Punto osvětlení panelu

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Jakub Brno
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 lis 2015, 09:12

Punto osvětlení panelu

Příspěvek od Jakub Brno »

Zdarec kluci, potřebuju pomoct. Koupil jsem Putno II 2000 r.v. A nesvítí mi panel komplet, klima, ventilátor, mlhovky apod. Prosím pošlete mi někdo návod na výměnu osvětlení!!! jakub.dedacek@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: Punto osvětlení panelu

Příspěvek od twistedTSD »

Návody na výměnu podsvětlení ventilace zde ve fóru jsou, viz třeba https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=70&t=15144. Musí se odšroubovat čtyři šrouby (pod popelníkem a dole po stranách), vytáhnout panel dopředu(drží nahoře na zobáčcích) a uvidíš 4 žárovčičky + jedna v zapalovači, které se musí vytáhnout. Jen se mi nepovedlo panel odklopit úplně, a tak jsem měl příšerný přístup k těm uprostřed. Cpal jsem je tam kleštičkami, pinzetou nebo něčím takovým. Krajní žárovky je nejlepší i s konektory vytáhnout otvory po stranách a jednu najdeš v zapalovači...Když výměnu zvládlo i takové poleno jako já, pro zručného člověka to bude hračka. :)

A jsi si jistý, že ti nesvítí ani mlhovky? Ty jsou (s ovládáním oken apod.) osvětleny zvlášť a snad dokonce LEDkami. Nevím, jak se k nim dostat.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Punto osvětlení panelu

Příspěvek od ixoxi »

Uz je tomu davno, co som to musel robit, ale presne ako je hore uvedene, akurat si neviem spomenut, ci netreba dat dole aj minimalne jeden otocny ovladac. Preto Ti odporucam dat si ich vsetky pred demontazou napriklad do lavej krajnej polohy. Potom to naspat tak zlozis a malo by to sediet. Inak ked odpojis konektor zapalovaca, das prec panel, tak budes mat super pristup, v opacnom pripade praca pre gynekologa cez skaru. Ziarovky si kup aj rezervne-obcas sa im nechce von a lubia sa rozpucit. A sroby-jeden par krizovy a druhy par torx alebi imbus...toto som nepochopil. :)
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: Punto osvětlení panelu

Příspěvek od twistedTSD »

Ovladače jsem pryč nedával, ale přístup by se tím určitě zlepšil. Hlavně kvůli ovládání recirkulace nešel úplně oddělat ten panel. Šrouby jsem měl všechny imbusové.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Punto osvětlení panelu

Příspěvek od ixoxi »

Ja mam MK2B. Zeby si mal A a kvoli tomu ten rozdiel? V podstate je to jedno, hlavne ze mame porobene. ;)
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: Punto osvětlení panelu

Příspěvek od twistedTSD »

Jasně, dodnes se kochám, jak mi to krásně svítí. :) Mimochodem, v těch starších tématech někdo psal, ať ty žárovky měníme všechny, že mu jedna praskla asi po týdnu a rozebíral to znovu. No, mně se nechtělo měnit něco, co funguje, jednu jsem tam nechal a samozřejmě jsem dopadl úplně stejně. :lol:
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“