Zapojenie centrálu DO CZ 4700 .

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Peter26
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2019, 12:40

Zapojenie centrálu DO CZ 4700 .

Příspěvek od Peter26 »

Zdravím ,

Zohnal som modul centrálneho zamykania s diaľkovým ovládaním CZ 4700. Modul po zapojení + a - pekne cvaká . Dalej som zapojil vodiče odemknutí a zamknutí na vodiče v tom malom štekry vedľa OBD . Zapojil som to takto :
schéma.jpg
schéma.jpg (40.07 KiB) Zobrazeno 7568 x
Na schéme je vyznačené že na tých dvoch vodičoch to spína mínus cez relé v module, tak isto to spína aj auto . (skúšal som to o kostru) . keď to pripojím tak modul cvaká ale zámky sa ani nepohnú. Neviete niekto čo s tým ? Bol by som vďačný :-)
Reklama
 

Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: Zapojenie centrálu DO CZ 4700 .

Příspěvek od Thovt »

Máš overené tie dva vodiče, ktoré si farebne označil a o ktorých píšeš, že je na nich spínané mínus z modulu, že to tak je?
Pri signále zamknúť sa na bielo-zelený zopne mínus pól a pri odomknúť na modro-fialový?

Mne to podľa tej schémy totiž pripadá, že je to naopak. Že po privedení mínus pólu na tieto dva vodiče modul prepne relé... (teda že sú to vstupné signály pre relé a nie výstupné)

Ak by to bolo tak ako píšem, potom by sa asi mohol využiť vodiče ktoré majú viesť do prvých dvoch servomotorov a to biely a hnedý. (na nich by sa mohli jednotlivé póly (+) a (-) otáčať podľa toho, či je požiadavka zamknúť, alebo odomknúť). Treba to zmerať. Ak sa na nich spína raz (+) a raz (-), bolo by vhodné zapojiť to cez dve prídavné relé, aby si z toho vytiahol spínanie len (-) pólu.
Peter26
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2019, 12:40

Re: Zapojenie centrálu DO CZ 4700 .

Příspěvek od Peter26 »

Ono tá schéma je dosť chabá... fakt len s tým laborovať ako píšeš :-) vyskúšam a dám vedieť .
Peter26
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2019, 12:40

Re: Zapojenie centrálu DO CZ 4700 .

Příspěvek od Peter26 »

Pri meraní som zistil že mi mínus prepína na zelenom a modrom :) , pripojil som a už už facha .
Ďakujem za pomoc :-)
Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: Zapojenie centrálu DO CZ 4700 .

Příspěvek od Thovt »

Super. :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“