Skusenosti DOBLOM

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
meme sk

Skusenosti DOBLOM

Příspěvek od meme sk »

Ja mam model z roku 2004, 1.9 JTD 77kW, 5 miestny. Zatial najazdenych 43000 km, bez poruch.

Ake mate skusenosti s tymto autom, ake ste mali zavady? Ake pouzivate pneumatiky - ja som zatial zohnal iba Pirelli a Good Year. Robia aj ini vyrobci rozmer 175/70 R14 so zvysenou nosnostou?
Reklama
 

decenttuning
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2007, 22:36

Příspěvek od decenttuning »

no ja mam 1.2 mpi a mal som uz dost poruch na tomto aute
prevod
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 13 zář 2005, 13:51
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prevod »

decenttuning píše:no ja mam 1.2 mpi a mal som uz dost poruch na tomto aute
mozes konkretizovat , ake poruchy si mal ? ..al. aky rocnik mas ?
decenttuning
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2007, 22:36

Příspěvek od decenttuning »

no ja mam rocnik 2004 no poruchy napriklad odlomene rameno na pake alebo zakodovanie a tak a inac co konkrene znamena jantarova kontrolka taka ako motor vzdy mi to zacne svietit ak prijdem z dlhsej cesty
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Tak vo firme máme Doblo 1,3 mjet-1,9mjet a 1,6benzin autá suprové bezporuchové až na 1,6 tam bola výrobná vada v škrtiacej klapke ktorú vymenili v záruke ! od výmeny má nabehané 590000 a uplne v pohode nepočítam spotrebné veci ako brzdy olej atd. Na to že sa vyrába v Turecku som čakal problematické auto ale nepotvrdilo sa tak sme kúpili dalšie ale diesel :lol: :lol: :lol:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Lubo-KE
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 22 čer 2007, 13:41

Re:

Příspěvek od Lubo-KE »

ja som čítal 59 000-km až tak ma pomalí zadrelo :-) 590 000-km no to už je nejaký ten zábeh :D
Uživatelský avatar
marisko
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2010, 08:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Skusenosti DOBLOM

Příspěvek od marisko »

moje doblo má 300.000 km a teraz bolo na meranie kompresie, tlaky od 30 do 36 bar, bol som príjemne prekvapený. Akurát žerie olej, asi cez guferá ventilov alebo sú stieracie krúžky v koncoch...
Doblo 1.9D
http://www.thermical.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Michael79
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2011, 18:52

Re: Skusenosti DOBLOM

Příspěvek od Michael79 »

Zdarec. Páni mal by som na vás prosbu. Chcem si kúpiť staršie doblo. Konkrétne 1,9 JTD.Tak okolo 100 tis. km.Rok výroby 2004,2005.Popísali by ste mi dake muchy alebo choroby ktoré tieto motory mali,poprípade maju.Dakujem.
orolko
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 20 úno 2009, 13:48

Re: Skusenosti DOBLOM

Příspěvek od orolko »

Michael79:

ahoj, ja mam 1.9JTD 2004 malibu, motor ide ako hodinky, zatial, jedine co sa mi posralo bol alternator, ale to je vraj chyba fiatov, vraj to odchadza, praskol mi obal - kolegovi to iste, okolo 125 tis km samozrejme plus minus ... obaja sme nemali kryti pod motorom, takze mozno malo aj to nejaky vplyv nato. Raz som mal problem v zime nastartovat, tak som dal cistit trysky, a jedna bola nejak poskodena ale to za par eur spravili, inak som mal poruchu uz len prasknuty tesniaci kruzok pod tryskou cize mi odfukovalo ...ale ziadna zavazna chyba, mam na tom nabehanych 155 tis, firemne to iste ale 2003 - asi je chipnute - je to dovoz, tak nevieme naisto ... nemalo s motorom este nic, a ma 200 tis km

akurat teraz ma trapi spojka a kolegovi odisiel na spojke dvojhmoty zotrvacnik co je "prijemna" polozka :)

inak auto celkom super, nemam vacsie problemy s nim, ak neratam olej, dosticky brzdove a tak ...

spotreba uplne uzasna pre mna, ked sa neponahlam spravim mimo mesta aj okolo 4l/100km realne, ak idem tych 110 a viac tak do tej patky sa zmestim ... spotreba uplna balada
Hrobák
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 dub 2014, 22:26

Re: Skusenosti DOBLOM

Příspěvek od Hrobák »

Zdravim Dobláky.
Mám 1,9 jtd 88kw. Má psanou průměrnou spotřebu 5,9l.To auto mám 2,5roku,najeto 58 000tis se spotřebou od 6 do 6,6l.2x Itálie Kalábrie,plně naloženej 10000 km.Při 130 s klima průměr6,5lNa 100km.Jenomže ono to takhle papá furt.Žádnej rozdíl jestli plnej nebo prázdnej.Jezdim normálně.Žádný závody.Spotřeba kolem 4L na dálku?????????? :lol: :lol: :lol: Jseš asi blázen,nebo jezdíš fut z kopce.Uvědom si,že to auto váží 1415kg prázdný a je to vysoká krabice.Tak s takovejma nesmyslama můžeš krmit zvířata v lese.
Tak čus.A příště než něco napíšeš,tak se nejdřív zamysli jestli to neni nějaká blbost.
orolko píše:Michael79:

ahoj, ja mam 1.9JTD 2004 malibu, motor ide ako hodinky, zatial, jedine co sa mi posralo bol alternator, ale to je vraj chyba fiatov, vraj to odchadza, praskol mi obal - kolegovi to iste, okolo 125 tis km samozrejme plus minus ... obaja sme nemali kryti pod motorom, takze mozno malo aj to nejaky vplyv nato. Raz som mal problem v zime nastartovat, tak som dal cistit trysky, a jedna bola nejak poskodena ale to za par eur spravili, inak som mal poruchu uz len prasknuty tesniaci kruzok pod tryskou cize mi odfukovalo ...ale ziadna zavazna chyba, mam na tom nabehanych 155 tis, firemne to iste ale 2003 - asi je chipnute - je to dovoz, tak nevieme naisto ... nemalo s motorom este nic, a ma 200 tis km

akurat teraz ma trapi spojka a kolegovi odisiel na spojke dvojhmoty zotrvacnik co je "prijemna" polozka :)

inak auto celkom super, nemam vacsie problemy s nim, ak neratam olej, dosticky brzdove a tak ...

spotreba uplne uzasna pre mna, ked sa neponahlam spravim mimo mesta aj okolo 4l/100km realne, ak idem tych 110 a viac tak do tej patky sa zmestim ... spotreba uplna balada
Odpovědět

Zpět na „Doblo“