Osvětlení kufru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od Jam3ss »

To znam,mam v kabine vysoce svitivou sulfidku a kdyz jedu vecer a nedej boze zastavim a otevru dvere,tk to je pecka na oci :-D tez by se mi hodil nejaky potenciometr :-D svetlo v kufru uz mi dorazilo a ted uz jen cekat nez mi prijde ledkova zarovka :-) pak hodim tez foto..
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od Karol »

Problem je sice vyrieseny, ale napisem sem moje riesenie. Tiez som nemal svetlo v kufri mk1. Kupil som za par este vtedy korun take svetlo podlhovaste cca 5x10 cm aj s vypinacom, co sa montuje na rovnu plochu. Trci asi 1,5 cm. V kufri na boku som mu vyrobil z hlinikoveho plechu taku plochu aku to chcelo, ten plech som potiahol ciernou latkou, aby splyval s kobercom a prisrouboval som nanho to svetlo, potom cely plech aj s lampou som prisrouboval do plastoveho oblozenia kufra. Vyuzil som dierku na zadny reprak co nemam a dalsiu dierku som spravil. Kedze kable som tam nemal, tak + som tahal z predku, je napojeny na poistkovu skrinku na jeden z istenych obvodov, - som natiahol od spinaca kufrovych dveri, je spinany a zapina to svetlo. To svetlo ma navyse vlastny vypinac, takze sa da vypnut. Povodne v nom bola 10W ziarovka, ktoru som hned vymenil za 5W. Po case som v kabine 10W ziarovku vymenil za 9 diodovy LED modul svieti lepsie a zere asi 10-krat menej. Do kufra potom isiel 6-diodovy modul. Takze cez den nieje ani nutne tie svetla vypinat. LEDky odporucam, jedina vec co mi na nich vadi je trochu studensie svetlo.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Stealko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 13 črc 2012, 07:08

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od Stealko »

Ja som pouzil asi pol metra diodoveho pasu, pripevnil som ho na plato. Spinac som dal do zamku. Eletriku som zobral z parkovaciet, takze svetlo v kufri ide len ked su pustene parkovacky.

Vypinac v zamku kufra. Lepsiu fotku teraz nemam moznost spravit.
Obrázek
sloto
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2011, 21:41

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od sloto »

LED pasik za 3.5€/m a nejaky ten meter kablu:


Obrázek
Čierny Punťo 11/07 Mk2b 60
Smolinko
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 14 úno 2013, 08:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od Smolinko »

Moze mi este raz niekto povedat kde najdem tie kabliky na pripojenie led do zadneho kufra? Mam fiat punto 2006 Mk2b. Mam teta na zamku mikrospinac a kde su teda tie kabliky na na ktore mam pripojit led pas? Vrala dik
Fiat Punto Mk2b 2006
sloto
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2011, 21:41

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od sloto »

Smolinko píše:Moze mi este raz niekto povedat kde najdem tie kabliky na pripojenie led do zadneho kufra? Mam fiat punto 2006 Mk2b. Mam teta na zamku mikrospinac a kde su teda tie kabliky na na ktore mam pripojit led pas? Vrala dik
uz si nasiel?
Čierny Punťo 11/07 Mk2b 60
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od ixoxi »

Po dlhych uvahach som sa aj ja rozhodol, ze si dorobim osvetlenie do kufra. Uz aj viem, ze to bude LED pasikom, aj sposob prevedenia som si uz nejako vymyslel, len... Stale spekulujem nad napatim v elektroinstalacii po nastartovani. Jasne, ze pri vypnutom motore je napatie uplne idealne a do kufra clovek lezie spravidla pri vypnutom motore, mozno prave preto to este nikomu asi nevyhorelo. Pozeral som toto forum a nikto sa tusim nezmienil o nejakom osetreni, napriklad nejaky stabilizator, alebo nejaky este predradeny odpor... Tak by sa tu mohol nejaky kolega fiatak pripadne vyjadrit, ak nieco take riesil. A este jedna prosba o radu-da sa niekde kupit protikus konektora na zapojenie do origo konektora povodneho osvetlenia kufra?
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Osvětlení kufru

Příspěvek od Jam3ss »

To tam nemáš vývod na osvětlení kufru ? Ten protikus možna doma ještě někde mám. Zkusím se pak podivat.


