Výstup jack z orig. rádia ??

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od punťas hgt »

vím,že je tohle stará debata-narazil jsem na ní náhodou,ale přesto hodím svoje moudro.Třeba se tím bude ještě někdo zabývat.
Ochcat to můžete třeba tímhle http://car-solutions.com/en/blaupunkt-c ... erface.php" onclick="window.open(this.href);return false;
odzkoušeno na mojem hgt-origo rádio na CD super mašinka a máte v tom i HF přes bluetooth.Jinak nevím jak kazetové rádia,ale ty na CD s navigací-nějaký model tuším travelpilot při troše hledání na stránkách blaupunktu najdete schéma zapojení těch miniisokonektorů (já jsem to tam našel).Jeden je na CD měnič,jeden je remote a poslední je line out.Já odtud spínám zesik a mám udělanou redukci na cinch.Než se mi pokazil ovladač,tak jsem toto rádio ovládal i ovladačem připevněným na volantu.Když jsem měl ještě čas,tak jsem řešil i to,že by tam šel po drobné úpravě vnitřní části i drátový ovladač určený pro rádia sony-který mimochodem pracuje se skoro všema funkcema i na rádiich pioneer. Abych se ale dostal k problému.Pokud chcete vstup do rádia na jack,myslím, že by mohl posloužit konektor remote-tam se zapojuje i HF sada.Je tam konektor označený klasicky jako zem,ale vím,že to není kostra na tvrdo,ale jakoby -(stínění) a pak je tak konektor data in-což by ve spojení těchto 2konektorů mohlo posloužit na vstup hudebního signálu z Jacku-zřejmě ale jenom mono-případně to ojebat a pravý a levý kanál hodit na jeden konektor-stínění šoupnout na zem..za zkoušku by to možná stálo...
Reklama
 

stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od stonepet »

Tak jsem si koupil kabel s Jackem 3,5 a modrým mini iso konektorem, zapojil jsem jej místo cd changeru a funguje to dobře. Cena kablíku 130 Kč a už mohu přehrávat i mp3 na svém origo cd autorádiu.

http://www.vpcentrum.eu/vstup-aux-mini- ... upunkt-vdo" onclick="window.open(this.href);return false;
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od stonepet »

Málem bych zapomněl, je potřeba rádio přepnout na cd changer. A to se dělá tak, že než zapnete rádio, je potřeba držet tlačítko src (přepínání na cd) a hned po zapnutí rádia jej pustit, na displeji se objeví nápis CD CHANGER. A zvuk je ok. Kabel se pak dá jednoduše protáhnout do přihrádky u spolujezdce, případně jinam.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od punťas hgt »

stonepet píše:Málem bych zapomněl, je potřeba rádio přepnout na cd changer. A to se dělá tak, že než zapnete rádio, je potřeba držet tlačítko src (přepínání na cd) a hned po zapnutí rádia jej pustit, na displeji se objeví nápis CD CHANGER. A zvuk je ok. Kabel se pak dá jednoduše protáhnout do přihrádky u spolujezdce, případně jinam.
no vida ho kluka šikovnýho :wink: konečně to tu někdo rozlousknul-každopádně dobrý info. Jestli to šlape i s dobrým zvukem-čemuž věřím, že jo, tak super návod na jednoduché a účinné řešení. Hleděl jsem na obrázek a je tam nějaký růžový drát-bylo potřeba někde něco připojovat, nebo jsi to jenom zacvaknul a fungovalo to..
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od stonepet »

Ten bohužel nevím na co je, nepřipojoval jsem jej, jen jsem pro jistotu oblepil konec.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od punťas hgt »

stonepet píše:Ten bohužel nevím na co je, nepřipojoval jsem jej, jen jsem pro jistotu oblepil konec.
jo myslel jsem si to. Všiml jsem si že je to nějaký uni pro více značek, tak bůh ví, třeba jiná značka potřebuje ještě něco k tomu....Napadla mě myšlenka, jestli tento kabel nedělají ne s jackem, ale třeba přímo s usb-myslím, že by to taky nebyl konstrukční problém.... Pak by to byla pohodička a rovnou by se tam mohla šupat fleshka
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od stonepet »

