Zamok dveri - kufor

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
chlorovodik
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 23 říj 2021, 09:49

Zamok dveri - kufor

Příspěvek od chlorovodik »

Dobry den.
Potreboval by som poradit. Kupil som starsi Fiat Doblo panorama 1.4 benzin - 70 kW bez turba. - rok vyroby 2011 , s otvaracim kufrom smerom hore ( nie kridlove dvere ).
Vyskytla sa mi na nom mala zavada, a sice autobazar mi dal zaruku, no je asi 350 km od aktualneho bydliska, tak to neriesim. Pri pokuse o otvorenie zadneho kufra, sa mi to podari mozno az na 5-6, niekedy az na 10 pokus. Vecsinou to funguje nasledovne : Pridem ku kufru a zatlacim za spinac, s miernou silou a snahou kufor otvorit. Zo zamku sa ozve na 1 sekundu zvuk ( zzzzzzzzz ) ako by mal snahu otvorit. V tom case, ked sa pokusa otvorit, mi zhasne svetlo v kufri( na tu sekundu, ak zamok robi ZZZ ), ktore inac svieti, no kufor sa neotvori. Pokus cislo 2 : Znovu zatlacim za spinac, zamok vyda zvuk ZZZZZZ - pocas toho zvuku ziarovka v kufri zhasne, no kufor sa neotovori. Pokus cislo 3 - to iste. 4,5,a dalsi pokus uz nereaguje vôbec. Musim auto zamknut, a znovu odomknut dialkovym ovladanim na klucocch , a znovu dostanema asi 2-3 pokusy. Ak ani vtedy sa nepodari, tak znovu musim auto zamknut a odomknut, a znovu dostanem 2-3 pokusy. A potom to prijde, kufor sa otvori, a zaroven sa stierac na zadnych dverach kukra posunie asi o 30 stupnov. Pocas jazdy mi niekedy na kratko preblikne na pristrojovej doske signalka ziarovky. Vijdem von a vidim, ze nesvieti svetlo na znacku na dverach zadneho kufra. Skusam otovorit kufor a zrazu sa zasvieti a vsetko je ok. Inokedy zase pristrojova doska ukazuje, ze nie su zavrete dvere. Skusam otvarat a zatvarat kufor, a potom je vsetko OK. Prosim vas, ma niekto s tym skusenosti. GARANTOVANE skocim do servisu, ale kolega, ktory mal elektricky problem, bol v service asi 10X, kym mu nasli pricinu. Az kym sam po forach a poradach s ludmi , skusili najst moznu pricinu, ktoru ako pravdepodobnu nahlasil servisu a ten len vymenil sucistku, az potom problem vyriesil. Ak mi viete poradit, velmi pekne vopred dakujem.
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Zamok dveri - kufor

Příspěvek od Vladka1 »

Koukni na průchodku do dveří - kabeláž kde se ohýbá, tipuju přelámaný dráty..
chlorovodik
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 23 říj 2021, 09:49

Re: Zamok dveri - kufor

Příspěvek od chlorovodik »

Ďakujem pekne. Hneď ráno pozriem. Našiel som náhradný káblový zväzok, umiestnený v tej istej gumovéj prechodke. Stojí +- 50 €.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Zamok dveri - kufor

Příspěvek od Vladka1 »

Dá se měnit jen poškozená část drátu, buď pájet + smršťovačka nebo na to jsou dobrý samopájecí smršťovačky (krabice za dvě eura z Ali). Kabeláž z vrakáče z něčeho kvalitního, údajně jsou dobrý z kamionu jak je spoj tahač - návěs..
Kabeláž je často nekvalitní - izolace ztvrdne zkřehne, zlomí se a v tom místě zlomu rychle odejde i drát - neohýá se do oblouku ale láme se v jednom místě. Nebo se izolace rozjede a holý dráty pak zkratujou... Je to vidět často..
Opravná sada za se moc nevyplatí, to napojování drátů tam je taky...
Odpovědět

Zpět na „Doblo“