TIP - úprava interieru a podsvícení budíků

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Příspěvek od phaeton_esc »

ad polský návod na změnu podsvícení...google translate jste zkoušeli? dá se to pak docela i přečíst

http://translate.google.com/translate?u ... l=pl&tl=cs
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Jo podle toho sem to dělal
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Barna Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 říj 2008, 20:23
Bydliště: Spišská Nová Ves

podsvietenie

Příspěvek od Barna Ladislav »

skúšal som urobiť podsvietenie na modro použil som smd led KA3528,ale slabo svietili dôvod majú zápalné napetie 4.7V trošku som laboroval a použil som klasické led priemer 3 a výsledok je celkom slušný keď budem vedieť hodím foto mám punto mkII 1.2 8V
Omluvam sa ale skvôr som nevedel dať foto nešlo to
Přílohy
DSC01501.jpg
DSC01501.jpg (60.95 KiB) Zobrazeno 6363 x
Naposledy upravil(a) Barna Ladislav dne 12 úno 2009, 20:20, celkem upraveno 2 x.
laco
paulp
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2008, 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie

Příspěvek od paulp »

Barna Ladislav píše:skúšal som urobiť podsvietenie na modro použil som smd led KA3528,ale slabo svietili dôvod majú zápalné napetie 4.7V trošku som laboroval a použil som klasické led priemer 3 a výsledok je celkom slušný keď budem vedieť hodím foto mám punto mkII 1.2 8V
Hod sem prosím to foto.
paulp
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2008, 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulp »

Kakin píše:2 Fandak:Takze v pristrojovce jsem jenom preletoval SMDza modre(stejne jako v tom panelu na okna) a kde jsou rucicky jsem dal cervenou +pro lepsi cervenou jsem ty rucicky zespoda nalakoval na cerveno (origo jsou oranzove)
Pro osvetleni ovladcu jsem pouzil misto zarovek uz pripraveny ledky s patici T5 ,ktere uz maji vsobe odpor (daji se bezne koupit , do palubek) origo tam jsou 4ks zarovek ...ja tam dal 9ks ( pro rovnomernejsi osvetleni ) +1Ks dole do prepinani venkovni vnitrni okruh....vyvrtal jsem otvory ,pridal ledky , propojil s puvodnim osvetlenim ....
Mas pravdu ,ze tam je oranzova folie....nevedel jsem co stim ,protoze modra to nepodsviti .....nakonec jsem vzal redidlo a opatrne jsem to sundal ( byl jsem pekne posranej, ze se to vsechno rozpusti,nebo ze to pujde dolu vsechno ) ,nastesti ta cerna drzi,takze to je krasne pruhledny .....jediny co jsem nechal bylo topeni ( modrej a cervenej pruh)
Modra modrou prosviti dobre ,ale modra cervenou skoro vubec.....takze nastal dalsi problem.... :roll:
Nakonec jsem na ten kryci bilej plast (co je na druhe starne pro lepsi rozmelneni svetla) nalepil cervene SMD ledky nejdriv 5ks ale byly tam moc veky mezery mezi cervenou a ja to chtel rovnomerny potom 10Ks ale porad to nebylo ono ,takze tam ted je 20Ks (jedna vedle druhe ) a je to super....do zapalovace jsem dal jednu vetsi cervenou LEDku a zepredu jsem ten oranzovej plast nalakoval na cerveno (cervenym pruhlednym lakem na svetla).....
No jeste v tech kruhovych ovladacich jsou oranzove svetelne vodice ( pro zobrazeni stavu nastaveni )ktere jsem udelal presne podle nich z cireho plexiskla, krome toho jednoho dole (vnitrni ,venkovni okruh) tam jsem dal ledku ...
Treba Ti to pomuze... :wink:

Jinak ta pristrojovka vypada takhle.....ale to je jedina fotka kterou jsem udelal....nejak na to nebyl cas

Obrázek
Zdarec pánové.
Jak je možné ze jsem tam napajel taky diody SMD modré a svítilo mě to málo. Musí se udělat ještě něco jiného ?
Pipo_svk
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2007, 17:45
Bydliště: Veľký Krtíš SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipo_svk »

No záleží na parametroch led diód.. Môže byť, že sú na väčšie napätie alebo majú nízku svietivosť.
Stanly001
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2008, 21:16
Bydliště: Křenovice (KM,ZL)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly001 »

Vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel pro mě nějak moc použitelné budíky s hodinama, podle kterých by se to dalo předělat, tak jsem to nafotil i s měřítkem ;) třeba se to někomu bude hodit...

