HELP - rozpadajici se sterace

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

HELP - rozpadajici se sterace

Příspěvek od xmd »

Ahojte, mam problem, tahlo od spolujezdcovyho sterace se mi rozpojuje v kloubu, kdyz to secvaknu zpet, tak to moc dlouho nevydrzi a zase se to rozpoji, nevite nekdo jak to opravit? nesetkal jste se s tim nekdo? chtel jsem koupit jen nove tahlo, ale prodava se to pouze jako celek, tj. sterace+motor+tahla :-( a neco to stoji.
Reklama
 

rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rozmetal »

nejsem si přesně jistej jak to vypadá u našich puntíků, ale podobný problém jsem u Peugeotu kdysi vyřešil rozboucháním čepu tak, aby se už nerozpojil. něco ve stylu rozmlácenýho nýtu ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje :)
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: rozpadajici se sterace

Příspěvek od majco »

xmd píše:Ahojte, mam problem, tahlo od spolujezdcovyho sterace se mi rozpojuje v kloubu, kdyz to secvaknu zpet, tak to moc dlouho nevydrzi a zase se to rozpoji, nevite nekdo jak to opravit? nesetkal jste se s tim nekdo? chtel jsem koupit jen nove tahlo, ale prodava se to pouze jako celek, tj. sterace+motor+tahla :-( a neco to stoji.
Predpokladám že máš Punto MK2 teda 99- a tam sa to dá len komplet s motorčekom inak nie a je pravda že opraviť sa to nedá! Máme vo firme Punto Mk2 a nič nepomohlo len výena! Skús www.pop-art.cz a číslo MM TGE511A--je to magneti marelli origoš! a máš to ok! len to treba zaplatiť! :? :?
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
vilem
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 28 úno 2007, 09:10
Bydliště: Partyzánů 351, Pardubice

Příspěvek od vilem »

Tak to je velmi nepříjemné, bez stěrače se snad nedá jezdit. U mne vypadl konec na straně řidiče. Do této chvíle mi pomohlo něco jako ve stylu předchozího příspěvku: Na konci táhla je silonová vložka zapadající do kulového kloubu. Vložku jsem opatrně po obvodu několikrát stiskl sika kleštěmi. Pozor, vložka nesmí prasknout. Abych se k tomu kleštěmi dostal bez demontáže, bylo nutno za chodu stěrače odpojit baterii, a to v okamžiku kdy raménka stěračů jsou právě kolmo. Při zacvaknutí táhla do kulového kloubu musí být znatelný odpor. Zatím to asi dva měsíce běžného používání stěračů drží. Celková výměna by byla asi nákladná.
marmor
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 28 srp 2006, 11:10
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marmor »

Na mojom aute sa círka pred rokom vyblbli vandali a povylamovali stierače. Komplet výmena aj s roborou 9 litrov. :)
Keď nevieš čo s peniazmi kúp si auto :roll: :arrow: :D :D
Punto II 1.2 8V 44kW ELX 2001
xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

Příspěvek od xmd »

to kaufik: dekuji za nabidku, ale jedna se o mk2

mozna jsem vymyslel zpusob jak to opravit, pokud se zadari, dam sem foto, pro pripadne dalsi zajemce se stejnym problemem. Jinak novy komplet motor+tahla+sterace stoji asi 3100,-
vilem
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 28 úno 2007, 09:10
Bydliště: Partyzánů 351, Pardubice

Příspěvek od vilem »

To xmd: Tak nás už nenapínej a jestli už víš jak ty vypadávající stěrače u Mk2 opravit, tak sem s tím nápadem.
xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

Příspěvek od xmd »

to vilem: jeste jsem se k tomu nedostal, nejdriv musim vyresit seminarky do skoly a pak se na to vrhnu, snad uz pristi vikend.
Punto 1.2 8V ELX 2001
xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

Příspěvek od xmd »

Tak uz sem to konecne opravil a funguje to, jelikoz to je z celkem mekeho matrose, tak se to zanejtovalo do podlozek a co hlavni musi se mazat.

Obrázek

Obrázek
Punto 1.2 8V ELX 2001
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

Nemohl by sem někdo hodit foto jak to opravit řešim stejnej problém punto MK2 vypadává to u spolujezce a začíná to drnčet i u řidiče .

díky
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Dejte banány za 200,-kč kus aje to perfekt.
Desing jak hovado je to ůplně něco jiného.
Naposledy upravil(a) FANDAK dne 22 říj 2007, 18:36, celkem upraveno 1 x.
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Fandak oni skor myslia asi ramena stieracov :)

Ale inak bananove su fajn, hlavne vyzorovo :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Jo tak to pardona :oops:
Ale jinak zas jak sem psal potom tam dejte BANÁNY at je supr DESING a dílo dokonáno na 1. :D
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
vilem
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 28 úno 2007, 09:10
Bydliště: Partyzánů 351, Pardubice

Příspěvek od vilem »

Vypadávající táhla stěračů u Punta 2 jsem jednoduše opravil bez demontáže dle zdejšího příspěvku z 6. března 2006 (pouhé stisknutí silonového pouzdra po obvodu ). Silon se trochu "nahemuje" ke středu a kulový čep už pak drží. Pro opravu je třeba stěrače zastavit v poloze kdy je kloub přístupný. Už 1,5 roku to chodí bez problému.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Uz ked sme pri tych stieracoch... poskakuju mi ramienka semtam.. proste nechodi stierac pekne, ale skace.. da sa to nejak vyriesit? Dik.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“