Odesláno z iPhonu
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od ixoxi »

No praveže vďaka radám na tomto fóre som ho vydoloval zpod tapacíru, inak by ma to ani vo sne nenapadlo. A ešte ma dnes napadlo nadletovať na kábliky pevnú medenú žilu (teraz neviem odhadnúť či 1,5 alebo 0,8 ...) a tú vsunúť do toho konektora (ako keď som meral multimetrom), ak sa teda rozhodnem necvikať ten konektor. :mrgreen:
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od Jaroslav1 »

ixoxi píše:No praveže vďaka radám na tomto fóre som ho vydoloval zpod tapacíru, inak by ma to ani vo sne nenapadlo. A ešte ma dnes napadlo nadletovať na kábliky pevnú medenú žilu (teraz neviem odhadnúť či 1,5 alebo 0,8 ...) a tú vsunúť do toho konektora (ako keď som meral multimetrom), ak sa teda rozhodnem necvikať ten konektor. :mrgreen:
Já jsem ten konektor(zástrčku) odstřihl a použíl jsem svorkovnici (čokoládu)a napojil na světlo s vypínačem z vnitř.osvětlení ŠKODA 120. Jenom-že ta sulfitová žárovka moc hřála a tak jse použil led pásek a svítí to taky dobře.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od ixoxi »

[/quote]
Já jsem ten konektor(zástrčku) odstřihl a použíl jsem svorkovnici (čokoládu)a napojil na světlo s vypínačem z vnitř.osvětlení ŠKODA 120. Jenom-že ta sulfitová žárovka moc hřála a tak jse použil led pásek a svítí to taky dobře.[/quote]
Včera som kúpil LED-pásik a momentálne ho lisujem závažiami od činiek, aby bol rovný. Ostáva mi kúpiť ešte spínač s kontrolkou. Napojil si ho priamo na origo kábel, predpokladám. Chodíš do kufra aj pri naštartovanom motore?
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdravím,ano napojil jsem to přímo na originál.kabel. Do kufru chodím při vypnutém motoru, (nechci aby mi s autem někdo odjel) :D
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od ixoxi »

Jaroslav1 píše:Zdravím,ano napojil jsem to přímo na originál.kabel. Do kufru chodím při vypnutém motoru, (nechci aby mi s autem někdo odjel) :D
:D Nazdar, tak to si zabil. Pri najhoršom by si sa zviezol v kufri, alebo by si skočil pomedzi opierky ponad sedadlá na páchateľa a dal ho dole-takú akčnú scénu som nevidel ani v americkom akčnom filme:mrgreen:
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od Jaroslav1 »

ixoxi píše:
Jaroslav1 píše:Zdravím,ano napojil jsem to přímo na originál.kabel. Do kufru chodím při vypnutém motoru, (nechci aby mi s autem někdo odjel) :D
:D Nazdar, tak to si zabil. Pri najhoršom by si sa zviezol v kufri, alebo by si skočil pomedzi opierky ponad sedadlá na páchateľa a dal ho dole-takú akčnú scénu som nevidel ani v americkom akčnom filme:mrgreen:
:D Ale ja nejsem kaskader :roll:
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
fleet.admiral
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 12 kvě 2012, 07:54
Bydliště: Ostrava

Re: Osvětlení kufru

Příspěvek od fleet.admiral »

Můžete sem někdo hodit fotku místa, kde jste našli schovaný ten přívod na světlo? Mám MK2a Active (2002) 3dveřák, ale nemělo už z výroby ani repráky (ani přední, natož zadní), dokonce ani kabel na anténu rádia, takže je dost možné, že tam ten kabel nemám. Ale než to úplně zapudím, pořád doufám, že jen špatně hledám.

A ještě otázka na ty, co ten kabel našli a dopojili - v té mé výbavě není ani siganizace otevřených dveří. Znamená to, že by se případně spínání muselo nějak bastlit i s jiným zámkem ve víku kufru?
Je: Bravo II (2011) - od 8. 11. 2012; Punto I ('97) - od 7. 2. 2004; Nuova 500 (2009) - od 17. 4. 2014, Punto II (2002) - od 23. 1. 2015
Ex: Uno ('87) - 30. 3. 2003 - 7. 2. 2004; Uno Logo ('91) - 2-11 2005; Punto II (2002) - 16. 5. 2011 - 6. 4. 2014
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“