Nelze vypnout stěrače

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
pepe89
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2014, 06:43

Nelze vypnout stěrače

Příspěvek od pepe89 »

Zdravím,
zkoušel jsem projít celé téma stěračů, ale nic jsem nenašel. jde mi o to, že při zapnutí stěračů do cyklu nelze stěrače vypnout. Prostě to pořád jede do té doby než vypnu motor. Nevíte čím by to mohlo být ? Poslední dobou mi to občas v autě tak lehce píská docela vysokou frekvencí, ale ne nahlas tak jsem si řekl jestli nemám třeba něco někde spáleného. Nebo to může být od převodovky, se kterou mám teď problémy (nelze mi za studena zařadit rychlosti, jako by tam byla pevná překážka v řazení a další věc je, že mi teče olej někde od pedálů-mám kobereček nacuclý olejem). Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Nelze vypnout stěrače

Příspěvek od Cinkque »

Ahoj .Neviem čo znamená zapnúť do cyklu. Ale keď myslíš že zapneš páčkou stierače potom ich vypneš a oni idu ďalej .Môže byť chyba v relé čo zapína stierače alebo v motorčeku stieračov.
Motorček tu máš popísaný v inej téme ,sú tam pliešky vazelína atd. Vlastne tie pliešky sa starajú o to že keď vypneš páčku tak sa stierače hneď nezastavia ale dôjdu do konečnej polohy napríklad dole pod okno . Keď sa zlepia tak funguje stierač ďalej .
Keď je zle relé alebo nejaký skrat v elektrike tak síce páčku vypneš ale stierač ďalej dostáva šťavu tak sa nevypne
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Nelze vypnout stěrače

Příspěvek od twolive »

bylo by dobre napsat co je to za punto ale předpokladam že MK2 a ten olej nacucanej v koberečku bude asi brzdova kapalina která ti vytíka z hydrauliky na spojku a tudiž ti de blbě řadit ;-)
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
pepe89
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2014, 06:43

Re: Nelze vypnout stěrače

Příspěvek od pepe89 »

Jo mám MK2 rv. 2000. Díval jsem se na stav brzdové kapaliny a hladinka je v pořádku. Nemohla by tam zatékat jiná kapalina třeba z převodovky nebo motoru ? Vím že tato diskuze sem napatří, ale přistřelil jsem to k těm problémům se stěračem a a tím pískáním což jsem myslel, že může být od převodovky nebo nějaké zkrat na elektrice.
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“