DOBLO 2008 Mokro u spolujezdce

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Véna
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 srp 2021, 12:23

DOBLO 2008 Mokro u spolujezdce

Příspěvek od Véna »

Dobrý den, u Dobla 1.9 JTD 77Kw r.2008 se mi dělá na podlaze u spolujezdce kaluž . Z kabinoveho filtru a ventilatoru na me vyteklo při rozdělání dost vody. Přijde mi, že voda tam jde přímo z filtrboxu a nebo nekde okolo něj . Nějaké nápady po čem jít ? Auto jsem nedávno koupil uplně suché, toto mi bylo zatajeno a s rybníkem se mi jezdit nechce . Děkuji, hezký den .
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: DOBLO 2008 Mokro u spolujezdce

Příspěvek od liborko »

Neteče to z radiátoru topení? Může být prasklý,šlo by to vidět na tělese topení zespod jak z něj ukapává kapalina na koberec. Samozřejmě by i ubyla voda v chladiči. Pokud je to čistá voda bez zápachu tak se tam může tlačit dešťovka,ale to by tě neminulo si pořádně lehnout pod palubovku a zjistit od kama to kape.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
milosh
Admin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 srp 2005, 11:14

Re: DOBLO 2008 Mokro u spolujezdce

Příspěvek od milosh »

Mě to jednou dělalo když jsem parkoval "šikmo" a ne na rovině a do auta mi normálně nateklo, takže i tím by to mohlo možná být.
Véna
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 srp 2021, 12:23

Re: DOBLO 2008 Mokro u spolujezdce

Příspěvek od Véna »

Tak po serii pokusů s vodou, vyškubáním nacucané izolace vysušení a dalším bádání jsem přisel na to, že to dělá klimatizace . Na mezistěně je "kostka" do ktere vedou z motoráku trubky tam se dela kapička a co se deje pod palubkou nevim ... voda vytyka v kabinovem filtrboxu kde je jakasi zaslepka zeza ktere to teče ... Jestli se mi to povede dam sem fotky ... Ale opravy se děsím ... ( při vypnute klimě ani kapka )
Peter_SK
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2021, 17:56

Re: DOBLO 2008 Mokro u spolujezdce

Příspěvek od Peter_SK »

Když ti to delá pouze se zapnutou klimou mas ucpanou vývodovou hadici. Klima když pracuje vytváří kondenz vodu ktera musi odtéct a na to je tam udělán vývod pod radiátorem kurenia přes podlahu pod auto. Pokud to nevíš najit z vnitra zvedni auto a v okili kde se nachazi kurenie hledej konec hadice, muze byt i pod tepelnoizalacnym plechem výfuku ktery budes muset sundat. Je to normalne stava se to u 99% aut nedělej paniku.
Odpovědět

Zpět na „Doblo“