte (vacsie) sluzi na ovladanie centralu.. je tam 6 kontaktov..

Obrázek

Popis relatka a ktore kabliky konkretne pri tomto type dialkoveho modulu:

1. GND, negatívny pól, alebo ak chcete, tak uzemnenie (cierny kablik, zlty a zltocierny)
2. +12V (cerveny)
3. nezistená funkcia :mrgreen:
4. otváranie zámkov (biely)
5. taktiež nezistená funkcia :mrgreen:
6. zatváranie zámkov (bielocierny)

Podla popisu som si zistil, ktory kabel je na co, a kedze relatko ma pri konektore urcity priestor, jednoducho som kabliky na relatko priletoval.. :wink:
Neviem sice, kde mam zapojit kabliky na dotahovanie okien alebo kabliky pre svetelnu signalizaciu centralu (ak by to niekto vedel, bol by som rad ak by sa so mnou podelil o informacie :lol: ), ale zapojil som to miesto smeroviek na LED diodove pasiky umiestnene pod svetlami, vyzera to v tme dost husto :lol: ..
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
dzepeto
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 03 bře 2008, 09:45
Bydliště: Trnava

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od dzepeto »

nazdar hoši,
neska somzapojil dialkove podla navodu vyssie, vsetko funguje ako ma, len sa neviemnikde napichnut na 4 smerovky.
Neviete mi niekto poradit?
dik
Mk1 / 1,6 MPI Sporting / 90hp / 1997
dzepeto
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 03 bře 2008, 09:45
Bydliště: Trnava

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od dzepeto »

dzepeto píše:nazdar hoši,
neska somzapojil dialkove podla navodu vyssie, vsetko funguje ako ma, len sa neviemnikde napichnut na 4 smerovky.
Neviete mi niekto poradit?
dik
nikto?
Mk1 / 1,6 MPI Sporting / 90hp / 1997
Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od Wocass »

Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Koupil jsem Punto z bazaru a doma jsem si všiml divné černé půlkoule u stropního osvětlení. Koukl jsem do příručky, že je to dálkový centrál, ale v bazaru jsem dostal jen obyč klíček. Nevíte, kde by se dal sehnat dálkový ovladač, který by byl kompatibilní?
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od SpiritWolker »

Polske navody na pripojenie dialkoveho na central

Kód: Vybrat vše

https://www.fiatclub.eu/forum-tema/jak-zapojeni-univerzalniho-centralniho-zamykani-19028

https://www.fiatclub.eu/graphics/msgboard/19057/full/1504_punto-central.jpg

http://www.punto.org.pl/zrobtosam/model188czylimk2imk2fl/73

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od SpiritWolker »

Prosím Vás vie niekto poradiť ktorá schéma zapojenia výstupu z univerzálneho diaľkového ovládania je správna pre zapojenie na centrál Fiat Punto 2 rv1999-2010
Predpokladám že FIG 1 je správna
Len pre skúšku správnosti som pripojil digitálny multimeter ale pri stlačení ovládača som nenameral mínusový impulz - poznámka: možno je tak krátky že ho digitálny multimeter nedokáže zobraziť.
Káble v aute už sú pripravené na pripojenie:
24. pin signál ovládajúci odomknutie = svetlo modrá/fialová
34. pin Signál ovládajúci zamknutie = bielo/zelená
signal je mínusový - ukostrenie



Foto a dalšie info nájdete aj tu:
https://www.fiatclub.eu/forum-tema/jak- ... kani-19028
Přílohy
010_50zmensene.jpg
010_50zmensene.jpg (116.6 KiB) Zobrazeno 1226 x

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
echtik
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub 2023, 13:40

Re: Dialkove ovladanie k cenralu

Příspěvek od echtik »

Zdravím všechny Fiaťáky,
koupil jsem si puntíka na dojíždění do práce a dostal jsem k němu jen jeden klíč, a to bez dálky. A tak by mě zajímalo, jestli mám můj kočár dálkové ovládání centrálu. Jak to, prosím, zjistím?
Děkuji
Punto II 1.2 8v 2005
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“