Punto II - problém se startováním, chyby v diagnostice

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
pajk80
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2012, 01:37

Punto II - problém se startováním, chyby v diagnostice

Příspěvek od pajk80 »

Ahoj,
mám Punto 1.2 8V a cca. 1 měsíc mě trápí nespolehlivé startování. Většinu času to startuje ale jsou okamžiky, kdy to nejde nastartovat - startér točí a nic. Někdy to chytne na několikátý pokus, někdy musím hýbat kabely u motoru (možná nějaký kontakt), vypadá to na snímač otáček klikov.hřídele nebo ten horní (to je myslím polohy vačkového hřídele). Když motor naskočí, tak už motor v pohodě běží a za jízdy se nic zvláštního neděje.
Diagnostika mi píše tyto chyby:
P0135 O2 sensor
P0201 -P204 Injector cylinder

Tak nevím, jestli to může mít nějakou spojitost. První bude asi lambda sonda ale ta asi na startování vliv nemá a druhé budou chyby indukčních cívek (jedna měněna)

Tento problém se startováním se začal objevovat po návštěvě servisu, kde byla měněna indukční cívka. Chyby v diagnostice se objeví vždy i po smazání chyb ale neměl jsem diagnostiku před opravou v servisu a tak těžko říci, čím by to mohlo být. Na druhí návštěvě v servisu jsem viděl, že si s tím neví rady a jen smazal chyby. Ted nevím, jestli to může souviset s opravou - jestli udělali něco špatně...
Před výměnou cívky auto šlapalo báječně ale td se to nějak sešlo. I spotřeba šla nahoru o malinku dle počítače.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“