HELP - svítí kontrolka Airbag

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od proch »

Tak krátké propojení vypínače bagu spolujezdce nefunguje, jednotka hlásí zkrat... :(
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

proch píše:Tak krátké propojení vypínače bagu spolujezdce nefunguje, jednotka hlásí zkrat... :(
skus ten airbag odpojit a pripojit nan odpor miesto airbagu neviem aky presne velky potrebujes ale ja som to tak robil lebo ten airbag isiel prec a mesto neho som tam dal proste odpor a kontrolka sa dala vypat v diagnostike ale musi tam mat odpor mozno ten airbag mas dajako posahany ako aj moje parkovacky hoci aku ziarovku tam dam hlasi vypalena
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od djmedi »

to PROCH:
Ahoj, jak ti dorazí kabel ode mne, tak bych doporuči ještě jednu věc. Spoj se s někým, kdo má dobrý spínač bagu v puntu a zkus si jej na chvilku pujčit.
Pokud je chyba v původním spínači, tak po smazání závady se během 2 nastartování a popojetí ukáže znovu problém, rozsvítí se ta deb*lní kontrolka.
S vyměněným spínačem by to nemělo nic udělat. Jestli je v kádi pytel, jak píše kovvalsky, tak budeš muset pořešit něco jiného. Diagnostika ukáže víc.
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od proch »

No diagnostika mě píše, že jsou otevřené okruhy u všech bagů, to jsou 4 chyby. Pátou chybu mě to dnes napsalo u bočního spínače (ne poprvé a po kompletní rozborce, vyčištění spínače)že tam jsou "interference" Tedy možná to je spíš v kabelu. Ta žlutá silná izolace by měla být až u konektoru asi. V tom spínači já nevidím problém. Ale proč to píše chybu u všech bagů, přece se nepodělali všechny naráz...?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

proch píše:No diagnostika mě píše, že jsou otevřené okruhy u všech bagů, to jsou 4 chyby. Pátou chybu mě to dnes napsalo u bočního spínače (ne poprvé a po kompletní rozborce, vyčištění spínače)že tam jsou "interference" Tedy možná to je spíš v kabelu. Ta žlutá silná izolace by měla být až u konektoru asi. V tom spínači já nevidím problém. Ale proč to píše chybu u všech bagů, přece se nepodělali všechny naráz...?
pokial budes stale riesit tento problem mam doma docela novy airbag tak ti ho mozem dat vyskusat ale to by sa ti tu asi neoplatilo prichadzat koli tomu tak neviem ja si myslim ze mas chybu v niakom konektore lebo mne tiez parkovacky svietia ale pisu chybu takze myslim si ze je to niaky konektor
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od proch »

No nějak to musím vyřešit už jen kvůli tomu, kdybych to chtěl třeba prodat. Už přemýšlím, že zruším tu kontrolku. Ale proč to hází chybu na všem, to je spíš jak chyba na řídící jednotce...Parkovačky mě taky hlásí chybu, ale protože tam mám ledky který nemají ten zátěžák...nebo jak se to jmenuje.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od proch »

Tak jsem ještě jednou rozebral spínač, přihnul v něm pohyblivé kontaky co jsou pod nima pružinky, smontoval, zapojil,omotal izolepou konektor ke spínači aby se nemohl ani hnout, vymazal chyby a zatím, po 250km různých popojížděk je klid. :)

Tak zatím pořád v poho po 600 km :)
Naposledy upravil(a) proch dne 01 říj 2011, 12:10, celkem upraveno 1 x.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Krišpín
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2010, 15:01
Bydliště: Varnsdorf-Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Krišpín »

Dobrý den.
Chtěl sem se zeptam. Po dopravní nehodě, kdy oba airbagy vyletěli mi taky sviti kontrolka. Airbagy sem koupil namontoval jen nevím zda musim koupit i jednotku nebo stačí zajet na diagnostiku. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

Krišpín píše:Dobrý den.
Chtěl sem se zeptam. Po dopravní nehodě, kdy oba airbagy vyletěli mi taky sviti kontrolka. Airbagy sem koupil namontoval jen nevím zda musim koupit i jednotku nebo stačí zajet na diagnostiku. Díky za odpověď.
treba to vymazat na dianostike
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od proch »

To nemusí být správná odpověď. Pokud jednotka už reagovala potřetí, tak bude potřeba její výměna. V diagnostice je přesně napsáno, kolikrát už byla v akci a toto nejde vymazat. Pokud vylítla poprvé, tak stačí jen výmaz. Já už tam mám zapsanou jednu akci a když jsem auto kupoval, tvrdili mě, že bylo nebourané....
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

tak on sa pytal ze ci sa to da vymazat a kde tak som povedal ze ano na diagnostike najlepsie kupit jednotu z buracky kde nebachli airbagi a mas vyriesenie lebo tam nebudes mat zapisane nic :lol:
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od proch »

A já jen napsal, že příjezdem na diagnostiku to ještě nemusí skončit...v předchozím příspěvku si jenom napsal, že je to potřeba vymazat na diagnostice, tak jsem to trochu rozvedl. Tvého smajlíka jsem nepochopil, když za jednotku bude muset zaplatit, pokud bude potřeba... :lol:
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

tak sa to robi ked mas buracku a auto das opravit a chces ho predat
one world, one dream, one car
Krišpín
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2010, 15:01
Bydliště: Varnsdorf-Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Krišpín »

díky za rady já jen že mi v servisu tvrdili že si musím sehnat jinou jednotku, že tahle už nepujde ale bouračka je to teprve první. První moje a měla by být i auta. tak s tím zkusím zajet na tu dignostiku at mi to vymažou a mám klid.

to prost: Bydliště Mochov? Mochov u phy okr pha-východ?
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od bobas »

A co kdyz mi sviti bag na mk1 cce,kterou mame od novoty a bourana nebyla ? :-D je funkcni,neni,co s tim delat? je to tedecko...
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“