Existuje, ale cena je teda vysoká.

http://www.stualarm.cz/produkt/55xcfa00 ... aux-vstup/" onclick="window.open(this.href);return false;

Možná se dá sehnat na ebayi levněji.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od punťas hgt »

stonepet píše:Existuje, ale cena je teda vysoká.

http://www.stualarm.cz/produkt/55xcfa00 ... aux-vstup/" onclick="window.open(this.href);return false;

Možná se dá sehnat na ebayi levněji.
:( to už mě příjde daleko lepší varianta o které jsem psal výš a má to funkci blutooth....
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od stonepet »

To jo, ale dole v tom textu není kompatibilita s Fiatem. Těžko říct, jestli jsou ty kabely zapojeny stejně.

Já našel toto a podpora tam je pro rádia Blaupunkt 2000-2012 s možností cd changeru.

http://www.gromaudio.com/store/usb_adap ... apter.html" onclick="window.open(this.href);return false;
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od punťas hgt »

stonepet píše:To jo, ale dole v tom textu není kompatibilita s Fiatem. Těžko říct, jestli jsou ty kabely zapojeny stejně.

Já našel toto a podpora tam je pro rádia Blaupunkt 2000-2012 s možností cd changeru.

http://www.gromaudio.com/store/usb_adap ... apter.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tuhle věc jsem já sám odzkoušel na fiaťáckým blaupunktu (ten s navi) a vše perfektně šlape bez problémů. Nevýhoda je ta, že to zabere i ten druhý mini iso konektro, na který mám zapojený zesilovač, takže mě to momentálně leží doma na skříni a až bude lepší počasí, budu se zabývat tím, aby mě tam fachčilo obojí. i když mě šlape i CD changer, ale chci ho vymontovat a prostor po něm využít na jiný zhovadilosti :roll:
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od peta.smolik »

Hmm ale je to děsně předražený teda, bych koupil jen ten kabel a na tu čtečku se tady vys... a koupil jí zvlášť bo stojí kolem 300kč
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od punťas hgt »

peta.smolik píše:Hmm ale je to děsně předražený teda, bych koupil jen ten kabel a na tu čtečku se tady vys... a koupil jí zvlášť bo stojí kolem 300kč
tak to každopádně souhlasím. to co mám já, mám zadara-taky bych to nekupoval:-D
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od stonepet »

A jedno zjištění, to přepnutí na cd changer mi funguje s tímto rádiem.
Přílohy
blaupunkthighcd.jpg
blaupunkthighcd.jpg (15.7 KiB) Zobrazeno 9400 x
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od stonepet »

U druhého rádia, mi nešlo přepnout na cd changer.
Přílohy
blaupunktmk3.jpg
blaupunktmk3.jpg (26.23 KiB) Zobrazeno 9400 x
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
Uživatelský avatar
bassspencer
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 19 úno 2014, 00:50

Re: Výstup jack z orig. rádia ??

Příspěvek od bassspencer »

http://www.ebay.co.uk/itm/3-5mm-1-8-to- ... 51b8b7eff6" onclick="window.open(this.href);return false;

objednal som tú to vecičku , mám sporting mk2 takže mám origo rádio s 5cd changerom od blaupunktu ktoré je samozrejme dojebkané , síce som ho dnes spojazdnil tak aby aspoň zobralo disk do čitacej hlavy ale po chvíli čitania mi hodi na tuner a cd vráti do meniča . mal som ulomený ten praclik umely čo vymedzoval vôľu tych čítacich hláv ale oprava bola očividne zbytočná tak pozerám že toto tiež nie je zla voľby chcem ostať pri origo radiu . myslíte že to vpohode rozbeham ? je mi jasné že to môžew dojsť až o mesiac ale čakám že do týždňa to príde :)
Fiat Punto MK2 sporting "01 , 1,2i 59 kW .
Ex BMW e39 525TDS "96 105kW 6,8 l/100km
Ex VolksWagen passat B5 "98 1.8i 92kW 8,6 l/100km
Ex BMW e34 524TD "88 85kW 7,2 l/100km
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“