Multiecuscan a trvalé vypnutí Stop-Start

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Multiecuscan a trvalé vypnutí Stop-Start

Příspěvek od radek.s »

Ahoj Punťáci, zajímalo by mě, jestli je možné programem Multiecuscan trvale vypnout Stop-Start systém. Hledal jsem, ale nikde jsem odpověď nenašel. Nemám Punto, mám Pandu 1.2 r.2018, ale tady je větší šance, že někdo bude vědět. Můj příspěvek ohledně Pandy je zde: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 63#p226263" onclick="window.open(this.href);return false; Předem díky za informaci.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: Multiecuscan a trvalé vypnutí Stop-Start

Příspěvek od Thovt »

Zaujala ma tvoja otázka a odpoveď síce neviem, ale pozeral som do multiecuscan v simulačnom režime a pre Pandu 1.2 od r.v. 2012 vyššie tam možnosť vypnúť štart/stop je.
Je to v časti Karoséria - CAN Setup / PROXY Alignment Procedure - karta Úpravy
a píše sa tam, že funkciu štart/stop je možné vypnúť/zapnúť len je k tomu potrebné ešte provést postup PROXY Alignment
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Multiecuscan a trvalé vypnutí Stop-Start

Příspěvek od radek.s »

Na netu jsem našel informace, že v MES vypnout SS nejde, auto pak hlásí chybový stav. Takže se domnívám, že v MES se nejedná o funkci vypnutí a zapnutí SS, ale o nastavení konfigurace vozu, tedy jestli auto fyzicky má nebo nemá systém SS.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: Multiecuscan a trvalé vypnutí Stop-Start

Příspěvek od chrener »

V MES vypnúť SS môžeš, ale po vypnutí v menu a zarovnaní proxi auto nenaštartuješ - nereaguje na otočenie kľúča...
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Multiecuscan a trvalé vypnutí Stop-Start

Příspěvek od radek.s »

Ano, už jsem se před časem někde dočetl, že to někdo zkoušel u Punta a auto pak nešlo nastartovat. Když se tím auto "umrtví", beru to tak, že to diagnostikou jednoduše vypnout nejde. Dal by se tam nainstalovat ten modul na automatické vypínání SS po nastartování, ale u Pandy se musí rozebrat část palubky, aby se člověk dostal k tlačítkům a mě se nechce to rozebírat a zasahovat do tlačítek a kabeláže, už jsem se naučil po startu mačkat tlačítko SS.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“