HELP - Nelze zamknout víčko nádrže

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Radus
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 17 úno 2006, 11:10
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radus »

No mě to taky nejde zamktnout, ale uz to neresim delsi dobu, zatim jsem nove vicko nekoupil, doufam jen, ze mi tam nejakech ichtyl neco nehodi :roll:
Reklama
 

TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

Je v hrdle nadrze sitko? neviete?

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milsn »

Tak koukám, že bych je mohl opravovat na kšeft,ale asi by mi z toho šlehlo. :D
LOjzin1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 črc 2007, 18:49
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LOjzin1 »

Milsn píše:Měl jsem stejnej problém a jde to opravit. Musí se to celý rozebrat a vypilovat novou západku, udělal jem ji kovovou místo zničený plastový. Je to piplačka, ale chodí to bezvadně. Zámek ze dveří tam nejde a nakonec problém néní v zámku,ale v mechanice zátky.
Cauky,
mám teď pár dní Punto 1,7TD ELX a samozřejmě problém se zamykáním víčka nádrže. Rozebral jsem je a je zlomený ten palec co se přes něj otvírá. No je ze silonu a ta pružina je dost silná. Nevím ale jak vymontovat zámek z toho středního dílu........ poradíte?
Jinak foto na http://www.lojzin.euweb.cz/Vicko.jpg
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

LOjzin1 píše:
Milsn píše:Měl jsem stejnej problém a jde to opravit. Musí se to celý rozebrat a vypilovat novou západku, udělal jem ji kovovou místo zničený plastový. Je to piplačka, ale chodí to bezvadně. Zámek ze dveří tam nejde a nakonec problém néní v zámku,ale v mechanice zátky.
Cauky,
mám teď pár dní Punto 1,7TD ELX a samozřejmě problém se zamykáním víčka nádrže. Rozebral jsem je a je zlomený ten palec co se přes něj otvírá. No je ze silonu a ta pružina je dost silná. Nevím ale jak vymontovat zámek z toho středního dílu........ poradíte?
Jinak foto na http://www.lojzin.euweb.cz/Vicko.jpg

Z boku je v tom zámku nějaká závlačka. Už si to moc nepamatuju, ale tak nějak to bylo. Prostě, pořádně to prohlídni a přijdeš na to.
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
LOjzin1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 črc 2007, 18:49
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LOjzin1 »

Cao,
jo ok, zajišťuje ji dost vysokej nálitek a musí se dost ohnout... Měl jsem obavy abych ho neulomil. Jinak to chystám udělat z Al a uvidíme.
Díky.
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

No taky jsem si před měsícem dělal tu západku,resp.dvě.Do tatíkového punto jsem to zmastil z hliníku a do svého z mosazi. :P Konečně po pěti letech můžu zamknout nádrž.Kdybych tu starou nevyhodil tak jsem mohl hodit foto.Možná by to šlo i odlít třeba z dentackrylu nebo z hliníku.A prodávat- 8) jak vidím tak kšeft by asi byl. :wink:
jirka.pr
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2007, 08:35
Bydliště: Holice

Příspěvek od jirka.pr »

nová stojí 3kila - WWW.ACI.CZ (nemám klíče ke staré, ta není co řešit)
LOjzin1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 črc 2007, 18:49
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LOjzin1 »

Cao,
jenze o ten problem vyřeší do té doby, než ti ta silonová západka zase praskne, trpi to při dotahování víčka. Mám to hotový z Al a přežije to auto..... :lol:
Fiat Punto 1, 1,7TD ELX
Uživatelský avatar
lenkaryska
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2008, 19:37
Bydliště: jižní morava

nefunkční mechanismus zamykání víčka nádrže

Příspěvek od lenkaryska »

Tuto závadu jsem odstranil cca za 1/2 hodky, s finančním nákladem cca 50hal. Po rozložení mechanismu je potřeba onen umělohmotný bazmek, který tak rád praská podélně provrtat prostrčit přiměřenou závlačku jejiž konce přizpůsobíme tak aby fungovala západka a opět celé smontujeme. Největší potíž byla strefit se výstouplým koncem zámku do očka závlačky. Zamykání funguje naprosto bezchybně již druhým rokem.
martl
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 říj 2008, 18:15

Příspěvek od martl »

Prosím vás, můžete někdo napsat jak se to víčko rozdělává?
Smety
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 19 zář 2008, 20:35

Příspěvek od Smety »

Tak včera do práce na noční jsem si vzal domácí úkol a rozebral víčko taky, jelikož nezamykalo.
Celá oprava trvala cca hodinu, náklady na opravu 0 kč, víčko chodí parádně.ˇ
"Rozloupnout" víčko, vyndat závlačku na boku bílého "válce", ten vytáhnout, v něm bude rozlomený takový plastový hajzlík, podle něj jsem vyrobil z hliníku kopii(uříznout na požadovaný rozměr, vyvrtat díru a vypilovat drážku). Když je hotovo, nasunout s pružinou do "válce", ten nasadit na kolík od zámku, zajistit závlačkou a víčko "zaloupnout"...
Je to celkem snadné, tak schutí do toho... :D
Adamek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2015, 23:11

Re: HELP - Nelze zamknout víčko nádrže

Příspěvek od Adamek »

Zdravím všechny, jsem na tomhle fóru nový. Minulý týden jsem si koupil Fiat Punto II (jedná se o verzi facelift rok výroby 2004). Taky jsem zjistil, že nejde zamknout víčko nádrže. Sice klíčkem otočím, nicméně i poté lze víčko pohodlně sundat. Jedná se sice o prkotinu ale i tak bych byl rád, kdyby se dalo víčko zamknout. Prostě lepší pocit.

Ptal jsem se automechanika co by mi poradil a on mi řekl, že pokud do fiatu napíšu VIN svého auta, tak mi pošlou nové víčko, které bude zamykatelné mým klíčkem. Je to opravdu možné? Psal jsem jim email minulý týden a zatím žádná odpověď. Hledal jsem víčko na internetu a podařilo se mi najít, že firma Valeo vyrábí víčka. V eshopech jsou v cenové relaci 500-600,- Kč. Nicméně všude se uvádí, že se jedná o víčko pro Fiat Punto II (od roku výroby 1999). Nikde jsem nenašel víčko u kterého by bylo výslovně napsáno, že se jedná o verzi Facelift (punto vyráběné od roku 2003). Třeba to ale bude tím, že to víčko je totožné pro obě verze Fiat Punto II (1999-2003 a verze Facelift).

Poradí někdo? Nerad bych koupil něco, co mi nebude pasovat. Předem díky za každou odpověď.

P.S. Čím si vysvětlujete, že se to víčko s prominutím posralo tolika lidem? Protože tohle není přece normální... :?
NoFka
Fiaťák
Příspěvky: 144
Registrován: 15 pro 2013, 22:01
Bydliště: Slavonice

Re: HELP - Nelze zamknout víčko nádrže

Příspěvek od NoFka »

Bohužel jsem se tohle téma dočetl až pozdě..... Víčko VALEO nebrat, sice jde zamknout, ale je pořád z nádrže cítit benzín, takže moc netěsní..... jinak dneska jsem rozebral origo víčko a udělal ten špatný zlomený kus z hliníku, funguje to super, na půl hodinky práce a chodí jako nový :)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Manuf
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 25 čer 2007, 15:31

Re:

Příspěvek od Manuf »

Hey, hey, porádíte jak rozlousknout to víčko nádrže? Tzn. jak oddělit ten bílej vnitřek se závitem od zelené vnější části? Nechci to zlomit úplně...
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“