Světla

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Světla

Příspěvek od Sedli »

Tak teď jsem přijel domů a jsem celkem naštvaný (slabé slovo). Celou cestu jsem viděl úplný ho*no. :evil: Vím, je mokrá silnice, takže i když auto svítí dobře, na mokré silnici je to horší. Ale toto je fakt na prd. I na suché silnici to není žádná "extraliga", ale toto mě už fakt štve. Mám tam klasická jednožárovková světla H4. Co byste mi doporučili? Vyměnit nějaké lepší žárovky (tomu moc nevěřím, že pomůže), nebo koupit nová světla? Ale aby to pomohlo. Nevím, jak svítí ostatní Punťové. Jak to svítí vám? Jestli to má vůbec cenu řešit, nebo je to konstrukční vada.
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Světla

Příspěvek od CrazyApe »

Kup osram nigtbreaker plus. Mne pomohly hodně.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Světla

Příspěvek od twolive »

a nejsou jen špatně seštělovaná mamino punto to svítilo moc do země par metru před auto a je jasný že to bilo na prd ale zvedly se a v poho zas moc špatně by svítit neměli .. žárovky taky můžeš zkusit vyměnit činy nebo philips budou určitě rozdil
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Světla

Příspěvek od Sedli »

Seštelované jsou úplně přesně. Na to si potrpím. Celou dobu jsem stál nad seřizovačem a koukal na paprsek. A je vidět, že to svítí správným směrem, správně daleko, ale prostě málo. Žalostně málo. Mám pocit, jakoby tam vpředu svítily lucerničky :lol: :lol: Ale když se na to podívám zepředu, tak se to jeví, jako dobré.
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od peta.smolik »

Sem si všiml že máš el. nastavitelnou výšku světel... Nastav kolečko na 0 to by měly svítit nejvýš a pak jsou ještě na obou světlech z vrchu imbusy kterýma to doseřídíš
Jinak existujou i světla H1+H1 ale tím si moc nepomůžeš teda respektive vůbec si nepomůžeš a proto kup lepší H4 a já taky nevím jaký... Sám mám Bosch Xenon Blue ale po čtyřech letech jsou taky horší a přemýšlím jaký jiný koupit, páč ty co mám už se nedělaj a Bosch +90 jsou hodně drahý, takže asi půjdu do Osram Night Breaker + ale jak jsou na tom s výdrží to nevím
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Světla

Příspěvek od Sedli »

Klucí, nejsem "lama", světla jsou na nule a skvěle seřízená. Ale svítí to jak "opilé duše" ;-)
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Světla

Příspěvek od liborko »

Buď rád že máš H4,parabola má větší odraznou plochu než dělené světla H1+H1. Já mám H1+H1 a taky to prd svítí,sice jsem koupil v autokelly H1 žárovky jakési super white a svítí to o něco lépe než s obyč.žárovkami,ale furt je to slabý. Zkus dát žárovky H4 Osram cool blue,měl jsem je na Uně a svítily parádně
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Světla

Příspěvek od Sedli »

O.k., zítra jdu koupit žárovky... Díky za rady. Ale bědá vám... :lol: :lol: :lol:
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Světla

Příspěvek od Sedli »

Takže jsem dneska koupil Osram Night Breaker Plus za Kč 532,--. A výsledek? Je to daleko lepší, už se s tím dá i jezdit. Takže spokojenost a můžu vřele doporučit. Ještě uvidím, jak to bude s tou výdrží. Ale každopádně díky na radu.
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od peta.smolik »

Já sem dnes byl sondovat co maj kde a za kolik a u Kopečnýho maj Osram Night Breaker plus za 402kč ale prodavač na ně nadával a že prej si je tam minulej měsíc někdo koupil a za tejden mu praskly a reklamace neuznaná a tak mně napadlo že pokud si je koupím tak jedině tady: http://www.alza.cz/osram-night-breaker- ... 195546.htm" onclick="window.open(this.href);return false; páč záruka na vrácení 14dní plus jak píšou 6 měsíců životnost no nevím každopádně jeden z prodejců mi dnes tvrdil že záruka na žárovky není...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Světla

Příspěvek od Sedli »

No, uvidím. Je možné že mluvil o těch samých, ale o H7 - ty praskaj docela často - vím o čem mluvím :lol: Tak za zkoušku "nic" nedám. Uvidím. Ale první pocit je, že to svítí parádně. Takže budu informovat... P.S.: A Kopečnej si stěžuje na kde co :lol: :lol: Ale ta cena je dobrá...
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od peta.smolik »

Jak víš sem byl u Kopečnýho??? :lol: :lol: :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Světla

Příspěvek od Sedli »

No, žes byl u něj píšeš v předchozím příspěvku :wink: :lol: Já tam nechodím rád. Vždycky když tam příjdu, tak je otrávenej, pořád něco brblá, že je něco krám atd... :lol: :lol: Takže mě to nepřekvapilo :lol: Ale na tu výdrž jsem zvědavej - třeba bude mít pravdu :wink:
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Světla

Příspěvek od CrazyApe »

Mne ty obrany vydržely 15000km a pak sem rozbil světla :D takže myslím ze vydrží i dyl:P

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od peta.smolik »

Takže sem si ty žárovky na konec koupil a to tyhle: http://eshop.cruservis.cz/detail.php?zbozi=2532003" onclick="window.open(this.href);return false; ale asi sem se docela pomátl bo stály 890kč a i po slevě od Bosche -20% vyšly na úděsných 690kč
Ještě než jsem je vyměnil zajel sem v noci na polňačku a seřídil pořádně světla a po výměně jsem už zas tak moc nadšenej nebyl bo stávající 4 roky staré Bosch xenon blue svítily jen o chlup hůř než nové +90 za šílenou cenu a tak sem je šel vrátit, bohužel se mi nepodařilo vymámit zpět peníze a tak sem si ještě 120kč doplatil a mám rozvodovou sadu Bosch
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“