DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
lokal_serwer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 led 2015, 23:27

DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od lokal_serwer »

zdravim chalani nedavno sa mi stala na doble taka vec ze mi prestala ručička rýchlomera ukazovať rýchlosť tak som si povedal ze to bude len nejaky senzor, ale potom som si vsimol ze kilometre pocita normalne.diagnostika nevravi nič! Stretol sa niekto s takým niečim ? da sa to opraviť alebo vymeniť budiky? ak by som budiky nakoniec menil tak stači vymeniť kus za kus alebo ich treba nakodovať? popripade nakodovať immo ? popripade ak by to slo tak by som hned nahodil budiky s otackomerom ktory nemam samozrejme. googlil som ale nic som nenasiel co by mi pomohlo. dakujem vopred za kazdu radu.
Přílohy
alebo taketo s otackomerom ak by to slo
alebo taketo s otackomerom ak by to slo
doblo 1,2 otackomer.jpg (26.59 KiB) Zobrazeno 9485 x
taketo budiky mam v aute
taketo budiky mam v aute
doblo 1,2.jpg (24.96 KiB) Zobrazeno 9485 x
Reklama
 

lokal_serwer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 led 2015, 23:27

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od lokal_serwer »

zabudol som dodať že po pripojeni diagnostiky ukazuje rychlost v pristoji normalne v km/h ale tachometer nefnguje stále
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od panaman1 »

pokial ti vsetko ukazuje ok.. tak by som to videl mozno na servo motorcek co ma nastarosti rucicku... pokial to je riesene servomotorcekom...
lokal_serwer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 led 2015, 23:27

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od lokal_serwer »

cize jedine rozobrať a pozrieť ? ale otazka ako otestovať servomotorcek ? kedze pravdepodobne to bude krokovy motor ktory je budeny impulzmi .. ako vyvolat impulzi na skusku ? takze to nebude jednoduche skusit funkcnost...
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od panaman1 »

to je pravda... pretoze sa ti asi ani nepodari merat to za jazdy ci tam idu impulzy...takze blbe aj tak aj tak...ale to si iba ja myslim ze to tak je nevravim ze to je pravda...
lokal_serwer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 led 2015, 23:27

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od lokal_serwer »

keby som zohnal druhu pristrojovku ... ide vymenit kus za kus ? nevieš nahodou ? pri octavii som musel vediet piny oboch pristrojoviek a nakodovať .. ale s fiatmi nemam taku skusenost ..
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od panaman1 »

popravde neviem ci ma fiat imo v budikoch, ale auta to tam mavaju...teoreticky to vies vyskusat ze skusis nastartovat bez budikov...ale ostanu ti svietit asi kontrolky a vela chyb...a asi nebude stacit ibe prehodit ten druhy budik....predpokladam ze piny nebudu sediet....ale tiez s tym nemam skusenost...takze neviem ti to potvrdit...problem je ze to ti ani vo fiate asi nikto nepovie, nakolko tie ich servisy niesu nic moc...jedine ze by to niekto robil a to tiez asi tolko ludi ze na jednej ruke by si ich spocital...pri troche stastia mozno iba nejaky studak moze byt....
lokal_serwer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 led 2015, 23:27

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od lokal_serwer »

skusim to cez vikend asi tak myslim ze nemam co stratit .. chyby sa daju vymazat pretoze to budu podla mojho nazoru chyby sporadicke nebudu to chyby trvale ...
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od panaman1 »

jediny problem moze urobit airbag, ak ju tam mas tak aj ta sa ti asi rozsvieti...
lokal_serwer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 led 2015, 23:27

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od lokal_serwer »

skusim cez víkend rozobrať a pohľadať studeny spoj ... ked nenajdem skusim obehať nejake servisi ešťe a ak nezistim nič tak jednoducho skusim štart bez budíkov :(
plajavm
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 pro 2006, 19:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od plajavm »

Díky, rada k nezaplacení, že je tam vada je mi jasné, to bych se neptal, zřejmě zvýšený odpor, dotaz je na který pin konektoru připojit odpor! K prodeji jsou dokonce sady odporů.
juro7201
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2020, 16:22

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od juro7201 »

Zdravim ako vyberiem budiky z auta fiat doblo 2002 postup.
ondrasdnb
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 28 led 2012, 13:00

Re: DOBLO 2001 1,2 8v Nefunguje rýchlomer

Příspěvek od ondrasdnb »

Zdravím všechny. Nechci zakládat nové téma tak píšu zde. Chci někoho požádat kdo ví a nebo má doma nějaký vrak. Při výměně převodovky na dobu 1.3 jtd jsem si z nedbalosti neodpojil snímač rychlosti který je na diferenciálu a při demontáži převodovky jsem vytrhnul všechny 3 dráty z patice. Nevím teď v jakém pořadí jsou zapojeny. Chci poprosit někoho kdo má buď rozebrany vrak s elektroinstalací, nebo má někdo zrovna přístup k té patici nebo vlastní elektroschema zda by mi poskytl fotku zapojeni. Velice děkuji.
Fiat Stilo 1.9JTD 85kw ex
Fiat Stilo Abarth 2.4 20V 125kw ex
Abarth Grande Punto
Fiat Doblo 1.3JTD 62kw
Audi A6 Avant 2.7TDI 132kw
Odpovědět

Zpět na „Doblo“