Obrázek
Obrázek

.
Obrázek
Obrázek

.
Obrázek
Obrázek
Ligogo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 13 kvě 2008, 15:56
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ligogo »

S vymenou podsvietenia nie je az taky problem.... Menil som na MK2a

paulp - treba prehodit este odpory (tiez SMD). Problem je ten, ze modre LEDky potrebuju viacej voltov.

Nakoniec po viacerich exterimentoch som tam dal vysoko svietive led 6000ky modre 5mm (presne pasuju do otvorov) a obycajne odpory, 100ohmov (odpory pri otackach a tachometry). Najvacsi problem je pri podsvieteni display-a. Tam to treba spravit seriovo-paralerne prepojenie.

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Punto 1,2 8v
paulp
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2008, 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulp »

Tak už jsem taky v přístrojovce jenom preletoval SMD za modré KA3528 a svítí to super.
Obrázek

Když už jsem to měl rozdělané tak jsem přidělal i rámečky okolo budíků. Vypadá to hnedka lépe.

Obrázek
dj-jr
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 15 lis 2008, 12:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj-jr »

paulp píše:Obrázek

take chcem aj ja :) pekne to je prepekne... len sa bojim ist pajkovackou na ten plosak :)
Fiat Punto ll 1,9JTD 59KW / 80HP
http://www.italycarsclub.sk
paulp
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2008, 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulp »

dj-jr píše:
paulp píše:Obrázek

take chcem aj ja :) pekne to je prepekne... len sa bojim ist pajkovackou na ten plosak :)
Nemusíš mít z toho strach. Dá se to udělat bez problémů. Jenom jdou špatně vyndat ručičky. Musí se pořádně zabrat. Před tím si ale označ kam ručička ukazuje. Výměna (přepájení ) diod není problém toho se bát nemusíš. Já měl spíše problém ty diody sehnat.
dj-jr
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 15 lis 2008, 12:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj-jr »

paulp píše: Nemusíš mít z toho strach. Dá se to udělat bez problémů. Jenom jdou špatně vyndat ručičky. Musí se pořádně zabrat. Před tím si ale označ kam ručička ukazuje. Výměna (přepájení ) diod není problém toho se bát nemusíš. Já měl spíše problém ty diody sehnat.
no, uvidim, ci sa mi to podari zohnat... myslim, ze by to nemal byt problem :) viac sa bojim toho rozoberania :D aj ked, uz som to mal raz vyhodene von, no uvidim :) potom to nafotim (aj ked, vysledok bude asi rovnaky ako na tych tvojich fotkach :p )
Fiat Punto ll 1,9JTD 59KW / 80HP
http://www.italycarsclub.sk
Machule
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2008, 08:04

palubovka

Příspěvek od Machule »

zdravim mam problem nevite jestli jsou diody s patici nemuzu to sehnat chtec jsem hodit na modro rucicky ale nevim jak diky
paulp
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2008, 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: palubovka

Příspěvek od paulp »

Machule píše:zdravim mam problem nevite jestli jsou diody s patici nemuzu to sehnat chtec jsem hodit na modro rucicky ale nevim jak diky
Tady koupíš :http://www.ezk.cz/led_smd.htm
Stanly001
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2008, 21:16
Bydliště: Křenovice (KM,ZL)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly001 »

Zdravím všechny Punťáky a hlavně příznivce MKI... ;) Konečně jsem dodělal to, o čem sem "snil" :D:D:D už mě nebavilo se koukat na zelené budíku u MKI, takže jsem si řekl a dost :)... první možnost byla pořídit si Indiglo, ale Indiglo na MKI se mi osobně moc nelíbí a jako student bych si je ani nemohl dovilit, takže jsem si udělal vlastní :) Interiér mám červeno modrý, takže budíky byly jasný... hodím sem jednu foto, která je spojená ze 3 a kdyžtak se mrkněte na odkaz ;) A pokud se vám budou líbit, tak mi je můžete i pochválit nebo naopak zkritizovat ;)

Obrázek

http://stanly001.rajce.idnes.cz/Budiky_Punta.../#album
Punto_S55 MKI r.v.96/Shell V-Power
http://stanly001.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“