Spojkový pedál

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Hrobák
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 dub 2014, 22:26

Spojkový pedál

Příspěvek od Hrobák »

Ahoj lidičky.
Mám problém se spojkovým pedálem.Před dvěma roky mi odešla spojka.(nová Luk)Po ujetí asi 40000 Km mi při sešlápnutí pedálu něco jakoby louplo (přeskočilo).Stalo se to párkrát.Potom to přestalo,ale po sešlápnutí a puštění zůstane pedál ve třetí čtvrtině a po klepnutí nohou na ten pedál se vrátí do pozice co má být.V té první fázi než začne zabírat jde strašně zlehka. Je tam vůle asi 5 cm.Mám 1,9JTD 88KW.Hlavní i pomocnej válec byly měněny se spojkou.Řadit jde normálněa spojka zabírá furt stejně.Kapalina nemizí a při dlouhém držení spojky všechno OK.POmóóóóóc.Nechci se nechat oj...t v nějakym servisu.
Děkuji za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od liborko »

No jestli ti to pomůže,tak já řešil nedávno podobný problém na Stilu, hlavní válec jsem dal nový-nakonec se zjistilo,že tím to není. Poté jsem měnil pomocný válec,tím to nakonec nejspíš taky nebylo,pač to bylo gumovým okroužkem který těsní vstupní hadičku do pomocného válce. Byla roztrhlá a přepouštěla vzduch při sešlápnutí pedálu. Takže jsem koupil nový okroužek za pár drobných,vyměnil a nyní bez problémů. Koukni na to a dej vědět :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Hrobák
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 dub 2014, 22:26

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Hrobák »

Mrknu na to.Dík za tip.
Hrobák
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 dub 2014, 22:26

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Hrobák »

Ahoj chlape.
Tak jsem si konečně musel udělat čas a lehnout pod Fiátka.O kroužek prasklej.Asi v servisu natrhli.Super tip za pár kaček.Tisíceré dík.
Dneska fakt co si neuděláš sám a pořádně tak stojí za h...o.Hlavně že za to chtěj ty rádoby servizáci těžký prachy.
Odpovědět

Zpět na „Doblo“