Montaz tempomatu 2016

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
anticko
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2016, 13:53

Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od anticko »

Ahojte,neviem mi niekto poradit s mojim problemom?
Mam Fiata Doblo 2016 a nemam v nom tempomat,jazdim na dlhe trasy tak by sa mi ziasiel.Nevie niekto ako a za kolko sa da domontovat? co budem potrebovat ...

Vopred dakujem
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Teoriticky ma tempomaty tusim tss group, neviem ci aj na tvoje doblo. A malo by to byt relavne jednoducha montaz. Kabelaz z plynoveho pedalu, zrajme z brzdy a mozno spojky. Mali by mat redukcie na konkretne auta takze v podstate plug and play a sa mi zda ze cca 200-300e to stoji neviem presne.
anticko
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2016, 13:53

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od anticko »

Dakujem za rychlu odpoved :)

Nad takouto alternativou som sa nezamyslal... ale urcite zvazim ked nebude ina moznost. Myslel som doroit original packu ...
ALE PEKNE DAKUJEM
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Tam je aj packa v tom, pripadne panel, posobi to celkom elegantne, ale cenu neviem. Ale asi nizsia ako original.
chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od chrener »

Zdravím,
toto isté riešim aj ja,už som si zohnal 2ks páčky aj s tempomatom a pre multifunkčný volant, ktorý som si dorobil tiež a funguje... Tempomat som zatiaľ nespustil, musím to ešte ošetriť - zapojil a namontoval som to iba dnes.
Rezervné páčky DELPHI aj so spirálovým káblom mám na predaj... Cena 120€
Přílohy
Páčky s tempomatom komplet
Páčky s tempomatom komplet
packy1.jpg (86.19 KiB) Zobrazeno 13116 x
chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od chrener »

Takže, tempomat som sidomontovala spustil, je to fantastická vec, kto potrebuje a má záujem môžem namontovať aj Vám... Páčky ešte mám... kontaktujte ma na 09036098https://auto.bazos.sk/inzerat/85258695/ ... montaz.php
Přílohy
DobloCC.jpg
DobloCC.jpg (49.57 KiB) Zobrazeno 11914 x
miple
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 bře 2017, 10:48

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od miple »

Zdravím. Něco k této problematice. Jelikož přemýšlíme o novém doblu, tak máme za sebou návštěvu autosalonu a tam jsem mimo jiné řešil dodatečné dodělání výbavy. Bylo mi řečeno, že nic co není ve výbavě při koupi vozu nejde dodatečně dodělat. Mlhovky, tempomat, jiné rádio atd. Prý to mají tak, že když objednáš vůz s určitou výbavou, tak jej udělají hedwarově ale i softwarově tak, že nic nodomontuješ. Např u auta bez mlhovek není příprava, kabeláž, ale i softvare na dodatečné domontování. To se mi zdá jako nějaká blbost. Slyšel už někdo něco podobného?
papun
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2015, 16:34

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od papun »

V něčem mají asi pravdu. Ale třeba mlhovky - pokud se po vyndání nějaké výplně dají fyzicky dát do nárazníku, tak pak bude logicky nutné tam natáhnout kabel a dát vypínač na palubovku - pokud tam je ovšem kde. třeba starší auto jako Felicia měli na středovém panelu možnost asi 5 tlačítek a fabrika je obsadila dle výbavy. A ty si pak případně vyndal výplň a dal si tam své tlačítko na co si potřeboval.

Oni tam určitě kabeláž pro nic za nic nepotáhnout. všechno to pro ně jsou peníze. Spíš de třeba o to aby i ten nárazník na to byl přizbůsobený. Dřív to bylo tak jak píšu nahoře. nárazník byl univerzál a buďto tam byla mlhovka nebo výplň, ale dost věřímu tomu, že dnes už to tak asi nebude.

A další výbava, která by musela komunikovat z řídící jednotkou, tak to je už asi vyšší liga. K tomu se musí vyjádřit někdo, kdo s tím má zkušenost.
miple
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 bře 2017, 10:48

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od miple »

Beru to podle dosavadního vozu co máme Ford Galaxy 2002. Tam je snad příprava na kdejaké světýlko. Ale jak píšeš, asi je to o šetření.
chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od chrener »

Do Dobla sa dá domontovať čokoľvek všetko je otázka hardware ktorý treba doplniť a potom software, ktorý treba upraviť cez diagnostiku v proxy... Riešil somtempomat, hmlovky cúvací senzor originálny a všetko funguje...
Georgo19
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2019, 17:37

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od Georgo19 »

Ahoj a jde tempomat i do 1,4 MultiJet CNG, 88Kw, 5místné, r.v. 03/2015 nemám multifunkční volant. Kdo to umí namontovat a zprovznit ?? Ideálně Ostrava a okolí..
Tonny
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2020, 20:16

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od Tonny »

cau, po tom co mi poradne nevyhovuje zadny autoradio a k nim odpovidajici redukcni kabelaz a chytristika typu Maestro RR pro zachovani veskere funkcionality (jako napr. ovladani na volantu) jsem se rozhodl udelat vlastni autoradio zalozeny na RaspberryPi, Raspberry Pi Touch Display a SW openauto + vlastni elektronika pro redukci kabelaze, cteni CANu, generovani zvuk a DAB radio. Cely to bude zdarma na githubu.
Jelikoz budu cist CANy, zvazoval jsem i implementovat vlastni tempomat, protoze moje Doblo ho nema. Kdybyste mel nekdo jakykoliv informace, o tom jak dodatecne instalovany tempomaty funguji, tak to ocenim (odpovidajici CAN zpravy, schema zapojeni)...idealne napiste sem
chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: Montaz tempomatu 2016

Příspěvek od chrener »

Georgo19 píše: 23 kvě 2019, 18:57 Ahoj a jde tempomat i do 1,4 MultiJet CNG, 88Kw, 5místné, r.v. 03/2015 nemám multifunkční volant. Kdo to umí namontovat a zprovznit ?? Ideálně Ostrava a okolí..
Ahoj, áno tempomat ide domontovať aj na CNG T-Jet,
Zavolaj alebo napíš mi SMS na 0903609842 a dohodneme sa. Chodím montovať aj ku zákazníkovi aj do ČR. Mám skladom aj multifunkčný volant ak by si chcel aj to - závisí aké rádio máš...
Maj sa...
Odpovědět

Zpět na „Doblo“