Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od rcmod »

Punto MK2

Ahoj,koupil jsem si radio Sencor 3015MR a prohodil jsem ho za originál rádio které hrálo bez rušení.Po zapojení nového a zapnutí radia na místě hraje dobře,ale jak se s autem trochu rozjedu,tak to v něm popraskává pomalu pravidelně a i se to dost ruší.Nezávisí to na přidávání plynu.Špatně se to poslouchá.Když se zase zastaví s autem tak zase hraje dobře.Co to může způsobovat,to rušení-praskání za jízdy??
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od CrazyApe »

Se divim, ze se jeste na svete najde nekdo kdo si koupi neco od znacky SENCOR -> Nejvetsi šunty mezi elektronikou.

K tematu: Zkontroluj si ISO konektor/prechodku pokud ji tam mas. Prostrikat kontaktolem a zkusit zapnout radio nezasazene do palubky a pohybat s konektory. Muze tam byt nejaky spatny kontakt.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od rcmod »

mám to jenom čistě na poslech rádia,proto jsem koupil to nejobyčejnější,co jsem sehnal,aspoň mi ho nikdo neukradne :wink: na konektory se ještě podívám
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od rcmod »

konektor jsem zkontroloval a zatim nic pořád stejný.Při stání hraje,při jízdě se ruší-přerušovaně
Uživatelský avatar
Hugomil
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 26 úno 2008, 15:37
Bydliště: Štětí

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od Hugomil »

Dělá to pouze při rádiu, nebo i při CD?
Fiat Punto SX 1.2 8V /2001
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od rcmod »

cd to nemá,ale při přehrávání přes flešku hraje bez chyby.Stačí když jedu cca 10 km/h a při poslechu rádia to v tom vždycky asi tak 3-4 za sebou zapraská pořád opakovaně dokola a i to někdy ztrácí signál chvilkově.Při stání na místě hraje rádio bez chyby.Antena je tam ta original.
Mandela12
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 20 čer 2012, 12:50

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od Mandela12 »

dam aj ja moju skusenost ....moje punto som kupil s dlhsou antenou naklapacou a radio hralo viac menej v pohode az pokial mi neaky dobrak neukradol antenu...potom som kupil taku kratsiu pevnu bez naklapania a to uz hralo horsie neaky cas som s tym vydrzal a nedavno som kupil zase inu podobnu ten prvej cize dlhsi prut a naklpacia ale bolo to tak nestastne vyriesene ze sa ten srob na utiahnutie ku streche pretacal ked som skrutkoval matku zospodu cize mozno to mohlo byt aj tym ze mi to zase nahovno hralo..chytil som nervy a kupil dalsiu naklapaciu trosku inu tu mozem fest pritiahnut ku streche a poviem vam je to citelny rozdiel chytim omnoho viac stanic ako predtym ....s tou predtym ked som odsroboval prut radio hralo stale rovnako kdezto teraz ked dam dolu prut je pocut vyrazne zoslabenie signalu ale ked ju dam naspat hra to ozaj dobre takze problem bol v antene v nicom inom..nemam ziadny zosilovac signalu ani nic podobne
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od Jaroslav1 »

Skontroluj antenu-ukostření zda to tam není volné,jako předcházející odpověď.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od Vitaml »

Jen tak mimochodem, u Punta je v anténě integrován zesilovač, který je napájen 12V z autorádia. Stejné třeba u Felicie a novějších aut. Destička je v držáku antény.
Samozdřejmě musí být dobře ukostřen.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Špatný signál za jízdy-praskání Punto MK2

Příspěvek od liborko »

Prectete si recenze levnych autoradii Sencor. Tyto levna radia maji spatny prijem radioveho signalu. Radeji si priplatit par stovek a koupit neco lepsiho. Ted jsem kupoval za 1490kc kenwood a jsem nadmiru spokojeny, neni to zadna šleha, ale hraje perfektne.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“