Problem se sklápěním sedačky

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek HGT
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 11 bře 2009, 04:10

Problem se sklápěním sedačky

Příspěvek od Radek HGT »

Ahojte,nevedel by mi niekto povedat princip sklapania sedaciek v sportingu (HGT-cku)?Pri sklopeni sa mi vcera ako keby zasekla a nejde vratit do povodneho stavu,resp.nezostane tak jak ma.Ale vzdy je volna,ako keby som stale drzal tu packu na boku.
Fiat Punto HGT 1.8 16V r.v 12.2001
Viac tu: http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=10189" onclick="window.open(this.href);return false;
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od mad mike »

:lol: mám ten samý problém, sedačku spolujezdce sklopím ale pak už nedrží v původní pozici. nešla mi ani posunovat, tak jsem dole na tom mechanismu posunu přihnul takový zobáček a už posunovat jde. zase ale nedrží vzadu, takže problém bude asi v tom mechanismu . ještě jsem neměl čas to znova spravit
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od PuntoRacer »

no ja mam zas na MK1 problem taky ze mne sedacka spolujazdca nejde sklopit dopredu tak aby umoznila pristup na zadne sedacky...v com moze byt problem prip. kde najdem ten mechanizmus toho ovladania tej packy ??
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od xeromax »

no ked uz to tu rozoberate, ma sa sedacka po odklopeni operadla aj posunut dopredu?? mne sa neposuva ako som ho kupil a ani som nejak nepatral po tom ci sa to ma alebo nema posuvat, tak mam to tak napadlo ked som zbadal tuto temu
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od Anduril »

sama se posunout nema, ale kdyz na ni zatlacis, tak se musi pohnout dopredu a opacne se zase musi vratit na nastavenou pozici, jinak mas neco spatne.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od phaeton_esc »

ten posun má fungovat jenom u sedačky spolujezdce, nebo i u sedačky řidiče? u spolujezdce mi při sklopení jde posunout dopředu, u řidiče nejde. takže nevím jestli je tam něco blbě, nebo ne..
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od Anduril »

U obou samozrejme.
Mne to neslo ani u jedne, byl tam uz opotrebovany mechanismus, reseni je nekde tu na foru.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od phaeton_esc »

super, díky. pohledám a mrknu na to. sice stranou řidiče málokdo nastupuje, ale aspon bude fungovat jak má :)
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od xeromax »

no mne to od kupy nejde ale mrknem na to blizsie, mozno sa to rozchodi
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od PuntoRacer »

PuntoRacer píše:no ja mam zas na MK1 problem taky ze mne sedacka spolujazdca nejde sklopit dopredu tak aby umoznila pristup na zadne sedacky...v com moze byt problem prip. kde najdem ten mechanizmus toho ovladania tej packy ??
takze pricina bola roztrhnute lanko vo vnutri sedacky...po tom ako som sa to snazil samovolne vymenit mi bolo povedane ze sam to nevymenim ze toi musia urobit v servise kedze je potreba celu sedacku odstrojit...tak som ho odniesol do servisu...robota na 1.5 hodky...cena 72 Eur
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od TV-Punto »

...paradna palka :(

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: Problem zo sedackou

Příspěvek od PuntoRacer »

ale thak ked musis thak musis...hovorim..keby to bola vodicova thak kaslem na to ale kedze to bola spolujazdcova thak stale som bol ja ten, kto musel vystupit aby mohla nasadnut posadka dozadu...a toto ma nebavi :D
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
blade2002
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2011, 12:20

Re: Problem se sklápěním sedačky

Příspěvek od blade2002 »

PuntoRacer píše:
PuntoRacer píše:no ja mam zas na MK1 problem taky ze mne sedacka spolujazdca nejde sklopit dopredu tak aby umoznila pristup na zadne sedacky...v com moze byt problem prip. kde najdem ten mechanizmus toho ovladania tej packy ??
takze pricina bola roztrhnute lanko vo vnutri sedacky...po tom ako som sa to snazil samovolne vymenit mi bolo povedane ze sam to nevymenim ze toi musia urobit v servise kedze je potreba celu sedacku odstrojit...tak som ho odniesol do servisu...robota na 1.5 hodky...cena 72 Eur
1. Páčka sklápění je zezadu poblíž stavěcího kolečka sedačky
2. Kdo ti to řekl?? Já jsem si to lanko včera měnil a:
Náklady cca 35 Kč (2 Euro), práce cca 45 min. z toho 20 min. vymýšlení a hledání šroubku na ukončení lanka
blade2002
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2011, 12:20

Re: Problem se sklápěním sedačky

Příspěvek od blade2002 »

POSTUP:
1. Odmontovat boční plasty zad sedačky
2. Poodhrnout potah sedačky. Ten je vzadu tam kde končí záda spojen plastovou lištou (našitou zevnitř potahu) s přední částí, stačí pohybem proti sobě rozpojit, potah povyhrnout nahoru.
3. Demontáž páčky sklápění. Zvednete páčku nahoru je tam 1. šroub, pak strčíte ruku do sedačky a zevnitř zatlačíte na horníč část páčky ta vyjede ven a máte tam 2. šroub a šroubek co drží samotnou páčku všechny odmontujte a páčku i s plastem vyndejte.
4. Odstraňte zbytky lanka s háčky.
5. V cyklo obchodě si kupte brzdové lanko cca 1m s válečkem na konci, bovden a šroubek s dirkou na protáhnutí lanka.
6. Lanko nahoře provlečte dírou v páčce tam kde byl háček původního lanka a protáhněte dolů. Nasaďte bovden a zakraťta dle potřeby, na lanku nechte vůli. Protáhněte dírou ve spodní páčce a navlečte šroubek a matkou dotáhněte.
7. Pohrajte si s umístěním šroubku (délkou lanka) aby šlo sedadlo dobře sklápět. Po dotale áhnutí lanko zastřihněte ale nechte si cca 10 cm za šroubkem (kdyby se povolil ať to nemusíte dělat celé znovu)
8. Vraťte vše na původní pozice A JE TO! :-)
Fión
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2015, 16:25

Re: Problem se sklápěním sedačky

Příspěvek od Fión »

Dobrý,mám Bravo 1 3dveř.Včera si kámos sklopil opěradlo na spolujezdcovi uplně dozadu,ale už nejde vrátit do původní polohy.Kousek to de,ale dál už nejde kolečkem točit a sedačka je moc na ležato.Nevíte někdo co s tím?
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“