závada v elektonice - řízení spalování

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jona
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2018, 20:37

závada v elektonice - řízení spalování

Příspěvek od jona »

Mám Doblo 1,6 JTD 77 kW, už rok se snažím najít závadu:
po nějakém čase začne auto cukat blafne si černě z výfuku nebo i zachrastí jako by byl vadný vstřik,
v tu chvíli stačí odpojit konektor od čidla tlaku paliva na railu, stačí na pár minut a znova zapnout a auto jede třeba měsíc normálně, po čase se to stane znova a stejným způsobem to "opravím" nevíte někdo co by to mohlo dělat, to čidlu už jsem měnil asi 3x ale je to stále stejné.
Na diagnostice to žádnou vadu nehlásí.
Reklama
 

chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: závada v elektonice - řízení spalování

Příspěvek od chrener »

Čau,
možno nevie spustiťregeneráciu DPF... Niekedy je problém gumená hadička ku senzoru diferenčného tlaku - je vedľa výfuku zprava vidieťju krásne zospodu auta - tým pádom nesprávne spúšťa regeneráciu DPF a motor "tarokuje"...
jona
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2018, 20:37

Re: závada v elektonice - řízení spalování

Příspěvek od jona »

Moje auto ještě nemá DPF ověřoval jsem to u Fiata a přes rok výroby 2010 DPF skutečně nemá.
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: závada v elektonice - řízení spalování

Příspěvek od tatko Tom »

Skús do nafty "VIF Super Diesel Aditív zimný" a kľudne v niekoľkonásobnej koncentrácii. Nič nehrozí.
Teraz ZOHRIATY (v aute by zhustol a nešiel z plechovky) a buď PRED tankovaním, alebo zamiešaj v nafte...
Mám osobnú vynikajúcu skúsenosť s českým VIF v naftových aj benzínovom Fiate :)
Do benzínového som to práskol v desaťnásobnej koncentrácii - dusieval sa občas, najmä za studena - pojazdil plný kotel hore kopcom, plné otáčky..., odvtedy ani jediný krát. V naftových okrem iného aj trocha nižšia spotreba (značím si roky, jazdím často zhodnú trasu denne)
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Odpovědět

Zpět na „Doblo“