HELP - rozpadajici se sterace

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

to mi dela taky, zvlast kdyz neni moc mokre sklo a sterac dojizdi do spodni polohy.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Reklama
 

marty3d
Znalec
Příspěvky: 647
Registrován: 30 dub 2007, 10:44
Bydliště: Tři Dvory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty3d »

Anduril píše:to mi dela taky, zvlast kdyz neni moc mokre sklo a sterac dojizdi do spodni polohy.
mě taky, to bude asi tvrdou gumičkou, ne?
jsem nejvic pratelskej clovek na svete a hafo mocinky mega moc se seznamim s nakejma coool lidickama, tak mi klidne pisnete papky
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... jestli vam pri tom jde takovy cvakani z palubky tak mrknete sem ....

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... ht=sterace
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Mno tak ja jsem pred 2 tydny koupil nove sterace, tak to snad ne:) Ale cetl jsem, ze to je necim v mechanizmu steracu..
EDIT: a fakt mi to cvaka..

2onc: super, dik za navod, doma na to mrknu, jestli s tim pujde neco udelat
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

díky za info o víkendu na to du . :o

jinak tim drnčenim a poskakovánim mi to taky začínalo pak to vypadlo .... :!: :?: :!:
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No mne to necvaka.. len proste skacu stierace.. bud pri polosuchom skle, alebo vo vysokych rychlostiach :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Tak som dalsi. Prestal mi vcera fungovat stierac u spolujazdca. Vypadnute ramienko z toho capu. Najskor som si myslel ze vypadla nejaka zapadka, ale bohuzial ako vidim fiataci to sprosto vymysleli a to ze si mam kupit komplet stierace aj s motorom, tak to je pekna hovadina. Uz by sa konecne mohli zbadat. To mam kvoli zodratemu plastovemu kruzku kupovat komplet vsetko za 4 litre?

Uvidim ci sa mi to podari opravit tak ako sa tu pise.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

Příspěvek od xmd »

já jsem to vyřešil pomocí podložek, viz výše a naprostá spokojenost. Měl jsem to i nafocene, ale ty fotky už bohužel nemam. Kupovat komplet nové táhla s motorkem je blbost. Takto to opravit jde a pochybuju, že se to ještě někdy rozpadne. Ale třeba někdo příjdete i na jiný způsob jak to opravit.
Punto 1.2 8V ELX 2001
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

No, tak sme to s fotrikom dnes rozobrali, vytiahli komplet stierace von a riesili to tak, ze sme prevrtali koniec toho capu, vypodlozili to z oboch stran podlozkou a zaistili zavlackou. Prikladam foto. Inak potom som premazal vsetky ostatne (dva) capy a pri tom ako sme premazali ten na druhom stieraci, ten zacal vyskakovat (asi sa mu slo uz lahsie), tak sme upravili tak isto aj ten. Pochybujem ze toto by sa este pokazilo, to uz by malo vydrzat.

Len neviem co ten stredovy, na ktorom su obe ramena, tak ten zatial drzi, ale co spravi neskor, neviem. Pripadne ten sa bude dat riesit tak ze sa do neho od spodu navrta zavit, da sa podlozka a dotiahne srobom.

Obrázek
Obrázek

Keby predavali obe nove ramienka s tymi plastovymi puzdierkami, tak by sa to krasne dalo vymenit a nie cele aj s motorom. Ten golovy capik, ten tak opotrebovany nebude, skor podda ten plast a potom to vypadava.

Asi som to riesil podobne alebo rovnako ako xmd, ale tie jeho fotky tu nie su, tak neviem.

xmd: takto nejako si to robil aj ty?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

ygzo dik za nazornu ukazku, ja to asi len pozriem v akom je to stave... a ak sa to v tom case rozpadne, tak to upravim podobnym sposobom.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

já to vyřešil jak se psalo stáhnul jsem sikovkama to ramínko co je v něm to paslový pouzdírko a namáčkl zpět šlo to namáčknout jen kleštěma takže počítám že by to mělo chvilku vydržet . + namazany všechny klouby stěračů vazelínou :)
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

Příspěvek od xmd »

to ygzo: jj udelal si to v podstate podobne, akorat, ze my jsme ty podlozky nanejtovaly, ale princip je stejny a jak rikam, pochybuju, ze to jeste nekdy spadne :-)
Punto 1.2 8V ELX 2001
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Tak priatelia, pripájam sa do klubu, dnes o 5:30 mi to prdlo v tomto krásnom počasí na ceste z NR do TT... Pofotím, opravím... Jo?
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Podľa návodu. Rozobrať, prevŕtať, dať podložku, navliecť závlačku, vyčistiť kontakty na motorku, premazať mazivom (Kovový šnek na plastové ozubenie), vyskúšať, zložiť a jedeš.

Fotky sú už tu, tak sa nebudem strapňovať... ;-)
Uživatelský avatar
palec
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 22 dub 2008, 06:59
Bydliště: MY, NM

Re: HELP - rozpadajici se sterace

Příspěvek od palec »

mne sa stalo to iste na dialnici.trosku ma to soklo ale prezil som.a oprava??nic som zatial nerozoberal iba som pod vypadavajucu cast dal taku utahovaciu pasku co sa pouziva v elektrikarstve.ked bude cas lepsi vonku tak to asi cele rozoberiem a premazem aspon
Čierny Punťo 1,2 16V 2000
http://palex.rajce.idnes.cz/puntak/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“