Jakou hlavu řadicí páky?

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
muhahaczek
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 črc 2011, 14:41

Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od muhahaczek »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jakou koupit hlavu řadící páky, tak ,aby pasovala a nebila se stím kroužkem pro zpátečku.
Punto MK2, bohužel, často se stává, že mi zůstane v ruce, tak mohli by jste mi doporučit nějakou, která tam bude fest držet? Dík
Reklama
 

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od Smrťák »

Já ji přilepil :mrgreen: Také mi zůstávala v ruce. Vypadlo tam nějaké kovové (plastové) pero a jelikož nejsem první majitel,tak ani nevím jak vypadalo.(už tam nebylo)
Sbohem. :-)
muhahaczek
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 črc 2011, 14:41

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od muhahaczek »

čím si to tam přilepil , smím li se zeptat??? Já už tu hlavu mám totiž vychozenou, nejenom že je uvolněná směrem nahoru, ale taky tak 4mm do strany, tuším do levé...
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od phaeton_esc »

silikon by mohl na to lepení fungovat docela dobře
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od Unnamed »

Chtěl jsem se zeptat, jaká je šířka tyče u MK1? Šla by tam hodit tahle: http://www.auto-doplnky.com/univerzalni ... 01427.html? :)
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od zokot »

odhadem šla.
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od Unnamed »

Jinak kdyby ji nekdo chtel, tak sedla jako prdel na hrnec, akorat se samozrejme musela fiknout ta radici tyc (je moc vysoka). A drzi perfektne i bez lepeni. A vypada super. :D
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Dodo67
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2013, 09:52

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od Dodo67 »

Ahoj, chcel by som sa opýtať akú kúpiť hlavicu riadiacej páky na môj fiatík Punto MKII,je tam ten krúžok pre spiatočku.V jednej mototechne som to zháňal priamo na punto a predavač mi povedal ,že mi to môže objednať, ale stojí 60€.Nemusí byť zrovna zo zlata a posiatá diamantami, :D nie je nejaká lacnejšia náhrada?
badaxe
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp 2016, 12:52

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od badaxe »

No já s tou koulí měl taky problém. Nějak dost pochybuju že je tam nějaké zajištění, podle mne je jen naražená. Když jsem auto asi pře 110000 km přivezl z germánie, tak mi taky po pár měsících zůstala ta koule v ruce a navíc mi na křižovatce vyskočilo to péro co vrací kroužek zpátečky :-) Když jsem to prohlížel, tak praskl ten plast co je kolem tyče řazení. Povedlo se mi sehnat v podstatě zadarmo jinou (starší) a pokud jsem to mohl posoudit, tak je ta páka jen opatřená "tisícihranem" a na něj je koule s trochu měkčím plastem prostě naražená. Před asi půl rokem se koule asi vymačkala, protože když jsem za ni zatáhl zůstala mi v ruce, byl jsem zrovna na cestách, tak jsem zvolil řešení nikterak složité a sofistikované :-) prostě jsem vzal kousek papíru, ten jsem položil na tyčku a kouli tam narazil, tím se vymačkaný prostor asi zaplnil azatím to drží už ten půlrok :-)
Taky jsem sháněl že bych to nahradil, ale většinou je u hlavice napsáno že to není pro vozy s pojistným kroužkem. Ale pro odvážné (nebo kamokadze?) jsem narazil i na info, že pojistka jde vyhodit, protože je to vlastně jen trubka s rozšířením a pak jde řadit reverz pez pojistky a hlavice tedy může bý jakákoli. Jestli to jde nevím, asi ano, nezkoušel jsem to.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od Vitaml »

Jen k tomu silikonu, ten bych určitě nepoužil, ale epoxy a i vteřiňák by byl lepší.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
badaxe
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp 2016, 12:52

Re: Jakou hlavu řadicí páky?

Příspěvek od badaxe »

Nevím, já bych rozhodně nevolil epoxy nebo vteřiňák. Důvod je prostý, pokud se něco podělá a bude nutné tu kouli sundat, tak s epoxydem nebo vteřiňákem to nejspíš nepůjde, takže to skončí buď rozbitou koulí, nebo poškozenou pákou.
Já zatím jezdím "s papírem" a pohoda. Asi bych pokud bych nebyl líný, volil kydnout tam kousek plastu z tavící pistole a rychle narazit, to by mělo jednak držet a jednak i jít sundat. A kdybych chtěl být extra akční, možná bych i z vnější strany toho krčku zkusil dát něco kovového (pásku drát) aby to nemělo šanci prasknout (Mně ta první koule praskla asi proto, že se povysunula a držela jen na konci, ale nezkoumal jsem to, mechanik mi ji vyměnil v podstatě zadara)
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“