HELP - motor stěračů Punto II 188

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

fanda
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 30 pro 2005, 20:57

HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od fanda »

Nazdar odborníci!Jelikož jsem narazil na vaše odbornosti moc bych poprosil o radu.Koupil jsem v Německu své polovičce Punto mk2 2001 1,2 8v Sound.Super hračka!!! Ale o co se jedná.Po půl roce začal motor stěračů při doběhu poskakovat a časem se to stále zhoršuje a hlavně to začíná opravdu vadit.Myslel sem že to dělá relé jenže cvakání se neozývá z prostoru relé ale z přepínače stěračů čili Lucasu.Moc prosím kdo má s tímto zkušenost,ať nekoupím přepínač a chyba není někde jinde.Děkuji Fanda 8)
Reklama
 

vomik

Re: motor stěračů Punto mk2

Příspěvek od vomik »

fanda píše:Nazdar odborníci!Jelikož jsem narazil na vaše odbornosti moc bych poprosil o radu.Koupil jsem v Německu své polovičce Punto mk2 2001 1,2 8v Sound.Super hračka!!! Ale o co se jedná.Po půl roce začal motor stěračů při doběhu poskakovat a časem se to stále zhoršuje a hlavně to začíná opravdu vadit.Myslel sem že to dělá relé jenže cvakání se neozývá z prostoru relé ale z přepínače stěračů čili Lucasu.Moc prosím kdo má s tímto zkušenost,ať nekoupím přepínač a chyba není někde jinde.Děkuji Fanda 8)
Začlo mi to teď dělat taky,ale nechám je 5 min. běžet a pak jdou v pohodě.
vanqish
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 12 pro 2005, 17:55

1

Příspěvek od vanqish »

Frajerke to robi tiez ale nie je to motorcek, robi to tycka ktora je zospodu a a ktoru je prichyteni stierac. Je to tam uz vybehane.Frajerke to uz aj vyskocilo,nastrkol som to tam naspat a zatial to drzi ale bude to treba vymenit.To puzdierko je tam uz vybehane
Patrik

Příspěvek od Patrik »

Do haje, zacalo mi to delat taky. Pokud dam rychle stirani, tak je to OK, jinak to poskakuje.
Vanqish: ta tycka je pod kapotou, nebo nad kapotou ?
Patrik

Příspěvek od Patrik »

To Fanda: Tak mám stejný problém jako ty. Motorek, táhla atd jsou v pořádku, nějaké chrastění se ozývá od přepinačů na volantu. Vzhledem k tomu, že mi ten přepinač blbnul už předtím (při přepnutí na dálkové světla často odpojil potkávací světla, což je špatně), tak ho chci vyměnit.
Problém je, že pokud chceš vyměnit blok přepinačů, tak asi musíš sundat volant, čehož se kvůli integrovanému airbagu docela bojím.

Jak jsi daleko s opravou ty ?
Patrik

Příspěvek od Patrik »

To Vanqish a Kaufik:
Pánové, měli jste pravdu. Promazal jsem převodovku motorku (stačilo dát mazací tuk zpět na ozubení (byl už vytlačen mimo třecí plochy) a prostříknout klouby táhel silikonovým olejem a stěrače stírají zas jedna báseň !
Je to zajímavé, a sám bych na to nepřišel, protože když ty stěrače poskakovaly, tak to pod volantem děsně škrčelo. Fakt jsem byl přesvědčený, že to dělá přepinač.
Takže to je návod i pro Fandu.
white.rebel
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 29 pro 2005, 20:42
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od white.rebel »

Mě to začalo zlobit nějak celí dělá to divný zvuky a odešli koncáky takže kde ty stěrače vypnu tam zůstanou.
pxcz

Příspěvek od pxcz »

no vida, tohle me taky trapi - pri dobehu to chrci za budikama (ne z motorku, ale jakoby z nejakych relatek ;])
promazal sem vsechny pohyblivy kulisy WDeckem, ale moc to nepomohlo .. zajivamy, ze to dela uplne nahodne - v zavislosti na pocasi, atd.
tak zkusim ten silikonovy olej ..
k prevodovce motorku ses dostal zvenci v pohode? Nebo se musi neco rozebrat?
dikes ;)
Patrik

Příspěvek od Patrik »

To pxcz:
To mi taky chrastilo z pod volantu. Nevim proč - jestli je tam nějaká nadproudová ochrana... Nevim. Ale pomohlo mi to promazání. K převodovce je dobrý přístup, až na to, že musíš sundat ramena stěračů, což je trošičku oříšek. Je tam samosvorný tisícihran. Když máš ale dobrý přípravek, tak je to otázka 3s/rameno. Jinak si trochu zanadáváš, ale určitě to pude.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... nazdarek, taky mi chrastilo neco v pristrojovce pri pouzivani steracu, tak jsem dnes demontoval sterace i s motorkem ven, promazal vsechno co slo a je to OK!!!!!!!!!!!!! Takze moje rada zni: MAZAT MAZAT MAZAT :lol:
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... tak jsem zas dnes mel rozdelanou prevodovku u steracu :cry: , zas se zadrhavaly a ozivalö se cvakani z pristrojovky... problem neni ani tak v chybejici vazeline na soukoli, ale v kontaktech, ktere chodi po zeleznem plisku (kolecko) a urcuji polohu zastaveni steracu... na ten plisek se dostane kousek vazeliny a ta proste nevede proud, takze neni plny prenos el.napajeni motorku mezi tim pliskem a dolihajicima kontaktama a tak sterace poskakuji a oziva se cvakani z pristrojovky asi z nejakyho relatka ... Doplnit vazelinu, vsechno promazat a utrit kontakty a plisek uplne "do sucha" a pak budou sterace OK :D ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... budete potrebovat toto naradi:

TORX T20
križovy šroubovak
hooodne trpelivosti a zrucnosti pri sundavani a davani zpet plastoveho
krytu motorku ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Tak jsem to dneska zkousel nejak opravit, ale nepovedlo se mi odstranit prave ten plastovy kryt co je na motorku od steracu.
Jak to mam kruci sundat? Oddelavali jste i plastovy kryt, ktery kryje ten prostor steracu nebo ne?
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

Anduril píše:Tak jsem to dneska zkousel nejak opravit, ale nepovedlo se mi odstranit prave ten plastovy kryt co je na motorku od steracu.
Jak to mam kruci sundat? Oddelavali jste i plastovy kryt, ktery kryje ten prostor steracu nebo ne?
... ten kryt co kryje prostor mezi celnim sklem a a mot. prostorem jsem
mel jen odsroubovany sroubky ... ten plast co kryje ten motorek musis
proste nasilim vykroutit, vytrhnout je to takovy hlavolam a pozor at ti
nepraskne ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Ok. Jeste na to nekdy mrknu az bude vice svetla :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“