nefunkční přední stěrače - POMOC

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Sadrokarton
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2011, 09:52

nefunkční přední stěrače - POMOC

Příspěvek od Sadrokarton »

Zdravim,

mam velký problém, přestaly mi fungovat přední stěrače.
Tak jsem hledal na netu v čem by mohl být problém a zjistil jsem, že je to častejší problém u Grande punta.
viz zde: http://www.fiatforum.com/grande-punto/2 ... relay.html" onclick="window.open(this.href);return false;
1 příspěvek odpovídá přesně mému problému a 3 příspěvek by ho měl vyřešit (co si o tom myslíte)

Každopádně problém se začal projevovat už před nedávném, kdy občas stěrače začaly stírat trhaně a párkrát se nevrátily do původní pozice, kdy se rozešly až po nějaké chvilce. No a teď už nefungují vůbec.

Motorek jsem rozebral a vyzkoušel, je 100% funkční. Dále cyklovač a spinač v pačče jsou taky funkční.
motorek má 4 vstupy:
1 žluto/šedá zde je -
2. šedá zde je +
3. zelená
4. černá zde je -

když připojím 1 a 2 k baterii motor normálně jede
3 a 4 slouží k navrácení motorku do start pozice

při první rychlosti kdy stěrače stírají přerušovaně pulzuje na 2. přerušovaně + a na 1 má byt - (ovšem zde není a to bude asi ten problém)
při druhé rychlosti kdy stěrače stírají plynule je na 2 + a na 1 má byt - (ovšem zde není)
při nejvyšší rychlosti se na vstupech 1 a 2 vymění polarizace a motor se točí pospátku rychleji (na 2 vstupu má tedy být mínus, ale taky tam není, neboli jsem nic nenaměřil) a na vstupu 1 je +

po celou dobu měření jsem + na vstupech naměřil tak jak má být
po celou dobu na vstupu 4 byla zem přítomna (měřitelná)

Když sepnu sterač na nejvyší třetí rychlost tak pod palubkou jde slyšet jak tam cvaká relátko.
v případě prvni a druhé rychlost žádne relé nejde slyšet.

Jak by jste postupovali dále?

Zatím díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: nefunkční přední stěrače - POMOC

Příspěvek od Jam3ss »

Oživím tohle vlákno, nechci zakládat další téma. Teď v zimě mi začali jít stěrače trhaně, stupnovalo jse to čím dál víc. Zatím mi fungují, ale je to hrozné. Nevím kde začít první, na co se podívat, budu rád za nějakou tu radu :-) díky
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční přední stěrače - POMOC

Příspěvek od kovvalsky »

Jam3ss píše:Oživím tohle vlákno, nechci zakládat další téma. Teď v zimě mi začali jít stěrače trhaně, stupnovalo jse to čím dál víc. Zatím mi fungují, ale je to hrozné. Nevím kde začít první, na co se podívat, budu rád za nějakou tu radu :-) díky
najednoduchsia vec je podla mna kupit niaky stary z buracky to kupis za 10 euro a vyskusat to
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
MING
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 22 srp 2012, 23:53
Bydliště: Žilina

Re: nefunkční přední stěrače - POMOC

Příspěvek od MING »

Ako píše kovvalsky :wink: Nedávno som to riešil na bratovom Tolede, stierače začínali ísť čoraz viac trhano až jedného dňa šli len na 3. stupni a to tak rýchlo ako keby šli na prvom. Najskôr som to len rozobral očistil všetko fungovali asi dva mesiace a potom prestali fungovať úplne. Vymenil sa motorček a znova je všetko v poriadku :)
4 doors, more whores!
Fiat Punto MK1 GT3 RcktDoggy‬
Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: nefunkční přední stěrače - POMOC

Příspěvek od Gembler »

Nebudem zakladať nové vlákno.
Keď zapnem stierače niekedy idú a niekedy nie,je jedno kam dám páčku a predné stierače nejdu.
Naposledy som ich rozbehol tak že som si zapol polohu kde išli stále a potom už išli všetky polohy.
Niekedy idú po štarte potom chvíľu nie a potom zas idú.
Môže to robiť motorček alebo niečo iné ?
Naposledy upravil(a) Gembler dne 08 pro 2018, 14:41, celkem upraveno 1 x.
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: nefunkční přední stěrače - POMOC

Příspěvek od liborko »

Určitě motorek, vevnitř jsou "packy" s pohyblivými kontakty které už mohou mít vydřenou dráhu a součástí je i cyklovací relé. Jestli máš čas a chce se ti tak motorek rozeber,možná bude stačit jen kontakty vyčistit,nebo horší varianta jak jsem psal budou vydřené kontakty a s tím nic neuděláš,pouze sehnat nový nebo starší motorek z vrakáče.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“